Porównaj oferty
Pompa ciepła Atlantic opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Atlantic opinie

4.1 (10 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Wśród obecnych na rynku producentów pomp ciepła wyróżnić można między innymi francuską markę Atlantic, która powstała w 1968 roku i od samego początku specjalizuje się w oferowaniu różnorodnych źródeł energii dopasowanych do zmieniających się na przestrzeni lat potrzeb jej klientów. Firma Atlantic uznawana jest za lidera w swojej branży na rodzimym rynku, jednak jej produkty z powodzeniem znaleźć można także w innych europejskich krajach, w tym także w Polsce. W związku z tym, jak prezentuje się jej oferta związana z pompami ciepła? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Nazwa spółki

Atlantic

Adres siedziby

Płochocińska 99 A
03-044 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

22 487 50 76

Email

polska.info@acv.com

Numer KRS

0000011295

NIP

5242106779

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Atlantic

Francuska firma Atlantic w swojej ofercie pomp ciepła posiada wyłącznie modele powietrzne. Pomimo to niemal każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Jej produkty przeznaczone są bowiem do montażu zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, a do tego w przypadku niektórych modeli umożliwiają one także na podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, gdyż wyposażone są one we wbudowany zasobnik.

Każda z pomp ciepła Atlantic oprócz tego to urządzenie, które pozwala na ogrzewanie budynków w niskokosztowy i ekologiczny sposób wyposażone w inwerter, dzięki któremu mogą być one wykorzystywane także do chłodzenia pomieszczeń latem. Zastosowany w nich czynnik chłodniczy to natomiast R410, gwarantujący wysoka sprawność jednostek. Ciekawą informacją na temat pomp ciepła tego francuskiego producenta jest także to, że powstają one z materiałów, które są w pełni biodegradowalne.

Typy i moc pomp ciepła Atlantic

Wszystkie pompy ciepła Atlantic to modele typu split, czyli składające się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Dodatkowo podzielone są one jednak na 4 serie produktowe, wśród których wyróżnić można:

  • pompy ciepła Excelia AI Tri HP — wyróżniające się dużą wydajnością oraz wysokim współczynnikiem COP na poziomie 4,33. Dostępna jest ona także w dwóch wariantach, jeśli chodzi o jej moc, która może wynosić 15 kW oraz 17 kW,
  • pompy ciepła Excelia AI Tri Duo — wyposażona we wbudowany zbiornik c.w.u. o pojemności 190 litrów generująca niski poziom hałasu oraz wyróżniająca się wysokim współczynnikiem COP wynoszącym w zależności od modelu 4,30, 4,18 lub 4,10, oferowana jest ona wobec tego w trzech wariantach, jeśli chodzi o jej mocy - 11 kW, 14 kW oraz 16 kW,
  • pompa ciepła Atlantic Excelia AI Tri Duo HP — będąca modelem o podobnych funkcjach jak wersja bez symbolu HP w nazwie, jednak o większej mocy grzewczej do wyboru wynoszącej 15 kW oraz 17 kW, oraz o współczynniku COP na poziomie równym odpowiednio 4,33 i 4,15,
  • pompa ciepła Atlantic Extensia AI — która pozwala na zwiększenie mocy zastosowanej w jej buforowym zbiorniku grzałki oraz dostępna w wersji o mocy 10 kW i współczynniku COP na poziomie 4,02.

Każda z pomp ciepła Atlantic dodatkowo wyposażona jest także w funkcje frost mode, dzięki której utrzymują one temperaturę na poziomie od 7 do 10 stopni Celsjusza, co jest niezwykle przydatne na przykład podczas wyjazdów w okresie zimowym. Urządzenia tej marki objęte są 2-letnim okresem gwarancji, a ich sprężarki 5-letnią gwarancją.

Ile kosztuje pompa ciepła Atlantic? Cennik

Porównując ceny pomp ciepła Atlantic z modelami innych mark dostępnymi na rynku, można zauważyć, że nie należą one do najtańszych jednostek. Ich cena wynika jednak z wielu inteligentnych rozwiązań i wysokiej jakości zastosowanych podzespołów, a także tego, że Atlantic oferuje serwis swoich urządzeń w cenie. Dlatego też nie należy ich z tego względu wykluczać podczas poszukiwania pompy ciepła do swojego budynku.

Pompa ciepła Atlantic — opinie

Najwięcej o pompach ciepła Atlantic dowiedzieć się można z opinii, jakie na ich temat wyrażają ich użytkownicy. W związku z tym urządzenia tej marki doceniane są przez nich przede wszystkim za cichą pracę, a także bezproblemowy serwis oraz wysoką efektywność grzewczą bez względu na wybrany model czy jego moc, a także niezwykle przydatny zwłaszcza zima tryb frost mode.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności