Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompa ciepła Atlantic opinie

Pompa ciepła Atlantic opinie

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Wśród obecnych na rynku producentów pomp ciepła wyróżnić można między innymi francuską markę Atlantic, która powstała w 1968 roku i od samego początku specjalizuje się w oferowaniu różnorodnych źródeł energii dopasowanych do zmieniających się na przestrzeni lat potrzeb jej klientów. Firma Atlantic uznawana jest za lidera w swojej branży na rodzimym rynku, jednak jej produkty z powodzeniem znaleźć można także w innych europejskich krajach, w tym także w Polsce. W związku z tym, jak prezentuje się jej oferta związana z pompami ciepła? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Atlantic

Francuska firma Atlantic w swojej ofercie pomp ciepła posiada wyłącznie modele powietrzne. Pomimo to niemal każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Jej produkty przeznaczone są bowiem do montażu zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, a do tego w przypadku niektórych modeli umożliwiają one także na podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, gdyż wyposażone są one we wbudowany zasobnik. 

Każda z pomp ciepła Atlantic oprócz tego to urządzenie, które pozwala na ogrzewanie budynków w niskokosztowy i ekologiczny sposób wyposażone w inwerter, dzięki któremu mogą być one wykorzystywane także do chłodzenia pomieszczeń latem. Zastosowany w nich czynnik chłodniczy to natomiast R410, gwarantujący wysoka sprawność jednostek. Ciekawą informacją na temat pomp ciepła tego francuskiego producenta jest także to, że powstają one z materiałów, które są w pełni biodegradowalne. 

Typy i moc pomp ciepła Atlantic

Wszystkie pompy ciepła Atlantic to modele typu split, czyli składające się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Dodatkowo podzielone są one jednak na 4 serie produktowe, wśród których wyróżnić można:

  • pompy ciepła Excelia AI Tri HP — wyróżniające się dużą wydajnością oraz wysokim współczynnikiem COP na poziomie 4,33. Dostępna jest ona także w dwóch wariantach, jeśli chodzi o jej moc, która może wynosić 15 kW oraz 17 kW, 
  • pompy ciepła Excelia AI Tri Duo — wyposażona we wbudowany zbiornik c.w.u. o pojemności 190 litrów generująca niski poziom hałasu oraz wyróżniająca się wysokim współczynnikiem COP wynoszącym w zależności od modelu 4,30, 4,18 lub 4,10, oferowana jest ona wobec tego w trzech wariantach, jeśli chodzi o jej mocy - 11 kW, 14 kW oraz 16 kW, 
  • pompa ciepła Atlantic Excelia AI Tri Duo HP — będąca modelem o podobnych funkcjach jak wersja bez symbolu HP w nazwie, jednak o większej mocy grzewczej do wyboru wynoszącej 15 kW oraz 17 kW, oraz o współczynniku COP na poziomie równym odpowiednio 4,33 i 4,15, 
  • pompa ciepła Atlantic Extensia AI — która pozwala na zwiększenie mocy zastosowanej w jej buforowym zbiorniku grzałki oraz dostępna w wersji o mocy 10 kW i współczynniku COP na poziomie 4,02. 

Każda z pomp ciepła Atlantic dodatkowo wyposażona jest także w funkcje frost mode, dzięki której utrzymują one temperaturę na poziomie od 7 do 10 stopni Celsjusza, co jest niezwykle przydatne na przykład podczas wyjazdów w okresie zimowym. Urządzenia tej marki objęte są 2-letnim okresem gwarancji, a ich sprężarki 5-letnią gwarancją. 

Ile kosztuje pompa ciepła Atlantic? Cennik

Porównując ceny pomp ciepła Atlantic z modelami innych mark dostępnymi na rynku, można zauważyć, że nie należą one do najtańszych jednostek. Ich cena wynika jednak z wielu inteligentnych rozwiązań i wysokiej jakości zastosowanych podzespołów, a także tego, że Atlantic oferuje serwis swoich urządzeń w cenie. Dlatego też nie należy ich z tego względu wykluczać podczas poszukiwania pompy ciepła do swojego budynku. 

Pompa ciepła Atlantic — opinie 

Najwięcej o pompach ciepła Atlantic dowiedzieć się można z opinii, jakie na ich temat wyrażają ich użytkownicy. W związku z tym urządzenia tej marki doceniane są przez nich przede wszystkim za cichą pracę, a także bezproblemowy serwis oraz wysoką efektywność grzewczą bez względu na wybrany model czy jego moc, a także niezwykle przydatny zwłaszcza zima tryb frost mode.