Porównaj oferty
Pompa ciepła Ariston opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Ariston opinie

4.07 (14 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Nowoczesne rozwiązania grzewcze pod postacią pomp ciepła zyskują coraz większe uznanie wśród osób budujących domy oraz modernizujących je. Dlatego też na rynku obecnie znaleźć można wiele firm oferujących te ekologiczne źródła ciepła, a jedną z nich jest firma Ariston. Założona została ona w 1930 roku, jednak dopiero w 1960 roku wyprodukowała ona swój pierwszy podgrzewacz do wody, wchodząc tym samym ze swoją ofertą na rynek urządzeń grzewczych. Od tamtej pory zyskała ona miano globalnej firmy specjalizującej się w zakresie produktów grzewczych oraz przeznaczonych do podgrzewania wody. Jakie pompy ciepła oferuje wobec tego ta włoska marka?

 

Nazwa spółki

Ariston

Adres siedziby

Miedziana 5
40-321 Katowice, śląskie, Polska

Telefon

32 203 98 85

Numer KRS

0000079827

NIP

6270011873

Rodzaje pomp ciepła Ariston

Pompy ciepła Ariston to jednostki typu powietrze-woda, które dostępne są zarówno w wariantach split, jak i monoblok, dzięki temu z łatwością mogą być dobierane do każdego rodzaju budynku i istniejących w nich potrzeb grzewczych. Cała gama pomp ciepła Ariston zamyka się natomiast w 6 urządzeniach zróżnicowanych między sobą swoją mocą, przeznaczeniem oraz funkcjami.

To, co wyróżnia urządzenia grzewcze tego typu tej marki to przede wszystkim możliwość połączenia ich z instalacjami fotowoltaicznymi, dzięki czemu można w ten sposób jeszcze taniej ogrzewać budynki i przygotowywać za ich pomocą ciepłą wodę użytkową, zastosowanie w nich ekologicznego czynnika chłodniczego R410A, a także możliwość sterowania nimi za pomocą aplikacji mobilnej marki. Dodatkowo pompy ciepła Ariston to także wysoki poziom sprawności, estetyczny design oraz nawet do 8 lat gwarancji.

Typy i moc pomp ciepła Ariston

6 pomp ciepła Ariston wbrew pozorom w zupełności wystarcza, aby ta włoska marka mogla zadowolić swoimi urządzeniami grzewczymi niemal każdego klienta. Wśród nich wyróżnia się bowiem takie modele jak:

  • Nimbus Flex S oraz M — będące jednostkami typu split, które pozwalają na ogrzewania oraz chłodzenie budynków i przygotowywanie cieplej wody użytkowej i dostępne są w wariantach o mocy 4,5 kW oraz 5,4 kW dla wersji S, a także o mocy 5,7 kW oraz 7,1 kW w wersji M wyróżniających się efektywnością COP na poziomie 5,1 oraz 5,
  • Nimbus Plus S oraz M- będące inwerterowymi pompami ciepła typu split sprzedawane bez zbiornika do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oferowane w wariantach o mocy 4,5 kW i 5,4 kW dla wersji S, a także o mocy 5,7 kW oraz 7,1 kW dla wersji M cechujące się efektywnością COP równym 5,1 oraz 5,
  • Nimbus Compact S, a także M — które posiadają wbudowany zbiornik na wodę o pojemności 180 litrów oraz są jednostkami typu split o mocy wynoszącej 4,5 kW oraz 5,4 kW do wyboru w wersji S, a także o mocy 5,7 kW oraz 7,1 kW w wersji M i takim samym współczynniku efektywności COP jak poprzednie modele.

Oprócz tego oferta pomp ciepła Ariston obejmuje także urządzenie przeznaczone głównie do podgrzewania ciepłej wody pod nazwą Nuos Primo o współczynniku efektywności COP na poziomie równym 3.

Ile kosztuje pompa ciepła Ariston? Cennik

Gwarancja wysokiej jakości oraz serwis, jaki oferuje w ramach swoich usług posprzedażowych firma Ariston sprawiają, że jej pompy ciepła zaliczyć można do jednostek ze średniej półki cenowej. Koszt ich zakupu zależny jest natomiast oczywiście od mocy wybranego urządzenia jego funkcji, a także typu.

Dlatego też przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła dla siebie nie należy kierować się wyłącznie ceną i najlepiej porównać ze sobą urządzenia kilku marek pod względem ich parametrów wykorzystując do tego naszą porównywarkę pomp ciepła.

Pompa ciepła Ariston — opinie

Choć ceny pomp ciepła Ariston nie należą do najniższych na rynku i tak warto zainteresować się tymi urządzeniami, które cieszą się dobrą opinią wśród nich użytkowników. Doceniane są one przez nich przede wszystkim za wysoką efektywność grzewczą, a co za tym idzie minimalne koszty związane ogrzewaniem budynków. Łatwość ich obsługi i konfiguracji z użyciem aplikacji mobilnej, a także długi okres gwarancji i możliwość dobranie ich parametrów idealnie do swoich potrzeb.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności