Porównaj oferty
Stacje ładowania samochodów elektrycznych SolarEdge
OptimalEnergy

Stacje ładowania samochodów elektrycznych SolarEdge

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
Nazwa spółki

SolarEdge Technologies Ltd.

Adres siedziby

1 HaMada St.
4673335 1 HaMada St., POB 12001, ,

Telefon

+972 9-957-6620

Email

support@solaredge.com

Założona w 2006 roku firma SolarEdge obecnie uznawana jest za globalnego lidera w branży inteligentnych rozwiązań energetycznych. Znana jest ona przede wszystkim z produkcji falowników przeznaczonych do instalacji fotowoltaicznych, które określane są jako jedne z najlepszych na rynku. Obecnie wśród produktów, jakie oferuje SolarEdge znaleźć można między innymi rozwiązania do instalacji domowych, komercyjnych i wielkoskalowych, magazyny energii, systemy zarządzania energią w domu, wirtualne elektrownie, a także stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Oferta i ceny stacji ładowania SolarEdge

Podobnie jak wiele innych firm działających w branży energetycznej, także SolarEdge zauważyło ogromny potencjał, jaki skrywa w sobie elektromobilność. Dlatego też jako pierwsza na rynku opracowała ona innowacyjne urządzenie 2 w 1, które łączy w sobie ładowarkę do samochodów elektrycznych z falownikiem. Dzięki temu umożliwia ono na ładowanie pojazdów za pomocą energii elektrycznej pochodzącej bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznych.

W pełni zintegrowane z instalacjami fotowoltaicznymi stacje ładowania samochodów elektrycznych SolarEdge to modele przeznaczone do montażu naściennego o mocy ładowania wynoszącej 22 kW, które można zastosować zarówno w instalacjach jedno, jak i trójfazowych. Z powodzeniem mogą być one kontrolowane i monitorowane za pomocą aplikacji mobilnej tego producenta — mySolarEdge, zapewniając tym samym możliwość zdalnej obsługi oraz dostęp do historii ładowania. Każda stacja ładowania SolarEdge zawiera wbudowany kabel o długości 6 metrów oraz przystosowana jest do ładowania pojazdów wyposażony w złącze typu 2. Opcjonalnie mogą być one także wyposażone w czytnik kart RFID.

Innowacyjność stacji ładowania SolarEdge polega na tym, że po połączeniu ich z instalacją fotowoltaiczną pozwalają one na optymalne wykorzystywanie nadwyżek produkowanej energii. Dzięki temu fotowoltaika staje się bardziej opłacalna, a ładowanie samochodów elektrycznych jest tańsze. Łączą one więc ekologiczne formy pozyskiwania energii elektrycznej z elektromobilnością.

Ile kosztuje stacja ładowania SolarEdge?

Obecnie stacje ładowania SolarEdge nie są jeszcze dostępne na rynku, jednak można się spodziewać tego, że ich ceny będą oscylowały w granicach do około 10 000 złotych, która jest średnią granicą ceny Wallboxów przeznaczonych dla użytkowników prywatnych, bo to właśnie do nich marka ta kieruje swoje pierwsze urządzenia, wraz z którymi wkracza ona na rynek elektromobilności.

Opinie o stacjach ładowania SolarEdge

Choć stacje ładowania Solaredge to dość nowe rozwiązanie, które pozwala na połączenie korzyści wynikających z posiadania instalacji fotowoltaicznych z tańszym ładowaniem samochodów elektrycznych, już teraz oceniane jest ono w pozytywny sposób. Na dużą pochwałę zasługuje przede wszystkim to, że marka zapewniła pełną kompatybilność tych urządzeń z jej oprogramowaniami i aplikacjami. Dzięki temu będzie można je obsługiwać w sposób zdalny.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności