Porównaj oferty

Samochody elektryczne Polestar

Polestar to firma, która działa w branży motoryzacyjnej już od 2017 roku. W porównaniu do konkurencyjnych marek to stosunkowo niedługo. Nie oznacza to jednak, że samochody elektryczne Polestar nie zasługują na uwagę konsumentów. Marka należy do większego, chińskiego koncernu o nazwie Geely. Producent zdecydował się na produkcję pierwszego w 100% elektrycznego auta typu coupe w 2019 roku. To właśnie wtedy zadebiutował pierwszy model elektryka z tej stajni.

Następne propozycje samochodów elektrycznych Polestar dotyczyły wersji liftingowych podstawowego modelu. Co ciekawe, w przeszłości marka Polestar Performance była moco związana z firmą Volvo, dla której tworzyła sportowe odmiany modeli Volvo S60 i V60. Samochody elektryczne Polestar według założeń producenta mają być wytwarzane całkowicie w chinach, a w Europie dostęp do aut tej marki ma być mocno ograniczony. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wypada Polestar na tle innych producentów, koniecznie przejrzyj ranking samochodów elektrycznych dostępny online.

Samochody elektryczne Polestar – modele

Ten producent na przestrzeni lat wyprodukował tylko dwa modele, a mianowicie:

Obydwie wersje to sportowe samochody o świetnych osiągach, pięknej linii bocznej oraz wyposażone z funkcjonalny i wydajny napęd elektryczny. Marka wyróżnia się dość nietypowym podejściem do produkcji samochodów elektrycznych. Co ciekawe, firma stawia raczej na dystrybucję pojazdów w formie subskrypcji, aniżeli sprzedaży detalicznej. Nowszy model Polestar 2 pojawił się na rynku już w 2020 roku i stanowi nie lada konkurencję dla podobnych modeli innych marek. Porównanie samochodów elektrycznych jasno wskazuje, że auta ze stajni Polestar są mocno podobne do tych od Volvo i nie tylko.

Ile samochodów elektrycznych Polestar jest dostępnych w sprzedaży?

Chcesz wiedzieć, ile aut tego producenta zostało dotychczas wyprodukowanych? Ten chińsko-szwedzki koncern wyprodukował nieco ponad 2 tysiące egzemplarzy nowszego modelu Polestar 2. Ten samochód elektryczny Polestar był dostępny tylko w kilkunastu krajach na całym świecie. Auto ma wiele cech wyróżniających (np. moc na poziomie ponad 400 KM), przez które wielu konsumentów zainteresowało się pojazdem od tego producenta.

Aktualności
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?
14 lis 2022
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?

W dzisiejszych czasach rozwój nowoczesnych technologii oraz ogólne nastawienie proekologiczne sprawia, że samochody elektryczne na całym świecie stają się coraz popularniejsze. Innowacyjne auta elektryczne dostępne na rynku zazwyczaj występują bez skomplikowanej skrzyni biegów na pokładzie.

Czytaj więcej
Rozwój elektromobilności w Polsce
23 kwi 2019
Rozwój elektromobilności w Polsce

Na polskich drogach coraz częściej możemy spotkać auta elektryczne. Rozwój elektromobilności w naszym kraju widoczny jest gołym okiem, jednak nadal daleko nam pod tym względem do innych państw europejskich. Samochody napędzane elektrycznością okrzyknięte zostały pojazdami przyszłości. Czy to możliwe, że za kilkanaście lat ich udział na drogach tak znacząco wzrośnie? Jak wygląda rynek aut elektrycznych obecnie i jakie są prognozy na najbliższe lata?

Czytaj więcej
Auta hybrydowe a elektryczne
9 maj 2019
Auta hybrydowe a elektryczne

Za kilkanaście lat auta spalinowe powinny odejść w zapomnienie, a o prym na rynku motoryzacyjnym będą walczyć tylko pojazdy hybrydowe i elektryczne. Oba typy są uważane za dużo bardziej przyjazne środowisku i to w nich jest pokładana nadzieja na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w aglomeracjach. Naukowcy i technolodzy wciąż prowadzą badania nad stworzeniem możliwie najlepszych maszyn, które nie będą odstraszały nabywców z powodu słabych osiągów i wysokiej ceny.

Czytaj więcej
Ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego?
18 wrz 2021
Ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego?

Dla przeciwników w pełni elektrycznych samochodów głównym argumentem jest czas, jaki należy poświęcić na ich naładowanie, zwłaszcza podczas długich tras, kiedy ich zasięg jest niedostateczny, aby pokonać je na jednym akumulatorze. Mają w tym trochę racji, gdyż ładowanie auta elektrycznego na pewno nie trwa tyle, co tankowanie samochodów spalinowych, jednak czas ten nie jest także tak duży, aby go aż tak strasznie demonizować. Poza tym jest świetną okazją na zrobienie sobie przerwy od siedzenia za kółkiem, wpływającej na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Jeśli więc jesteś ciekaw, ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego i od czego to zależy, zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej

Przeczytaj jeszcze