Porównaj oferty

Polestar 2

Polestar 2 - cena w Polsce

Samochód elektryczny Polestar 2 to świetna opcja dla każdego, kto ceni sobie wydajność, komfort prowadzenia oraz całkiem spory zasięg. Na plus auta elektrycznego Polestar 2 przekłada się też jego cena, która wynosi ponad 200 tys. złotych. Samochody elektryczne Polestar to powstałe na platformie CMA auta, które zamiast standardowego zawieszenia posiadają zaawansowane układy jezdne. Polska oferta Polestar 2 wyglądała bardzo podobnie, jak ta niemiecka. Oznacza to, że wszystkie trzy wersje wyposażenia były dostępne w sprzedaży.

Polestar 2 - zasięg

Ciekawostką jest sam zasięg auta Polestar 2. W tym przypadku ten sięga nawet do ponad 450 kilometrów. Dla akumulatora o pojemności 69 kWh to świetny wynik, który ostatecznie jest zależny od stylu jazdy kierującego pojazdem. Z ciekawostek – przyśpieszenie Polestar 2 to około 7 sekund do setki. Oczywiście marka wprowadziła na rynek różne modele wyposażeniowe, które różnią się między sobą mocą baterii. Najdroższy model Polestar 2 pozwalał na pokonanie nawet ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu.

Polestar 2 - dane techniczne

Cena samochodu elektrycznego marki Polestar to nie wszystko. Warto też zwrócić uwagę na parametry techniczne, które są równie ważne. Model Polestar 2 może poszczycić się mocą nawet na poziomie ponad 400 koni mechanicznych, co pozwala na naprawdę dynamiczną jazdę, szczególnie w połączeniu z napędem 4x4. Niesamowite przyśpieszenie oraz prędkość maksymalna na poziomie ponad 200 km/h jest świetnym wynikiem. Warto też dodać, że marka stawia głównie na sprawdzone rozwiązania i materiały wykończenia wnętrza, dzięki czemu podróżowanie autem elektrycznym Polestar 2 to czysta przyjemność!