Samochody elektryczne Polestar

Ocena 0/5 (0 głosy/ów)

Polestar to firma, która działa w branży motoryzacyjnej już od 2017 roku. W porównaniu do konkurencyjnych marek to stosunkowo niedługo. Nie oznacza to jednak, że samochody elektryczne Polestar nie zasługują na uwagę konsumentów. Marka należy do większego, chińskiego koncernu o nazwie Geely. Producent zdecydował się na produkcję pierwszego w 100% elektrycznego auta typu coupe w 2019 roku. To właśnie wtedy zadebiutował pierwszy model elektryka z tej stajni.

Następne propozycje samochodów elektrycznych Polestar dotyczyły wersji liftingowych podstawowego modelu. Co ciekawe, w przeszłości marka Polestar Performance była moco związana z firmą Volvo, dla której tworzyła sportowe odmiany modeli Volvo S60 i V60. Samochody elektryczne Polestar według założeń producenta mają być wytwarzane całkowicie w chinach, a w Europie dostęp do aut tej marki ma być mocno ograniczony. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wypada Polestar na tle innych producentów, koniecznie przejrzyj ranking samochodów elektrycznych dostępny online.

Samochody elektryczne Polestar – modele

Ten producent na przestrzeni lat wyprodukował tylko dwa modele, a mianowicie:

Obydwie wersje to sportowe samochody o świetnych osiągach, pięknej linii bocznej oraz wyposażone z funkcjonalny i wydajny napęd elektryczny. Marka wyróżnia się dość nietypowym podejściem do produkcji samochodów elektrycznych. Co ciekawe, firma stawia raczej na dystrybucję pojazdów w formie subskrypcji, aniżeli sprzedaży detalicznej. Nowszy model Polestar 2 pojawił się na rynku już w 2020 roku i stanowi nie lada konkurencję dla podobnych modeli innych marek. Porównanie samochodów elektrycznych jasno wskazuje, że auta ze stajni Polestar są mocno podobne do tych od Volvo i nie tylko.

Ile samochodów elektrycznych Polestar jest dostępnych w sprzedaży?

Chcesz wiedzieć, ile aut tego producenta zostało dotychczas wyprodukowanych? Ten chińsko-szwedzki koncern wyprodukował nieco ponad 2 tysiące egzemplarzy nowszego modelu Polestar 2. Ten samochód elektryczny Polestar był dostępny tylko w kilkunastu krajach na całym świecie. Auto ma wiele cech wyróżniających (np. moc na poziomie ponad 400 KM), przez które wielu konsumentów zainteresowało się pojazdem od tego producenta.


Dodaj opinię

Twoja opinia

Brak opinii. Bądź pierwszy który doda opinię.