Porównaj oferty

Samochody elektryczne Polestar

Polestar to firma, która działa w branży motoryzacyjnej już od 2017 roku. W porównaniu do konkurencyjnych marek to stosunkowo niedługo. Nie oznacza to jednak, że samochody elektryczne Polestar nie zasługują na uwagę konsumentów. Marka należy do większego, chińskiego koncernu o nazwie Geely. Producent zdecydował się na produkcję pierwszego w 100% elektrycznego auta typu coupe w 2019 roku. To właśnie wtedy zadebiutował pierwszy model elektryka z tej stajni.

Następne propozycje samochodów elektrycznych Polestar dotyczyły wersji liftingowych podstawowego modelu. Co ciekawe, w przeszłości marka Polestar Performance była moco związana z firmą Volvo, dla której tworzyła sportowe odmiany modeli Volvo S60 i V60. Samochody elektryczne Polestar według założeń producenta mają być wytwarzane całkowicie w chinach, a w Europie dostęp do aut tej marki ma być mocno ograniczony. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wypada Polestar na tle innych producentów, koniecznie przejrzyj ranking samochodów elektrycznych dostępny online.

Samochody elektryczne Polestar – modele

Ten producent na przestrzeni lat wyprodukował tylko dwa modele, a mianowicie:

Obydwie wersje to sportowe samochody o świetnych osiągach, pięknej linii bocznej oraz wyposażone z funkcjonalny i wydajny napęd elektryczny. Marka wyróżnia się dość nietypowym podejściem do produkcji samochodów elektrycznych. Co ciekawe, firma stawia raczej na dystrybucję pojazdów w formie subskrypcji, aniżeli sprzedaży detalicznej. Nowszy model Polestar 2 pojawił się na rynku już w 2020 roku i stanowi nie lada konkurencję dla podobnych modeli innych marek. Porównanie samochodów elektrycznych jasno wskazuje, że auta ze stajni Polestar są mocno podobne do tych od Volvo i nie tylko.

Ile samochodów elektrycznych Polestar jest dostępnych w sprzedaży?

Chcesz wiedzieć, ile aut tego producenta zostało dotychczas wyprodukowanych? Ten chińsko-szwedzki koncern wyprodukował nieco ponad 2 tysiące egzemplarzy nowszego modelu Polestar 2. Ten samochód elektryczny Polestar był dostępny tylko w kilkunastu krajach na całym świecie. Auto ma wiele cech wyróżniających (np. moc na poziomie ponad 400 KM), przez które wielu konsumentów zainteresowało się pojazdem od tego producenta.