Porównaj oferty

Polestar 1

Polestar 1 - cena w Polsce

Samochód elektryczny Polestar 1 niestety nie jest dostępny w Polsce, gdyż w lutym 2021 roku marka zakończyła swoją małoseryjną działalność w branży motoryzacyjnej. Według bazowych założeń samochód miał kosztować około 155 tys. euro. Producent zbierał liczne pochwały za to, iż samochód elektryczny Polestar 1 był niezwykle komfortowy, miał wygodne zawieszenie oraz nie występowały żadne problemy z jego prowadzeniem.

Polestar 1 - zasięg

Samochód elektryczny Polestar 1 według testów osiągał nawet do 120 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora bateryjnego. Warto też dodać, że przyśpieszenie tego modelu było równie imponujące. Do 100 km/s pojazd rozpędzał się nieco dłużej niż 4 sekundy. To świetny wynik, ale tak spore obciążenia skutkowały znacznym zmniejszeniem maksymalnego zasięgu auta.

Polestar 1 - dane techniczne

Firmy produkujące samochody elektryczne stale prześcigają się w stosowaniu nowych koncepcji. Warto dodać, że marka produkująca auto Polestar 1 gwarantowała świetne osiągi wynikające z ciekawych podzespołów. Prawie 1000 Nm oraz ponad 600 koni mechanicznych pod maską z silnikiem elektrycznym to świetna opcja dla miłośników szybkiej i sportowej jazdy. Niestety ten samochód szwedzkiego producenta mimo licznych pochwał i skradzionych serc konsumentów nie przetrwał na rynku, a obecnie dostępne na rynku pojazdy to jedynie modele używane.