Porównaj oferty

Samochody elektryczne Fisker

Firma Fisker Automotive została założona w Ameryce przez Henrika Fiskera. Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie produkcją samochodów elektrycznych, a dokładnie jednego – Fisker Karma. Co ciekawe, pierwsze samochody elektryczne Fisker, a dokładnie jeden model został zaprezentowany już w 2008 roku. Wtedy rynek ani infrastruktura drogowa nie była przygotowana na tak drastyczny skok w motoryzacji. Warto też zaznaczyć, iż producent na przestrzeni lat stale udoskonalał swoje projekty, a architekt zajmujący się projektowaniem dla marki Fisker słynie też z projektów takich samochodów, jak np. BMW Z8 oraz Aston Martin DB9.

Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Producent zaprojektował i stworzył innowacyjny model auta napędzanego prądem. Samochody elektryczne Fisker już niebawem mają trafić do produkcji seryjnej, dzięki czemu będą ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych klientów. Nie lada ciekawostką, jaką wyróżniają się samochody elektryczne Fisker jest obrotowy ekran na kokpicie. Chcesz dowiedzieć się, jak na tle konkurencji wypada specyfikacja aut elektrycznych z tej stajni? Koniecznie sprawdź porównanie samochodów elektrycznych, a dowiesz się wszystkiego, co niezbędne w tym zakresie.

Samochody elektryczne Fisker – modele dostępne na rynku

Zastanawiasz się, jakie samochody elektryczne Fisker były lub będą dostępne w sprzedaży? Oto one:

Obecnie model Fisker Karma stał się już klasykiem, którego praktycznie nie da się kupić w europie lub jest to bardzo trudne. Samochody elektryczne Fisker obecnie ograniczają się do jednego modelu – Ocean. Jego prezentacja miała miejsce już w 2021 roku, natomiast do produkcji seryjnej auto ma trafić jeszcze w roku 2022.

Czy warto kupić Samochody elektryczne Fisker?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w samochody elektryczne Fisker? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, weź pod uwagę osiągi pojazdów tej marki. W przypadku modelu Ocean zasięg na poziomie około 400 kilometrów oraz niecałe 7 sekund do setki to główne cechy auta. Podsumowując, samochody elektryczne Fisker nie są wręcz rozchwytywane na rynku, ale zawsze warto wiedzieć, co może zaproponować ta marka potencjalnym klientom. Ranking samochodów elektrycznych jasno wskazuje, że na tle konkurencji Fisker wyróżnia się stylistyką oraz osiągami swoich pojazdów.