Porównaj oferty

Fisker Karma

Fisker Karma - cena w Polsce

Samochody elektryczne Fisker to dość popularna marka jeśli chodzi o amerykański rynek. Producent podejmuje też działania, aby podbić serca Europejczyków. Model pojazdu Fisker Karma to wydajny samochód wysokiej klasy, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2008 roku. Ceny w Polsce dla tego auta niestety nie są jeszcze znane, ale można szacować, iż wyniosłyby sporo ponad 300 tys. złotych ze względu na charakterystyczny wygląd auta oraz jego możliwości techniczne.

Fisker Karma - zasięg

Danych odnośnie zasięgu tego modelu nie ma zbyt wiele. Według informacji udostępnionych przez producenta model auta elektrycznego Fisker Karma miał przejechać prawie 500 kilometrów trasy na jednym ładowaniu. Niestety w trybie sportowym pojazd ograniczał swój zasięg zaledwie do niecałych 100 kilometrów drogi.

Fisker Karma - dane techniczne

Fisker Karma posiadał na pokładzie aż dwa wydajne silniki elektryczne, które pozwalały na osiągnięcie mocy maksymalnej na poziomie ponad 400 koni mechanicznych. Cała ta moc była przenoszona na tylne koła, gdzie maksymalny moment obrotowy wynosił ponad 1300 Nm. Warto dodać, iż był to w 100% samochód elektryczny, który dodatkową jednostkę spalinową wykorzystywał tylko do ładowania baterii. Auto oferowało całkiem niezłe parametry w dość dobrej cenie. Prędkość maksymalna w trybie „Sport” wynosiła ponad 200 km/h.