Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompy ciepła Toshiba opinie
Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

polenergia logo Oferta od POLENERGIA

 

Pompy ciepła Toshiba opinie

Nazwa firmy: Toshiba Tec Poland S.A.
NIP:
Adres siedziby: Mineralna 15A
Warszawa, 02-274
Ocena 5/5 (1 głosy/ów)

W ostatnich latach coraz częściej jako alternatywa dla klasycznych urządzeń grzewczych wybierane są nowoczesne, ekologiczne oraz niskokosztowe, jeśli chodzi o ich użytkowanie pompy ciepła. W związku z tym na rynku można znaleźć obecnie wielu ich producentów, a także wiele ich modeli. Wśród nich także pompy ciepła Toshiba, których ofercie przyglądamy się bliżej, analizując rodzaje dostępnych w niej jednostek, ich zalety, cenę oraz opinie o nich.

Oferta i ceny pomp ciepła Toshiba

Toshiba to marka z ugruntowaną pozycją na rynku od lat. W swojej ofercie posiada ona między innymi elektronikę użytkową, rozwiązania klimatyzacyjne, a także urządzenia grzewcze pod postacią pomp ciepła, na których się skupiamy. Pompy ciepła Toshiba to wobec tego energooszczędne rozwiązania skierowane do właścicieli domów jednorodzinnych, pensjonatów, hoteli, a także innych firm. Z powodzeniem mogą być one montowane zarówno w nowopowstających budynkach, jak i także tych modernizowanych, a także łączone z instalacjami fotowoltaicznymi.

Jakie są rodzaje pomp ciepła Toshiba?

Oferta pomp ciepła Toshiba jest naprawdę szeroka. Znaleźć w niej można natomiast jednak wyłącznie jednostki typu powietrze woda w wersji split. Są one jednak na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że niemal każdy może zdecydować się na ich montaż w swoim budynku. Urządzenia tej marki cechują się kilkoma wariantami do wyboru, jeśli chodzi o ich moc. Może ona wobec tego wynosić od 3 kW do 16 kW. Jeśli chodzi natomiast o współczynnik COP, w większości modeli utrzymany jest on na naprawdę wysokim poziomie równym 4,9. Niektóre z pomp ciepła Toshiba wyposażone są także we wbudowany zasobnik wody jak w przypadku modelu HWT. Wszystkie z nich mają natomiast możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej do temperatury wynoszącej 75 stopni Celsjusza.

Sterowanie pompami ciepła Toshiba może się natomiast odbywać za pomocą aplikacji ich producenta Toshiba Home AC Control. Każda z nich dodatkowo posiada:

  • wbudowany monitoring zużycia energii,
  • możliwość sterowania dwoma obiegami wody,
  • wydajność zachowywaną do temperatury na zewnątrz równej -20 stopni Celsjusza,
  • estetyczny, nowoczesny wygląd.

Oprócz tego pompy ciepła Toshiba mogą być także z powodzeniem łączone z systemami inteligentnych domów, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność oraz wygodę użytkowania tych urządzeń grzewczych.

Ile kosztują pompy ciepła Toshiba?

Cena pomp ciepła Toshiba uzależniona jest o wielu parametrów. Wśród nich wyróżnić można między innymi:

  • moc urządzenia oraz jego rodzaj,
  • technologie zastosowane w urządzeniu,
  • to do czego ma być ona wykorzystywana w budynku.

Dlatego też zarówno sam producent tych urządzeń, jak i jego dystrybutorzy w naszym kraju nie podają ich cen, gdyż wymaga ona ustalenia w pierwszej kolejności szczegółów dotyczących jednostki. Można jednak zakładać, że koszt montażu pomp ciepła Toshiba jest porównywalny do tego przy zastosowaniu urządzeń innych producentów.

Pompy ciepła Toshiba — opinie

Podsumowując ofertę pomp ciepła Toshiba, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ogromne doświadczenie tej marki oraz jej pozycję na rynku budowaną przez lata. Dodatkowo do jej plusów zaliczyć można także to, że dostępne w niej jednostki mogą być wykorzystywane w budynkach na wiele różnorodnych sposobów, a ich moce pozwalają dobrać je do indywidualnych potrzeb bez najmniejszego problemu. Jedynym minusem, jeśli chodzi o pompy ciepła Toshiba, jest natomiast brak informacji podawanych przez ich producenta na temat cen tych urządzeń.


Dodaj opinię

Twoja opinia

Brak opinii. Bądź pierwszy który doda opinię.