Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompa ciepła Neoheat opinie

Pompa ciepła Neoheat opinie

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Neoheat, a właściwie Iglotech to firma, która pierwszą swoją pompę ciepła wypuściła na rynek w 2017 roku, od tamtej pory jej oferta stale się jednak rozrasta, a sama firma doceniania jest licznymi nagrodami, stając się tym samym jedną z najdynamiczniej rozwijających się marek w naszym kraju. W rozwoju tym nie przeszkadza jej wcale, chociażby to, że oferowane przez nią pompy ciepła bazują wyłącznie na jednym jego źródle, gdyż pomimo to cieszą się one dużą popularnością wśród osób poszukujących ekologicznych, samoobsługowych i bezpiecznych w użytkowaniu urządzeń grzewczych. Postanowiliśmy się więc przyjrzeć z bliska ofercie pomp ciepła Neoheat.

Rodzaje pomp ciepła Neoheat

Oferowane przez Neoheat pompy ciepła to modele typu powietrze-woda, które mogą być montowane w nowych oraz modernizowanych budynkach i wykorzystywane nie tylko do ich ogrzewania, ale także podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te bazują na energii odnawialnej pozyskiwanej z powietrza na zewnątrz, doskonale spełniając swoje funkcje przez cały rok. 

Sterowanie pompą ciepła Neoheat może odbywać się zarówno za pomocą umieszczonego na niej panelu, jak i z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, a jej praca jest niezwykle cicha na poziomie głośności wynoszącym do 6 dB. Dodatkowo każde urządzenie grzewcze tej marki może poszczycić się także Certyfikatem Technologicznej Oszczędności. 

Typy i moc pomp ciepła Neoheat

Pompy ciepła Neoheat powietrze-woda dostępne są w kilku wariantach do wyboru podzielonych na kilka linii produktowych oraz dodatkowo pod względem ich mocy. W związku z tym wyróżnić można urządzenia grzewcze tej marki pod nazwą:

  • Eko — przeznaczone do ogrzewania domów jednorodzinnych, umożliwiające połączenie ich z instalacją fotowoltaiczną,
  • Standard — które mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania budynków, ale także ich chłodzenia latem, wyposażone dodatkowo w grzałkę elektryczną, dzięki temu działają nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz, dostępne w wariantach o mocy 10,1 kW, 11,5 kW oraz 12,6 kW
  • Heavy — będące pompami ciepła typu monoblok o bardzo wysokiej mocy grzewczej na poziomie 40 kW, 60 kW oraz 90 kW, przeznaczone do budynków o dużych powierzchniach, 
  • Pool — będące innowacyjnymi na polskim rynku pompami ciepła, które mogą być podłączone bezpośrednio do obiegu basenowego, podgrzewając tym samym w nich wodę o mocy 5 kW, 7 kW oraz 9 kW.

Tak szeroka oferta pomp ciepła Neoheat pozwala więc z łatwością dobrać je do danych potrzeb energetycznych ich przyszłych użytkowników oraz budynków, w którym mają być one zamontowane. Dodatkowo każda pompa ciepła tej marki wyróżnia się także szeregiem nowoczesnych rozwiązań zastosowanych podczas ich produkcji, które wpływają na ich dużą popularność. Jeśli chodzi natomiast o ich współczynnik sprawności COP, zależny jest on od serii produktów marki Neoheat, przykładowo w przypadku pomp ciepła EKO wynosi on około 4.

Ile kosztuje pompa ciepła Neoheat?

Cena pompy ciepła Neoheat zależy przede wszystkim od wybranego modelu. Te z serii Eko są bowiem tańsze niż modele Standardowe, a z kolei pompy ciepła NeoheatHeavy wyceniane są przez firmę w indywidualny sposób. Pomimo to, koszt ich zakupu i montażu plasuje się na standardowym poziomie w porównaniu z konkurencyjnymi modelami tej samej klasy. 

Chcąc więc wybrać odpowiednią pompę ciepła, najlepiej modele Neoheat zestawić z innymi markami wykorzystując do tego naszą porównywarkę pomp ciepła wskazującą nie tylko różnice w ich cenach, ale i parametrach. 

Pompy ciepła Neoheat — opinie

Pompy ciepła Neoheat cieszą się raczej dobrą opinią wśród ich użytkowników, którzy przede wszystkim podkreślają ich cichą pracę oraz wysoką wydajność. Dodatkowo doceniane są one także za szeroki wybór różnorodnych modeli, który pozwala idealnie dopasować urządzenie grzewcze tego typu do swoich potrzeb. Warto także wspomnieć, że pompy ciepła Neoheat wyróżniają się wysoką jakością i ekologicznością, którą potwierdzają liczne certyfikaty.