Porównaj oferty
Pompa ciepła Krommler opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Krommler opinie

2.67 (3 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Rozwój branży związanej z odnawialnymi źródłami energii zostaje dostrzeżony także na naszym rynku, dlatego też obecnie w Polsce nie brakuje firm oferujących pompy ciepła. Jedną z nich jest firma Krommler, która powstała w 2010 roku i od samego początku jej działalność związana jest ze sprzedażą, nowoczesnych ekologicznych pomp ciepła. Początkowo były to wyłącznie modele pozwalające na podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, obecnie oferta tej marki jest jednak znacznie szersza i obejmuję także pompy ciepła do ogrzewania budynków. Dlatego też postanowiliśmy się jej przyjrzeć.

 

Nazwa spółki

Krommler

Adres siedziby

Sosnowa 17a
62-510 Konin, wielkopolskie, Polska

Telefon

22 378 23 63

Email

biuro@krommler.pl

Numer KRS

0000998707

NIP

7441781361

Powietrzna, gruntowa czy wodna? Rodzaje pomp ciepła Krommler

Ofertę pomp ciepła Krommler można podzielić na trzy główne rodzaje:

  • pompy ciepła ze zbiornikami przeznaczone do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, które mogą współpracować z kotłami grzewczymi na paliwa stałe,
  • bezzbiornikowe pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, które mogą być montowane w połączeniu z istniejącymi już zbiornikami,
  • klasyczne pompy ciepła przeznaczone zarówno do ogrzewania budynków, jak i ciepłej wody użytkowej.

Wszystkie te jednostki to natomiast urządzenia typu powietrze-woda, które spełniają warunki programu Czyste Powietrze, pozyskujące energię cieplną z otoczenia i cechujące się prostym montażem. Ponadto wyróżniają się one także możliwością połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną, wysokim współczynnikiem COP na poziomie 4,5, a także zastosowaniem ekologicznego czynnika chłodzącego w postaci R407C, w odróżnieniu od innych marek, które zazwyczaj wykorzystują czynniki typu R22 lub R32. Woda grzewcza w tych jednostkach może natomiast osiągać nawet do 65 stopni Celsjusza.

Typy i moc pomp ciepła Krommler

Jeśli chodzi o poszczególne typu pomp ciepła Krommler wyróżnić można w jej ofercie podział na trzy główne rodzaje jednostek grzewczych, takie jak:

  • pompy ciepła Krommler EVI — działające nawet w przypadku kiedy temperatury na zewnątrz dochodzą do - 25 stopni Celsjusz, będące urządzeniami typu powietrze-woda dostępnymi w wersjach o mocy 7,5 kW, 10 kW, 16 kW, 20 kW i 36 kW, wyróżniające się współczynnikiem efektywności COP na poziomie około 4,52,
  • pompy ciepła Krommler DC — będące jednostkami o modulowanej mocy grzewczej, które zasilane są prądem stałym DC, wyposażone w trzystopniową grzałkę elektryczną oraz sprężarkę Mitsubishi lub Panasonic, przy czym modele ze sprężarkami Panasonic nie są jeszcze dostępne w sprzedaży o mocy 9 kW, 12 kW, 15 kW, 18 kW 20 kW oraz 25,5 kW.

Ponadto w ofercie marki można także znaleźć wspomniane już wcześniej pompy ciepła przeznaczone wyłącznie do przygotowania ciepłej wody użytkowej opcjonalnie wyposażone już w zasobniki ciepłej wody użytkowej w cenie.

Ile kosztuje pompa ciepła Krommler? Cennik

W zależności od modelu ceny pomp ciepła Krommler znacznie różnią się od siebie. Z pewnością tańsze i konkurencyjne pod tym względem w porównaniu do innych marek są pompy ciepła Krommler EVI. Z kolei model DC to wydatek rzędu ponad 20 000 złotych. Wysoka jakość tych urządzeń sprawia jednak, że warto się nimi zainteresować i chociażby porównać je z jednostkami grzewczymi innych marek wykorzystując do tego naszą porównywarkę pomp ciepła.

Pompa ciepła Krommler — opinie

Jeśli chodzi natomiast o opinie jakie mają pompy ciepła Krommler ich użytkownicy doceniają je przede wszystkim za wysoki współczynnik efektywności grzewczej COP, a także 5-letnią gwarancję na urządzenia oferowana przez tę polską markę w systemie 2+3. Ponadto pompy ciepła Krommler wyróżniają się także:

  • nietypowym czynnikiem chłodniczym w postaci R407C,
  • szerokim wyborem pod względem ich mocy grzewczej,
  • łatwością obsługi,
  • możliwością wykorzystywania ich latem do chłodzenia budynków.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (1 z 1 opinii klientów)

Barbara Bednarz

8 sty 2024

Pompa Ciepla Krommler EVI15 zalozona pod koniec 2022 roku do dzisiaj (styczen 2024) nie dziala ! Sa mrozy, nie mam innego ogrzewania (zaluje) Po zalozeniu dzialala ale zle. Rachunki za prad ogromne (za miesiac 4 000 PLN) Po kilku miesiacach, sterownik pompy sie zepsul. Firma dostarczyla nowy (pompa na gwaracji) ale po zalozeniu pompa dalej nie dziala poprawnie. Fachowiec z uprawnieniami, po spedzeniu wielu godzin na regulaowaniu sterownika opuscil rece i nie wie co ma robic. Firma odpowiada na mejle ale nic konkretnego nie robi. Mam wrazenie ze serwis nie istnieje. Przeraza mnie to bo pompa razem z buforem innymi gadzetami i instalacja kosztowala sporo i nie dziala ! Wachalam sie aby kupic inna sprawdzona marke ale instalator mnie przekonal. Ostani raz.. Prosze uciekac od tej marki jak najdalej : obiecanki cacanki.. do sprzedarzy produktu. Po sprzedarzy niue ma juz nic. zero serwisu. Prosze sprawdzic na ich stronie internetowej : wszytko jest nawet kontakt do serwisu. Niestety natym sie konczy. Jesli chcecie znalezc serwis gdzekolwiek w Polsce to bedziecie gleboko rozczarowani.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności