Porównaj oferty
Pompa ciepła Hitachi opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Hitachi opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Hitachi to jednak z największych koncernów technologicznych na świecie, który wywodzi się z Tokio. Założony został on w 1910 roku i działa w takich branżach jak IT produkując dyski twarde oraz serwery, kolejowa oferując składy metra i pociągi dużych prędkości, elektroniki produkując telewizory LCD, nośniki pamięci oraz kamery, a także sprzętu medycznego. Dodatkowo Hitachi prężnia działa także w branży grzewczej oraz energetycznej w związku z tym w jej ofercie znaleźć można także pompy ciepła, na których skupiamy się w tym artykule.

 

Nazwa spółki

Hitachi

Adres siedziby

Złota 59
00-120 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

48226307730

Email

office.poland@hitachi-eu.com

Numer KRS

0000445240

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Hitachi

Oferowane przez japoński koncern Hitachi pompy ciepła to wyłącznie modele powietrze-woda, które odzyskują energię cieplną z otoczenia, w związku z tym w odróżnieniu od modeli gruntowych nie wymagają wykonywania wykopów. Dlatego też są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zamontować pompę ciepła w istniejącym już budynku, ale także sprawdzą się w tych dopiero powstających.

Wszystkie pompy ciepła Hitachi są w pełni kompatybilne z zasobnikami c.w.u, oznacza to więc, że z powodzeniem za ich pomocą można nie tylko ogrzewać budynki, ale także podgrzewać za ich pomocą ciepłą wodę użytkową. Dodatkowo ich producent udostępnia dla swoich klientów aplikacje Hitachi Hi-Kumo, dzięki której można sterować jej pompami ciepła w sposób całkowicie zdalny z każdego miejsca na świecie.

Pompy ciepła Hitachi działają w pełni wydajnie nawet w temperaturach dochodzących na zewnątrz do - 20 stopni Celsjusza oraz są w stanie podgrzać wodę do 80 stopni Celsjusza.

Typy i moc pomp ciepła Hitachi

Pompy ciepła Hitachi podzielone zostały na dwie główne serie produktowe, w których znaleźć można łącznie 6 różnorodnych modeli w kilku wersjach mocy do wyboru. Pierwszą z nich jest więc seria YUTAKI, w której oferowane są:

  • pompy ciepła Hitachi YUTAKI M typu monoblok ze wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o szerokim zakresie temperatur pracy oraz dostępne w wersjach o nominalnej mocy od 4,3 do 16 kW,
  • pompy ciepła YUTAKI S będące kompaktowymi jednostkami typu split pozwalające na dostarczanie za jej pomocą ciepła zarówno do grzejników, jak i ogrzewania powierzchniowego oraz klimakonwektorów, oferowana jest ona w wersjach o mocy 4,3 kW, 6 kW, 8 kW, 11 kW 14 kW, 16 kW, 20 kW oraz 24 kW,
  • pompa ciepła YUTAKI S COMBI będąca jednostka typu split, o podobnych parametrach jak powyższy model, jednak że wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej oferowana w wersjach o mocy 4,3 kW, 6 kW, 8 kW, 11 kW, 14 kW oraz 16 kW, a w przypadku modelu Lite o mocy 4,3 kW oraz 6 kW,
  • pompa ciepła YUTAKI S80 będąca również modelem typu split jednak oferującym wysoką temperaturę wody dochodzącą na wlocie do 80 stopni Celsjusza o mocach do wyboru wynoszących 11 kW, 14 kW oraz 16 kW.

Druga seria to natomiast wyłącznie jedno urządzenie:

  • pompa ciepła TAMPO II wyposażona w zbiornik c.w.u. wyróżniająca się wysoką efektywnością grzewczą, przeznaczona wyłącznie do podgrzewania wody użytkowej.

Ile kosztuje pompa ciepła Hitachi? Cennik

Choć marka Hitachi znana jest każdemu, jej pompy ciepła wcale nie cechują się wygórowanymi cenami. Najtańsze modele kosztują obecnie bowiem poniżej 10 000 złotych, w związku z tym są one nie tylko ekologiczny, ekonomicznym, ale także stosunkowo tanim rozwiązaniem w porównaniu do ich jakości oraz funkcjonalności. Być może także dlatego cieszą się one coraz większą popularnością na rynku.

Pompa ciepła Hitachi — opinie

Niska cena, wysoka jakość oraz wiele wariantów pod względem mocy do wyboru to nie jedyne zalety pomp ciepła Hitachi, dzięki którym cieszą się one dobrą opinią wśród ich użytkowników. Urządzenia te wyróżniają się bowiem dodatkowo także bezproblemową współpracą z niemal wszystkimi nośnikami ciepła stosowanymi w budynkach mieszkalnych, a do tego działają w pełni sprawnie nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności