Porównaj oferty
Pompa ciepła Ferroli opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Ferroli opinie

2.81 (21 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Rozwój odnawialnych źródeł energii, które mogą stać się także ekologicznym źródłem ciepła w budynkach sprawił, że wiele firm na rynku oferujących urządzenia grzewcze i nie tylko do swojej oferty postanowiło wprowadzić pompy ciepła. Jedną z nich jest między innymi także włoska firma Ferroli założona w latach 50 ubiegłego wieku, w której ofercie znaleźć można grzejniki, kotły centralnego ogrzewania przeznaczone do gospodarstw domowych oraz właśnie pompy ciepła, na których skupiamy się poniżej.

Nazwa spółki

Ferroli Poland Sp. z o.o.

Adres siedziby

Korfantego 138
40-156 Katowice, śląskie, Polska

Telefon

32 473 31 00

Email

info@ferroli.com.pl

Numer KRS

0000202076

NIP

6511508375

Powietrzne pompy ciepła Ferroli w wielu wariantach do wyboru

Oferta firmy Ferroli obejmująca pompy ciepła składa się wyłącznie z urządzeń, które bazują na energii cieplnej pozyskiwanej z powietrza, są więc nimi po prostu powietrzne pompy ciepła. Pomimo to klienci decydujący się na zakup tego ekologicznego źródła ciepła tej marki nie mogą narzekać na wybór. Pompy ciepła Ferroli to bowiem wiele wariantów i modeli do wyboru, które zostały przystosowane do montażu zarówno w nowopowstających, jak i modernizowanych budynkach.

W ofercie Ferroli znaleźć można między innymi pompy ciepła w wersji monoblok, które zajmują niewiele miejsca i mogą być montowane niemal w dowolnym pomieszczeniu w budynkach, a także modele w wersji split oraz rewersyjnej. Dzięki temu niemal każdy może w niej wybrać jej odpowiedni rodzaj dopasowany do swoich potrzeb oraz zapotrzebowania energetycznego budynku w jakim ma zostać zamontowana dana pompa ciepła.

Dodatkową zaletą pomp ciepła Ferroli jest również to, że każda z nich bazuje na ekologicznym czynniku chłodzącym, takim jak R32, R134A lub R410A. Same urządzenia mogą natomiast pracować nawet w temperaturach dochodzących do -25 stopni Celsjusza. Z kolei sterowanie nimi odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanej automatyki marki Siemens.

Typy i moc pomp ciepła Ferroli

Pompy ciepła Ferroli jak już wcześniej wspomniano, dostępne są w wielu wariantach do wyboru, a dokładniej jest to 5 modeli dodatkowo podzielonych na wersję pod względem ich mocy. Wobec tego wyróżnia się:

  • pompy ciepła Ferroli Omnia Hi — będące jednostką typu split, spełniająca warunki programu Czyste Powietrze, której moc w zależności od wybranej wersji może wynosić 3,82 kW, 5,68 kW, 7,45 kW, 8,53 kW, 10,32 kW, 13,2 kW, a do tego mogą być one także wykorzystywane do chłodzenia powietrza,
  • pompy ciepła Ferroli Omnia Hy — będące połączeniem inwerterowej pompy ciepła typu split z kotłem gazowym jedno lub dwu funkcyjnym doskonale sprawdzające się do ogrzewania budynków oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej dostępne w wersjach o mocy 4,47 kW, 6,65 kW, 8,61 kW,
  • pompy ciepła Ferroli Omnia M — będące jednostką typu monoblok wyróżniające się wysoką temperaturą zasilania na poziomie 65 stopni Celsjusza oraz cichą pracą, oferowane są one w wersjach o mocy od 4 do 16 kW,
  • pompy ciepła Ferroli Omnia St — będące systemem typu split składającym się z inwerterowej pompy ciepła pozwalającej na ogrzewanie budynków i ich chłodzenie, a także przygotowywanie ciepłej wody użytkowej, podobnie jak poprzedni model dostępne są one w wersjach o mocy od 4 do 16 kW.

W ofercie włoskiej marki nie zabrakło także pompy ciepła o dużej mocy, którą jest model HGA HT 60-100, którego moc grzewcza wynosi w zależności od wybranego modelu od 60 do ponad 100 kW.

Ile kosztuje pompa ciepła Ferroli? Cennik

Jeśli chodzi o cennik pomp ciepła Ferroli prezentuje się on równie atrakcyjnie co oferta tej marki. Urządzenia grzewcze tej marki można zaliczyć do jednych z tańszych na rynku pomimo ich wysokiej jakości i skuteczności grzewczej. To ile trzeba ostatecznie zapłacić za pompę ciepła Ferroli zależy natomiast od jej:

  • rodzaju,
  • mocy,
  • funkcji, w jakie jest ona wyposażona.

Pompa ciepła Ferroli — opinie

Podsumowując, pompy ciepła Ferroli to urządzenia, które wyróżniają się na rynku wieloma zaletami. Przede wszystkim produkowane są one przez firmę z wieloletnim doświadczeniem, a do tego dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Cechują się także atrakcyjną ceną w porównaniu do ich jakości oraz mogą być stosowane zarówno w nowych, jak i starych budynkach.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (1 z 1 opinii klientów)

Małgorzata Karpińska

17 gru 2023

Tragedia. Nie polecam. Pompa założona 9 MSC. Wyświetla awarię czujnika wody. Nie włącza się wcale. 4 tygodnie czekam na serwis. Brak reakcji zarówno producenta jak i firmy montującej. Zdecydowanie nie polecam.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności