Porównaj oferty
Pompa ciepła Danfoss opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Danfoss opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Choć firma Danfoss działa od ponad 80 lat w branży grzewczej oferując różnorodne rozwiązania, związane z automatyczną regulacją ogrzewania zachodzące w tej branży zmiany sprawiło, że także ona postanowiła wprowadzić na rynek nowy rodzaj produktów w swojej ofercie, jakimi są pompy ciepła. Dzięki temu firma ta obecnie odpowiada na potrzeby zarówno osób stosujących klasyczne źródła ciepła, jak i te nowoczesne i ekologiczne. Jak w związku z tym prezentuje się oferta pomp ciepła Danfoss? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Nazwa spółki

Danfoss

Adres siedziby

Chrzanowska 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie, Polska

Telefon

22 755 07 00

Email

info@danfoss.com

Numer KRS

0000047438

NIP

9570760600

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Danfoss

W ofercie pomp ciepła firmy Danfoss znaleźć można zarówno modele gruntowe, które wymagają wykonania podczas ich montażu wykopów, jak i modele powietrzne idealnie sprawdzające się w nowopowstających, a także w modernizowanych budynkach. Każda z tych pomp dostępna jest natomiast w wielu różnorodnych wariantach, dzięki temu osoby zainteresowane zakupem jednostki Danfoss z pewnością znajdą w jej ofercie coś dla siebie.

Ponadto pompy ciepła Danfoss wyróżniają się niezwykle cichą pracą oraz wyposażone są w niektórych modelach w technologię Opti, dzięki której ich efektywność COP jest zmaksymalizowana. Współpracują one zarówno z klasycznymi grzejnikami, jak i ogrzewaniem powierzchniowym, w związku z tym ich zastosowanie nie wymaga niekiedy nawet żadnych prac związanych ze zmianą nośników ciepła rozprowadzających je w budynkach.

Typy i moc pomp ciepła Danfoss

Podział pomp ciepła Danfoss na gruntowe i powietrzne sprawia, że marka ta w swojej ofercie posiada wiele różnorodnych jednostek do wyboru, w tym także te ze wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, przez co z powodzeniem może być ona za ich pomocą ogrzewana. Wśród pomp ciepła tej marki można wyróżnić natomiast między innymi 3 poniższe modele:

  • pompa ciepła Danfoss DHP-H Opti Pro będąca jednostką gruntową wyposażoną w technologię Opti pozwalająca nie tylko na ogrzewanie budynków, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej,
  • pompa ciepła Danfoss DHP-L, czyli najmniejsza pompa gruntowa tej marki, o kompaktowych wymiarach idealnie sprawdzająca się w przypadku montażu w istniejących i wykończonych już budynkach, wyposażona w zbiornik c.w.u.,
  • pompa ciepła DHP-A będąca jednostką powietrzną bazującą na nowoczesnych technologiach cechująca się dużą wydajnością nawet w przypadku kiedy temperatura na zewnątrz spada do - 20 stopni Celsjusza.

Jeśli chodzi natomiast o moc pomp ciepła Danfoss wynosi ona w większości modeli od 4 kW do 16 kW, oznacza to więc, że sprawdzają się one przede wszystkim w budynkach mieszkalnych.

Ile kosztuje pompa ciepła Danfoss? Cennik

Przechodząc do cen pomp ciepła Danfoss należy na wstępie podkreślić to, że marka to pomimo dużej popularności swoich urządzeń zrezygnowała z ich sprzedaży w naszym kraju. Oznacza to więc, że osoby zainteresowane ich zakupem muszą poszukiwać tych urządzeń na rynkach zagranicznych.

W okresie, kiedy pompy ciepła Danfoss były jeszcze dostępne w naszym kraju, ich cena uplasowała się natomiast na średnim poziomie. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że w ostatnich latach koszt zakupu pompy ciepła znacznie spadł ze względu na rosnącą popularność tego rozwiązania grzewczego.

Pompa ciepła Danfoss — opinie

Kiedy pompy ciepła Danfoss były jeszcze dostępne do kupienia w Polsce, cieszyły się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na ich szeroki wybór. Dodatkowo do ich zalet można było zaliczyć także cichą pracę, możliwość zdalnego monitoringu oraz sterowania urządzeniami, a także to, że umożliwiały one podgrzewanie za ich pomocą ciepłej wody użytkowej. Ponadto można było je także łączyć w inteligentne systemy zapewniające ogrzewanie budynku połączone z innymi urządzeniami.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności