Porównaj oferty
Pompa ciepła Alpha Innotec opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Alpha Innotec opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Choć pompy ciepła stały się popularne stosunkowo niedawno, nie są one wcale nowymi urządzeniami grzewczymi. Dlatego też wśród firm oferujących je na rynku nie brakuje także takich, które mogą się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Doskonałym przykładem takiej firmy jest alpha innotec, która zajmuje się wyłącznie produkcją pomp ciepła od ponad 20 lat, w związku z tym jest ona jednym z liderów w tej branży na skalę światową, a jej produkty dostępne są także w naszym kraju za pośrednictwem dystrybutora Hydro-Tech z Konina.

Nazwa spółki

Alpha Innotec

Adres siedziby

Zakładowa 4D
62-510 Konin, wielkopolska, Polska

Telefon

63 245 34 79

Email

poznan@alphainnotec.pl

NIP

6650025580

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła alpha innotec

W związku z tym, że firma alpha innotec zajmuje się wyłącznie produkcja i sprzedażą pomp ciepła w jej ofercie znaleźć można modele zarówno powietrzne, jak i gruntowe, które przeznaczone są do montażu wewnętrznego, zewnętrznego, a także do zastosowań specjalnych.

Dzięki temu z łatwością można je dopasować do swoich potrzeb i tego, gdzie mają być one zamontowane. Większość pomp ciepła alpha innotec bazuje na nowoczesnych czynnikach chłodniczych, takich jak na przykład R290, jednak to nie jedyne ich zalety. Oprócz tego jednostki grzewcze tej marki to także szeroki wybór różnorodnych wariantów (w przypadku modeli gruntowych ponad 100 wersji do wyboru), możliwość sterowania nimi za pomocą internetu w sposób zdalny, a także umożliwiają one nie tylko ogrzewać budynki, ale także chłodzić je latem oraz przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Dodatkowo pompy ciepła alpha innotec mogą być także łączone z instalacjami fotowoltaicznymi.

Typy i moc pomp ciepła alpha innotec

W bogatej ofercie pomp ciepła alpha innotec znaleźć można setki różnorodnych modeli tych ekologicznych urządzeń grzewczych. Podzielone zostały one jednak na trzy główne serie produktowe, ze względu na ich źródło zasilania oraz przeznaczenie.

Pierwsze z nich to wobec tego pompy ciepła alpha innotec z serii Alira będące powietrznymi jednostkami przeznaczonymi zarówno do montażu zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Ich największą zaletą jest zastosowany w nich inwerter pozwalający na modulację mocy urządzeń, a także wysokie temperatury na zasilaniu dochodzące nawet do + 70 stopni Celsjusza. W tej serii pompy ciepła alpha innotec dostępne są w wariantach o mocy:

  • 9 kW,
  • od 5 do 9 kW,
  • od 8 do 12 kW,
  • 16 kW,
  • od 14 do 30 kW.

Druga seria pomp ciepła alpha innotec to natomiast modele Altera, które są gruntowymi jednostkami grzewczymi dostępnymi w ponad 100 różnorodnych wariantach. Każda z pomp ciepła z serii Altera umożliwia nie tylko ogrzewanie budynków, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej, a moce, w jakich są one dostępne to:

  • od 6 do 12 kW,
  • od 4 do 12 kW,
  • od 6 do 16 kW,
  • od 4 do 19 kW,
  • od 4 do 30 kW.

Ostatnim jednostkami grzewczymi tej marki są natomiast pompy ciepła z serii Pro, będące modelami zarówno powietrznymi, jak i gruntowymi przeznaczonymi do zastosowania w dużych obiektach. W związku z tym wyróżniają się one dużą mocą grzewczą oraz wysokim współczynnikiem efektywności COP.

Każdy rodzaj pomp ciepła alpha innotec objęty jest natomiast 5-letnią gwarancją producenta oraz może być sterowana w sposób zdalny.

Ile kosztuje pompa ciepła alpha innotec? Cennik

Dla wielu osób najważniejszą kwestią przy wyborze pompy ciepła jest jej cena. W przypadku pomp ciepła alpha innotec trzeba więc podkreślić, że nie należy ona do najniższych, gdyż w ofercie tej marki ciężko znaleźć jednostkę, która kosztuje poniżej 20 000 złotych. Należy jednak podkreślić, że w tym przypadku kwoty te wynikają z wysokiej jakości urządzeń oraz ich wielu funkcji. Dlatego też nie należy ich z tego względu skreślać i najlepiej porównać je z modelami innych producentów za pomocą naszej porównywarki pomp ciepła.

Pompa ciepła alpha innotec — opinie

Pompy ciepła alpha innotec to jednostki, które cechują się niemal samymi zaletami, jeśli nie bierzemy pod uwagę ich ceny. Ich producent oferuje bowiem szeroki wybór modeli zarówno gruntowych, jak i powietrznych, a każdy z nich doskonale sprawdza się nie tylko do ogrzewania, ale także chłodzenia budynków i podgrzewania w nich wody. Dodatkowo objęte są one także 5-letnią gwarancją producenta.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności