Porównaj oferty
Stacje ładowania samochodów elektrycznych SMA
OptimalEnergy

Stacje ładowania samochodów elektrycznych SMA

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie

Rozwój elektromobilności na świecie sprawił, że coraz więcej firm decyduje się wejść na związany z nią rynek. Jedną z nich jest między innymi niemiecka firma SMA, która z pewnością jest już dobrze znana posiadaczom instalacji fotowoltaicznych, gdyż jej falowniki uważane są za jedne z lepszych na rynku. Od niedawna SMA postanowiło jednak zająć się również produkcją i dystrybucją stacji ładowania, jednak nie w całkowitym oderwaniu od swojej głównej branży. Jej rozwiązania stworzone zostały bowiem przede wszystkim po to, aby móc ładować samochody elektryczne za pomocą energii produkowanej z promieni słonecznych.

Oferta i ceny stacji ładowania SMA

Niemiecka marka SMA nieco w odmienny sposób, niż jej konkurencja podeszła do produkcji stacji ładowania. Oferowane są one przez nią przede wszystkim jako jeden z elementów większej instalacji, która w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi pozwala na zasilanie samochodów elektrycznych energią słoneczną, bez konieczności ponoszenia za to kosztów w postaci rachunków za prąd. W związku z tym stacje ładowania SMA to urządzenia, które skierowane są zarówno do klientów biznesowych, jak i także prywatnych.

Urządzenia przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych tej niemieckiej marki to modele typu AC, w postaci kompaktowych Wallboxów z możliwością ich zamontowania na słupie, które zapewniają moc ładowania do 22 kW. Po połączeniu ich z aplikacją SMA Energy mogą być one sterowane i nadzorowane w pełni zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą urządzeń mobilnych. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że są one kompatybilne z niemal wszystkimi modelami samochodów elektrycznych, w związku z tym można je określić jako uniwersalne stacje ładowania. Dodatkowym atutem urządzeń SMA jest również to, że z powodzeniem mogą być one połączone z instalacjami fotowoltaicznymi bez względu na to kiedy one powstały, a do tego są one także objęte inteligentnym serwisem dzięki SMA Smart Connected.

Ile kosztują stacje ładowania SMA?

Obecnie marka SMA posiada w swojej ofercie wyłącznie jedną stację ładowania. W związku z tym model SMA EV CHARGER 22 kosztuje niemal 8 000 złotych. Kwota ta sprawia więc, że urządzenie do ładowania samochodów elektrycznych tego producenta zaliczyć można do jednych z droższych, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest to Wallbox. Tak wysoka cena wynikać może jednak z tego, że produkowana przez tę firmę stacja ładowania może zostać połączona z instalacjami fotowoltaicznymi i tak właściwie jest jedynie jednym z elementów większej instalacji.

Opinie o stacji ładowania SMA

Opinie na temat stacji ładowania SMA są podzielone. Jedni podkreślają jej zalety oraz to, że pozwala ona uzyskać rozwiązanie, dzięki któremu ładowanie samochodu elektrycznego to niemal zerowy koszt. Inni natomiast zauważają, że cena za naścienną ładowarkę tej marki jest zbyt mocno wygórowana. Należy jednak podkreślić, że stacja ładowania SMA mimo to cechuje się inteligentnymi rozwiązaniami, które sprawiają, że korzystanie z niej jest proste i wygodne.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności