Porównaj oferty
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Fronius
OptimalEnergy

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Fronius

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
Nazwa spółki

Fronius Polska Sp. Z o. o.

Adres siedziby

Gustawa Eiffel`a 8
44-109 Gliwice, śląskie, Polska

Telefon

32 621 07 00

Email

sales.poland@fronius.com

Numer KRS

0000396077

NIP

9691601384

Fronius to kolejna firma dobrze znana osobom zainteresowanym odnawialnymi źródłami energii, gdyż słynie ona rynku przede wszystkim z produkcji falowników do instalacji fotowoltaicznych, które jako pierwsza wprowadziła na rynek w 1995 roku. Jej początki sięgają lat 40 XX wieku, dzięki temu może się ona poszczycić już ponad 75-letnim doświadczeniem w branży związanej z rozwiązaniami dla sektora energetycznego. Obecnie firma Fronius w swojej ofercie posiada także rozwiązania związane z rynkiem e-mobility pod postacią stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Oferta i ceny stacji ładowania Fronius

Stacje ładowania Fronius to obecnie wyłącznie dwa modele dostępne pod nazwą WATT PILOT. Pierwsza z nich w wersji Home jest rozwiązaniem przeznaczonym do zamontowania na stałe w postaci Wallboxa. Oferowane jest ono w jednej wersji mocy wynoszącej do 11 kW i umożliwia podłączenie go do sieci WLAN. Wyposażone jest w jedną wtyczkę do ładowania samochodów elektrycznych i cechuje się prostą, intuicyjną obsługą.

Druga oferowana przez Fronius stacja ładowania to natomiast model Go w postaci przenośnej stacji ładowania, z której z powodzeniem można korzystać zarówno w domu, jak i w podróży. W tym przypadku urządzenie to oferowane jest w dwóch wariantach pod względem jego mocy - 11 kW oraz 22 kW.

Zaletą stacji ładowania Fronius jest przede wszystkim to, że wyposażone zostały one w tryb Eco Mode, który pozwala na ładowanie samochodów elektrycznych za pomocą nadwyżek energii produkowanych przez instalacje fotowoltaiczne. Sterowanie urządzeniami w obu przypadkach możliwe jest do zrealizowania natomiast za pomocą aplikacji mobilnej Solar.WattPilot, w której prezentowane są również wszelkie dane dotyczące pracy ładowarki. Opcjonalnie każda ze stacji ładowania Fronius wyposażona może zostać także w czytnik RFID, który zapewnia spersonalizowany dostęp do urządzenia.

Ile kosztuje stacja ładowania samochodów elektrycznych Fronius?

Biorąc pod uwagę to, że obecnie dostępne na rynku stacje ładowania Fronius to pierwsze tego typu urządzenia tej marki, zostały one wycenione przez nią w bardzo przystępny sposób. Koszt zakupu podstawowego Wallboxa tego producenta można bowiem zamknąć już w kwocie niecałych 4000 złotych. W związku z tym zaliczane są one do stacji ładowania samochodów elektrycznych ze średniej, a nawet można zaryzykować stwierdzenie, że tańszej półki cenowej, jeśli porównamy ich ceny z cenami konkurencyjnych modeli.

Opinie o Fronius

Nie ulega wątpliwości to, że Fronius dopiero rozpoczął przygodę z urządzeniami przeznaczonymi do ładowania samochodów elektrycznych. Jednak pomimo to, stacje ładowania tej marki prezentują się naprawdę interesująco. Oferowane są one bowiem w kilku wariantach do wyboru oraz wyposażone zostały w szereg udogodnień, które sprawiają, że ładowanie za ich pomocą samochodów jest szybkie i proste. Minusem stacji ładowania Fronius jest jedynie to, że są one urządzeniami AC, dlatego też napełnienie za ich pomocą baterii w samochodzie elektrycznym wymaga nieco czasu.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności