Porównaj oferty

Stacje ładowania samochodów elektrycznych EV link

Firma Schneider swoje początki miała już w XIX wieku, początkowo była ona liderem przemysłu stalowego oraz maszynowego, jednak w niedługim czasie weszła ona również na rynek energetyczny, z którym kojarzona jest po dziś dzień. Obecnie firma Schneider Electric to międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją rozwiązań dla domów oraz firm w postaci aparatury modułowej, łączników światła i gniazd elektrycznych, a także rozdzielnic SN i zasilaczy UPS. W jej ofercie znaleźć można także stacje ładowania samochodów elektrycznych sygnowane marką własną EV link.

Rosnący udział rynku elektromobilności na całym świecie sprawił, że firma Schneider Electric postanowiła zając się produkcją oraz sprzedażą stacji ładowania poszerzając tym samym grono swoich marek o EV link. Wśród oferowanych przez EV link stacji ładowania wyróżnić można przede wszystkim naścienne modele przeznaczone do montażu w domach, a także na parkingach. Oprócz tego firma ta produkuje także stojące stacje ładowania, dostępne w wielu różnorodnych wariantach do wyboru. Dzięki temu można uznać, że jej oferta jest niemal w pełni kompleksowa.

Wszystkie stacje ładowania samochodów elektrycznych EV link to modele typu AC, które wykorzystują prąd przemienny. Wobec tego ich maksymalna moc wynosi do 22 kW, przy czym niektóre z urządzeń pozwalają na ich konfigurowanie pod tym względem. W zależności od potrzeb przyszłych użytkowników mogą być one wyposażone w czytnik kart RFID, a także dołączony do nich kabel. Oprócz tego EV link oferuje także kompleksowe rozwiązanie w postaci oprogramowania EV Charging Expert, które pozwala na zarządzanie i monitorowanie pracy stacji ładowania w wygodny sposób. Wśród produktów marki EV link związanych z infrastrukturą ładowania samochodów elektrycznych, znaleźć można również wszelkiego rodzaju akcesoria.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych EV link to proste urządzenia, które w pełni spełniają swoją funkcję. Na próżno jednak szukać w nich innowacyjnych rozwiązań, w postaci chociażby ekranów LCD. Dlatego też ich ceny utrzymują się na optymalnym poziomie, a je same można zaliczyć do jednych z tańszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Przykładowo najprostsza stojąca stacja ładowania tej marki to wydatek w granicach 20 000 złotych, co w porównaniu z modelami innych producentów jest niezwykle atrakcyjną ceną.

Chcąc podsumować w kilku zdaniach stacje ładowania, jakie oferuje marka EV link, wśród ich zalet wyróżnić można przede wszystkim szeroki wybór modeli zarówno naściennych, jak i stojących, a także to, że mogą być one nadzorowane za pomocą oprogramowania udostępnianego przez ich producenta. Wadą tych urządzeń jest jednak to, że są one dostępne wyłącznie w wersji AC. W związku z tym nie zapewniają one możliwości szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.