Porównaj oferty
Pompy ciepła York opinie
OptimalEnergy

Pompy ciepła York opinie

4.05 (42 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Rosnąca popularność pomp ciepła, które coraz częściej znajdują zastosowanie jako źródło ciepła nie tylko w domach, ale także budynkach komercyjnych sprawia, że do oferujących je firm dołączają coraz to nowi producenci. W związku z tym wybór jednej odpowiedniej jednostki staje się coraz trudniejszy. Dlatego też poniżej analizujemy ofertę pomp ciepła York, sprawdzając jej szczegóły.

Nazwa spółki

Johnson Controls

Adres siedziby

5757 N. Green Bay Ave.
53201 Milwaukee, Stany Zjednoczone

Oferta pomp ciepła York

Pompy ciepła York to produkty oferowane przez firmę Johnson Controls założoną w 1885 roku. Specjalizuje się ona w produkcji rozwiązań, które zwiększają wygodę użytkowania budynków mieszkalnych i nie tylko. W jej ofercie oprócz pomp ciepła znaleźć można natomiast między innymi także produkty HVAC, rozwiązania dla chłodnictwa przemysłowego, automatykę sterowania budynkiem oraz magazyny energii. Powracając jednak do pomp ciepła York, urządzenia tej marki wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania oraz szeroką ofertą modeli do wyboru.

Rodzaje pomp ciepła York

Pompy ciepła York to powietrzne jednostki, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Dzielą się one przede wszystkim na modele typu split i monoblok. Pierwsze z nich oferowane są w wariantach o mocy od 4 do 6 kW oraz od 8 do 16 kw. Dodatkowo jedną z opcji do wyboru są także pompy ciepła wyposażone w zbiornik na wodę, którego pojemność może wynosić 190 lub 240 litrów.

Z kolei pompy ciepła York typu monoblok to rozwiązania dostępne w wariantach jedno oraz trójfazowych o mocy:

 • 5 kW,
 • 7 kW,
 • 9 kW,
 • 12 kW,
 • 14 kW,
 • 16 kW,
 • 18 kW,
 • 22 kW,
 • 26 kW,
 • 30 kW.

Dzięki temu każdy może znaleźć w ofercie tej marki odpowiednie rozwiązanie grzewcze dla swojego budynku bez względu na występujące w nim zapotrzebowanie na energię cieplną.

Czym wyróżniają się pompy ciepła York?

Pompy ciepła York to jednostki spełniające klasę energetyczną A+++, mogące wydajnie pracować do temperatur wynoszących na zewnątrz -25 stopni Celsjusza. Ich współczynnik COP utrzymany jest natomiast na wysokim poziomie wynoszącym nawet do 5,3. Wykorzystywanym w tych pompach ciepła czynnikiem jest natomiast nowoczesny, ekologiczny czynnik R32.

Sterowanie pompami ciepła York może odbywać się za pomocą aplikacji mobilnej Comfrot Home APP, która jest udostępniana dla użytkowników w standardzie. Dodatkowo każda pompa ciepła York może być także wykorzystywana do chłodzenia budynków latem, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność.

Ile kosztują pompy ciepła York?

Szeroka oferta pomp ciepła York sprawia, że trudno jednoznacznie określić ich cenę. Zależy ona bowiem od tego, czy wybrane urządzenie będzie modelem monoblok, czy też split, zastosowanego w nim wyposażenia na przykład pod postacią zasobnika wody, a także samej mocy. Dodatkowo sam producent pomp ciepła York nie ujawnia także cen swoich produktów. Dlatego też, aby je poznać, należy skontaktować się z przedstawicielami lub dystrybutorami pomp ciepła tej marki.

Pompy ciepła York — opinie

Chcąc w kilku zdaniach podsumować ofertę pomp ciepła York, na plus można w jej przypadku zaliczyć:

 • wieloletnie doświadczenie producenta,
 • wysoką jakość oraz wydajność urządzeń,
 • szeroki wybór modelu pod względem ich mocy,
 • możliwość zakupu pompy ciepła wyposażonej w zasobnik wody w dwóch litrach do wyboru,
 • tryb pracy jednostek dopasowany do polskich warunków klimatycznych,
 • możliwość sterowania pompami ciepła za pomocą aplikacji mobilnych.

Jedynym minusem pomp ciepła York jest wobec tego niemal wyłącznie brak podanych cen za poszczególne ich modele. Dlatego też warto wziąć je pod uwagę, poszukując urządzeń grzewczych tego typu do swojego budynku.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (5 z 1 opinii klientów)

Kazimierz Perełka

19 wrz 2023

Dobry serwis tych pomp plecam.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności