Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompy ciepła Rotenso opinie
Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Pompy ciepła Rotenso opinie

Nazwa firmy: ROTENSO SP. Z O.O.
NIP:
Adres siedziby: Szyb Walenty 16
Ruda Śląska, 41-700
Ocena 0/5 (0 głosy/ów)

Liczne dofinansowania, ekologiczność, a przede wszystkim ekonomiczność pomp ciepła sprawiła, że stały się one w ostatnich latach niezwykle popularne. Osoby planujące ich montaż stają jednak przed niełatwym wyborem związanym z ich rodzajem, a także marką. Zwłaszcza że obecnie dostępnych jest ich na rynku naprawdę wiele. Jedną z nich jest natomiast firma Rotenso oferująca między innymi pompy ciepła, na których ofercie skupiamy się poniżej.

Oferta i ceny pomp ciepła Rotenso

Rotenso to japońska firma, która swoją siedzibę posiada w Rudzie-Śląskiej. Została założona w 1987 roku, a od 2014 działa na rynku europejskim. W swojej ofercie posiada ona między innymi:

  • klimatyzatory,
  • osuszacze powietrza,
  • nawilżacze powietrza,
  • systemy VRF.

Oprócz tego można znaleźć w niej także szeroki wybór pomp ciepła, które pozwalają na niskokosztowe ogrzewanie nie tylko budynków mieszkalnych, ale także firmowych i komercyjnych.

Jakie pompy ciepła oferuje Rotenso?

Produkowane przez Rotenso pompy ciepła to trzy rodzaje urządzeń typu powietrze woda oraz powietrze-powietrze. Pierwsze z nich to urządzenia Rotenso Aqua Mi Split, które zbudowane są z dwóch modułów. Oferowane są one w wariantach o mocy 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW oraz 16 kW.

Drugi rodzaj jednostek to natomiast pompy ciepła Rotenso Aquami Monoblok, składające się z jednego modułu, dostępne w tych samych wariantach mocy jak modele typu split.

Ostatnim z rodzajów pomp ciepła Rotenso są z kolei modele Aqua Multi, które łączą w sobie cechy powietrznych oraz powietrzno-wodnych jednostek, dzięki temu jej układy mają łączną moc równą 18 kW.

Czym wyróżniają się pompy ciepła Rotenso?

Chcąc wymienić wszelkie zalety, jakimi cechują się pompy ciepła Rotenso należy przede wszystkim podkreślić, że urządzenia te są w stanie wydajnie pracować do temperatury -25 stopni Celsjusza utrzymującej się na zewnątrz. Oprócz tego z powodzeniem mogą być one łączone w nowoczesne niskokosztowe systemy wraz z instalacjami fotowoltaicznymi. Na plus jest także ich cicha praca, emitowany przez te pompy poziom hałasu nie przekracza bowiem 35 db. Sterowanie jednostkami tego japońskiego producenta może się natomiast odbywać za pomocą wi-fi w sposób w pełni zdalny. Dodatkowo każda pompa ciepła Rotenso objęta jest 5-letnią gwarancją producenta oraz może zostać doposażone w zbiorniki c.w.u. lub też buforowe.

Mówiąc o zaletach wyboru pomp ciepła Rotenso warto także podkreślić, że firma ta posiada rozbudowaną sieć autoryzowanych instalatorów oraz serwisów. Dzięki temu jej klienci nie pozostają bez opieki posprzedażowej.

Ile kosztują pompy ciepła Rotenso?

Ceny pomp ciepła Rotenso uzależnione są jak w przypadku każdego producenta tego typu urządzeń od wielu czynników. Wśród nich wymienić można między innymi ich rodzaj, moc czy też wyposażenie w zasobnik wody. Chcąc jednak określić przykładowy koszt montażu pompy ciepła Rotenso, w przypadku modeli o mocy 8 kW trzeba liczyć się z wydatkiem oscylującym w granicach około 20 000 złotych. Przez co urządzenia tej marki plasują się pod tym względem na średnim rynkowym poziomie.

Pompy ciepła Rotenso — opinie

Opinie na temat pomp ciepła Rotenso w przeważającej części są pozytywne. Doceniane są one przede wszystkim za szeroki wybór modeli zarówno pod względem ich dolnego źródła ciepła, jak i mocy. Dodatkowo na plus jest także to, że ich producent to doświadczona marka. Oprócz tego pompy ciepła Rotenso cechują się także wysokim stosunkiem swojej jakości do ceny, dlatego też są one jednym z ciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o tego typu urządzenia grzewcze na obecnym rynku.


Dodaj opinię

Twoja opinia

Brak opinii. Bądź pierwszy który doda opinię.