Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompa ciepła Ochsner Polska
Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Pompa ciepła Ochsner Polska

Nazwa firmy: Ochsner Sp. z o.o.
NIP:
Adres siedziby: Pod Fortem 19
Kraków, 31-302
Ocena 5/5 (1 głosy/ów)

Choć pompy ciepła zyskały na popularności dopiero w ostatnich latach, na rynku nie brakuje firm, które mogą się poszczycić już 30-letnim doświadczeniem w ich produkcji. Jedną z nich jest natomiast Ochsner Polska. Przedsiębiorstwo to powstało w 1872 roku, a z jej produktów korzystała między innymi amerykańska agencja kosmiczna NASA czy marynarka wojenna US-Navy. Do jego sukcesów należy zaliczyć także to, że jako jedno z pierwszych w Europie zajęło się produkcją pomp ciepła, a od 1992 roku Ochsner specjalizuje się w produkcji wyłącznie tego typu urządzeń grzewczych. Dlatego sprawdzamy jakie pompy ciepła można znaleźć w ofercie Ochsner Polska.

Oferta i ceny pomp ciepła Ochsner Polska

Wyróżnikiem Ochsner Polska na polskim rynku pomp ciepła jest przede wszystkim to, że firma ta oferuje wszystkie rodzaje tego typu urządzeń. Dzięki temu z jej jednostek mogą skorzystać zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i osoby szukające pomp ciepła o większej mocy przeznaczonych do budynków komercyjnych.

Rodzaje pomp ciepła Ochsner Polska

W ofercie Ochsner Polska znaleźć można aż 5 rodzajów pomp ciepła sklasyfikowanych zarówno pod względem ich dolnego źródła ciepła, jak i przeznaczenia. Pierwsze z nich to pompy ciepła do CWU, które dostępne są w dwóch wariantach:

 • Europa ze wbudowanym zasobnikiem CWU o pojemności 288 litrów, 379 litrów oraz 375 litrów do wyboru i maksymalnej efektywności energetycznej SCOP 4,73.
 • Europa mini ze wbudowanym zasobnikiem CWU o pojemności 357 litrów lub 373 litry do wyboru, o maksymalnej efektywności energetycznej SCOP 4,34.

Drugi rodzaj pomp ciepła Ochsner Polska to modele powietrzne, wśród których wyróżnić można 4 rodzaje urządzeń:

 • Air o mocy od 7 do 78 kW,
 • Air Hawk o mocy od 4 do 14 kW,
 • Air Falcon o mocy od 6 do 10 kW,
 • Air Station o mocy od 7 do 21 kW, w wersji monoblok.

W ofercie tej firmy nie mogło także zabraknąć gruntowych pomp ciepła. Model Terra oferowany jest wobec tego w jednym wariancie, którego moc może wynosić od 4 do 78 kW. Mogą być one zasilane zarówno za pomocą kolektorów solarnych, jak i pionowych oraz płaskich. Podobnie jak w przypadku gruntowych pomp ciepła, pompy ciepła zasilane wodą gruntową Ochsner Polska dostępne są w jednym wariancie Aqua o mocy od 6 do 99 kW do wyboru.

Ostatnim z rodzajów pomp ciepła Ochsner Polska są natomiast urządzenia dużej mocy, które doskonale sprawdzają się do ogrzewania dużych budynków nie tylko mieszkalnych, ale i komercyjnych, a nawet przemysłowych.

Ile kosztują pompy ciepła Ochsner Polska?

Szeroka oferta pomp ciepła Ochsner Polska sprawia, że trudno jednoznacznie określić ich ceny, które uzależnione są od:

 • rodzaju dolnego źródła ciepła, z jakiego korzysta urządzenie,
 • mocy jednostki,
 • dodatkowych funkcji jednostki.

Analizując jednak przekrojowo modele tej marki, można stwierdzić, że ceny pomp ciepła Ochsner Polska plasują się na średnim poziomie rynkowym.

Pompy ciepła Ochsner Polska opinie

Chcąc podsumować ofertę pomp ciepła Ochsner Polska należy przede wszystkim podkreślić wieloletnie doświadczenie tej marki w produkcji tego typu urządzeń. Dodatkowo ich szeroka oferta pozwala znaleźć wśród nich bez problemu odpowiedni model dla siebie. Do zalet pomp ciepła Ochsner Polska zaliczyć należy również:

 • możliwość ich integracji z systemami Smart Home,
 • cichą pracę,
 • wysoki poziom efektywności energetycznej, uzależniony od wybranego modelu,
 • możliwość wykorzystywania ich nie tylko do ogrzewania, ale także chłodzenia budynków latem,
 • możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej Ochsner Tronic Smart.

Dodaj opinię

Twoja opinia

Brak opinii. Bądź pierwszy który doda opinię.