Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompa ciepła Heiztechnik opinie

Pompa ciepła Heiztechnik opinie

Porównaj oferty pomp ciepła

Rosnąca popularność pomp ciepła, które są nie tylko ekologicznymi źródłami ciepła, ale także pozwalającymi obniżyć koszty eksploatacyjne budynków sprawiła, że nie tylko na rynku światowym, ale także naszym rodzinnym powstało wiele firm oferujących właśnie tego typu urządzenia. Wśród nich wyróżnić można między innymi także firmę Heiztechnik założoną w 2007 roku przez dwóch polskich inżynierów, którzy postawili sobie za cel stworzyć markę oferującą najlepsze urządzenia grzewcze w naszym kraju. Jak wobec tego wygląda obecnie oferta pomp ciepła Heiztechnik? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Powietrzna, gruntowa czy wodna? Rodzaje pomp ciepła Heiztechnik

W ofercie polskiej marki Heiztechnik znaleźć można wyłącznie powietrzne pompy ciepła, nie oznacza to jednak, że ich wybór jest znacznie ograniczony. Firma ta zadbała bowiem o to, aby każdy, kto chce zamontować w swoim budynku tego typu urządzenie grzewcze, znalazł coś dla siebie wśród jej produktów.

W związku z tym pompy ciepła Heiztechnik projektowane są tak, aby mogły być one wykorzystywane jako podstawowe źródło ciepła w budownictwie mieszkaniowych, które może być także używane do chłodzenia pomieszczeń w lecie. Wyróżniają się one między innymi inwerterowymi sprężarkami bazującymi na czynniku chłodniczym R452B. Ponadto pompy ciepła Heiztechnik mogą być także z powodzeniem sterowane przez internet, współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi oraz cechują się wysokim współczynnikiem COP. Wyposażone są one także w elementy zapobiegające zamarzaniu tacy ociekowej 

Typy i moc pomp ciepła Heiztechnik

Choć pompy ciepła Heiztechnik to wyłącznie urządzenia odzyskujące energię cieplną z powietrza marka ta i tak posiada prawdopodobnie jedną z najszerszych ofert tego typu urządzeń, jeśli chodzi o nasze rodzime firmy. Znaleźć w niej można bowiem model, którym jest pompa ciepła Heiztechnik Cala Verde M. Jest to inwertorową jednostką typu monoblok wykorzystującą jako pierwsza na rynku innowacyjny czynnik chłodniczy R452B, przeznaczony dla wysokowydajnych pomp ciepła dzięki temu jej współczynnik COP wynosi aż 7,32, a moc w zależności od wybranego wariantu może wynosić od 5 do 12 kW lub od 14 do 20 kW. 

Innowacyjność oferty Heiztechnik polega natomiast na tym, że bazowy model urządzenia opisany powyżej łączony może być z kilkoma wariantami hydroboksów, dzięki temu z łatwością można ją dopasować do danego zapotrzebowania energetycznego w budynku. 

Dodatkowo w ofercie tej polskiej marki znaleźć można także zbiornikową pompę ciepła Calla Una ZG 250 przeznaczoną wyłącznie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem odzyskiwanej energii cieplnej. 

Każda pompa ciepła Heiztechnik wyposażona jest natomiast w dotykowy panel umożliwiający sterowanie jej funkcjami w prosty i bezproblemowy sposób. 

Ile kosztuje pompa ciepła Heiztechnik? Cennik

Nowoczesne rozwiązania oraz wiele możliwości konfiguracji zestawów pompy ciepła Heiztechnik sprawiają, że są one jednymi z droższych jednostek tego typu na rynku. Należy jednak podkreślić, że ich cena wynika także z wysokiego współczynnika efektywności, który może wynosić nawet do 7,32 COP. W związku z tym wbrew pozorom są one warte swojej ceny oraz zainteresowania osób planujących montaż pomp ciepła. Dlatego też zachęcamy do porównania pomp ciepła Heiztechnik nie tylko pod względem ceny, ale i parametrów z urządzeniami innych marek z użyciem naszej porównywarki. 

Pompa ciepła Heiztechnik — opinie

Chcąc w jednym miejscu zebrać wszystkie zalety, jakimi wyróżniają się pompy ciepła Heiztechnik należy przede wszystkim podkreślić to, że są one oferowane w różnorodnych wariantach mocy. Dodatkowo jednostki te to także:

  • wysoka efektywność grzewcza, 
  • łatwa obsługa,
  • urządzenia bazujące na najnowszym ekologicznym czynniku chłodniczym R452B.

Oprócz tego warto również wspomnieć, że osoby decydujące się na zakup pomp ciepła Heiztechnik mogą liczyć na pełne wsparcie firmy w kwestiach technicznych.