Porównaj oferty
Pompa ciepła Blaupunkt
OptimalEnergy

Pompa ciepła Blaupunkt

3.6 (5 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Blaupunkt to firma, która dla większości osób znana jest przede wszystkim z produkcji samochodowych systemów nagłośnienia. Założona została ona w 1924 roku i to właśnie od tego typu produktów zaczynała na rynku. Przez lata zmieniała się jej oferta, poszerzając się o sprzęt RTV oraz wysokiej jakości samochodowy sprzęt multimedialny. Rosnąca popularność pomp ciepła sprawi natomiast, że marka ta postanowiła do swojego portfolio produktowego wprowadzić także tego typu urządzenia grzewcze. Poniżej sprawdzamy więc jakie pompy ciepła Blaupunkt oferuje dla swoich klientów.

Oferta pomp ciepła Blaupunkt

Aktualnie oferta pomp ciepła Blaupunkt obejmuje siedem modeli powietrznych, które idealnie sprawdzają się do ogrzewania za ich pomocą budynków mieszkalnych, zarówno tych nowo powstających, jak i modernizowanych. Warto przy tym podkreślić, że powietrzne pompy ciepła to obecnie najczęściej montowane modele, gdyż ich montaż oraz zakup jest o wiele tańszy niż w przypadku jednostek gruntowych czy wodnych. Wśród rodzajów pomp ciepła tej marki wyróżnić można jednostki monoblok, w których w jednym elemencie umieszczone zostały wszelkie podzespoły zapewniające poprawną pracę urządzenia, a także split podzielone na dwa elementy przeznaczone do montażu zewnętrznego i wewnętrznego.

Rodzaje pomp ciepła Blaupunkt

Wśród siedmiu rodzajów pomp ciepła Blaupunkt, cztery z nich to jednostki powietrzne typu monoblok. Dostępne są one w wariantach o mocy:

  • 10 kW,
  • 13 kW,
  • 17 kW.
  • 19 kW.

Pozostałe trzy pompy ciepła Blaupunkt to natomiast modele typu split, w wariantach o mocy 10 kW, 17 kW i 19 kW.

Czym wyróżniają się pompy ciepła Blaupunkt?

Pompy ciepła Blaupunkt to jednostki, które wyposażone zostały w wysokiej jakości komponenty, wśród których wyróżnić można między innymi sprężarkę rotacyjną marki Panasonic, zawór rozprężny, czujnik ciśnienia oraz sterownik marki Corel, a także wentylator inwerterowy marki Walong. Dodatkowo wyróżniają się one cichym trybem pracy oraz możliwością sterowania za pomocą aplikacji mobilnej.

Cena pomp ciepła Blaupunkt

Pompy ciepła Blaupunkt dystrybuowane są w naszym kraju wyłącznie przez firmę Hymon. W związku z tym, aby poznać ceny jednostek tej marki, należy się z nią skontaktować. Niestety na stronie dystrybutora nie znajdziemy szczegółowych informacji dotyczących tego, ile kosztuje pompa ciepła Blaupunkt. Należy jednak zakładać, że cena tych jednostek uzależniona będzie od takich elementów jak:

  • moc pompy ciepła, która powinna być dobrana do zapotrzebowania energetycznego w budynku,
  • rodzaj pompy ciepła (split lub monoblok).

Dodatkowo warto również podkreślić, że ceny pomp ciepła w ostatnich latach mocno spadły, a montaż tego typu ogrzewania może być dodatkowo dofinansowywany między innymi za pomocą programu Czyste Powietrze. Dlatego warto zainteresować się tym rozwiązaniem.

Pompy ciepła Blaupunkt opinie

Podsumowując, pompy ciepła Blaupunkt to 7 różnych jednostek powietrznych, w wariantach zarówno monoblok, jak i split. Do ich zalet zaliczyć można między innymi cichą pracę, wysoką jakość podzespołów oraz możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnych. Niestety minusem oferty Blaupunkt związanej z pompami ciepła jest brak danych na temat cen tych jednostek oraz to, że można się w nie zaopatrzyć jedynie w jednym miejscu, czyli u wyłącznego dystrybutora, którym jest firma Hymon. Pomimo to, osoby poszukujące powietrznych pomp ciepła warto, aby przeanalizowały modele tej marki, zestawiając je z jednostkami oferowanymi przez konkurencję, aby móc wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia dla swoich potrzeb.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (5 z 1 opinii klientów)

Inga Klimczak

28 sie 2023

U mnie pompa ciepła Blaupunkt dobrze się sprawuje. Hymon jako firma też godna polecenia. Cena idzie w parze z jakością.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności