Porównaj oferty
Stacje ładowania samochodów elektrycznych SMA
OptimalEnergy

Stacje ładowania samochodów elektrycznych SMA

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie

Rozwój elektromobilności na świecie sprawił, że coraz więcej firm decyduje się wejść na związany z nią rynek. Jedną z nich jest między innymi niemiecka firma SMA, która z pewnością jest już dobrze znana posiadaczom instalacji fotowoltaicznych, gdyż jej falowniki uważane są za jedne z lepszych na rynku. Od niedawna SMA postanowiło jednak zająć się również produkcją i dystrybucją stacji ładowania, jednak nie w całkowitym oderwaniu od swojej głównej branży. Jej rozwiązania stworzone zostały bowiem przede wszystkim po to, aby móc ładować samochody elektryczne za pomocą energii produkowanej z promieni słonecznych.

Oferta i ceny stacji ładowania SMA

Niemiecka marka SMA nieco w odmienny sposób, niż jej konkurencja podeszła do produkcji stacji ładowania. Oferowane są one przez nią przede wszystkim jako jeden z elementów większej instalacji, która w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi pozwala na zasilanie samochodów elektrycznych energią słoneczną, bez konieczności ponoszenia za to kosztów w postaci rachunków za prąd. W związku z tym stacje ładowania SMA to urządzenia, które skierowane są zarówno do klientów biznesowych, jak i także prywatnych.

Urządzenia przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych tej niemieckiej marki to modele typu AC, w postaci kompaktowych Wallboxów z możliwością ich zamontowania na słupie, które zapewniają moc ładowania do 22 kW. Po połączeniu ich z aplikacją SMA Energy mogą być one sterowane i nadzorowane w pełni zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą urządzeń mobilnych. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że są one kompatybilne z niemal wszystkimi modelami samochodów elektrycznych, w związku z tym można je określić jako uniwersalne stacje ładowania. Dodatkowym atutem urządzeń SMA jest również to, że z powodzeniem mogą być one połączone z instalacjami fotowoltaicznymi bez względu na to kiedy one powstały, a do tego są one także objęte inteligentnym serwisem dzięki SMA Smart Connected.

Ile kosztują stacje ładowania SMA?

Obecnie marka SMA posiada w swojej ofercie wyłącznie jedną stację ładowania. W związku z tym model SMA EV CHARGER 22 kosztuje niemal 8 000 złotych. Kwota ta sprawia więc, że urządzenie do ładowania samochodów elektrycznych tego producenta zaliczyć można do jednych z droższych, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest to Wallbox. Tak wysoka cena wynikać może jednak z tego, że produkowana przez tę firmę stacja ładowania może zostać połączona z instalacjami fotowoltaicznymi i tak właściwie jest jedynie jednym z elementów większej instalacji.

Opinie o stacji ładowania SMA

Opinie na temat stacji ładowania SMA są podzielone. Jedni podkreślają jej zalety oraz to, że pozwala ona uzyskać rozwiązanie, dzięki któremu ładowanie samochodu elektrycznego to niemal zerowy koszt. Inni natomiast zauważają, że cena za naścienną ładowarkę tej marki jest zbyt mocno wygórowana. Należy jednak podkreślić, że stacja ładowania SMA mimo to cechuje się inteligentnymi rozwiązaniami, które sprawiają, że korzystanie z niej jest proste i wygodne.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (5 z 1 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Jak otworzyć stację ładowania samochodów elektrycznych?
9 maj 2022
Jak otworzyć stację ładowania samochodów elektrycznych?

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Wraz z nim powstają nowe potrzeby związane z infrastrukturą przeznaczoną do ich ładowania, która z kolei staje się jednym nowych pomysłów na biznes dla przedsiębiorców. Otworzenie własnej stacji ładowania może bowiem zapewnić w najbliższym czasie niemały dochód, którego uzyskanie będzie wymagało niewielkiego zaangażowania, poza początkowym etapem inwestycji. W związku z tym, jak otworzyć stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Czytaj więcej
Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?
4 maj 2022
Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?

Jedną z największych obaw zaraz po niewielkim zasięgu oraz wysokich składkach, jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu elektrycznego, jest ilość czasu, jaki jest potrzebny na jego naładowanie. W przypadku modeli spalinowych, kiedy kończy się nam paliwo, po prostu zajeżdżamy na najbliższą stację paliw, tankujemy i możemy ruszać w dalszą drogę. Jeśli chodzi natomiast o samochody elektryczne, sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż naładowanie ich akumulatora zajmuje więcej czasu. 

Czytaj więcej
Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych
19 kwi 2022
Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Kierowcy samochodów elektrycznych mają kilka rozwiązań, z których mogą skorzystać, jeśli chcą naładować swoje auto. Pierwszym z nich są publiczne stacje ładowania, do których muszą jednak dojechać, a do tego ponieść opłaty za ładowanie obejmujące nie tylko cenę energii elektrycznej, ale także prowizję, jaką pobierają operatorzy stacji ładowania. Inną opcją jest natomiast ładowanie samochodu elektrycznego w domu za pomocą klasycznego gniazdka 230 V lub o wiele wydajniejszych, zyskujących na coraz większej popularności domowych stacji ładowania. Dlatego też poniżej skupiamy się na tym, jak zamontować domową stację ładowania. 

Czytaj więcej
Darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce
28 mar 2022
Darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Jeszcze kilka lat temu, kiedy liczba samochodów elektrycznych w Polsce była niewielka, większość stacji ładowania była darmowa. Wynikało to przede wszystkim z tego, że koszt zużywanej energii elektrycznej przez właścicieli tego typu pojazdów był niższy niż koszt pobierania od nich opłat. Obecnie jednak wzrost liczby zarejestrowanych elektryków sprawił, że coraz trudniej znaleźć jest punkty ładowania, w których nie trzeba zapłacić za podłączenie do nich swojego auta.

Czytaj więcej