Porównaj oferty

Samochody elektryczne Fisker

Firma Fisker Automotive została założona w Ameryce przez Henrika Fiskera. Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie produkcją samochodów elektrycznych, a dokładnie jednego – Fisker Karma. Co ciekawe, pierwsze samochody elektryczne Fisker, a dokładnie jeden model został zaprezentowany już w 2008 roku. Wtedy rynek ani infrastruktura drogowa nie była przygotowana na tak drastyczny skok w motoryzacji. Warto też zaznaczyć, iż producent na przestrzeni lat stale udoskonalał swoje projekty, a architekt zajmujący się projektowaniem dla marki Fisker słynie też z projektów takich samochodów, jak np. BMW Z8 oraz Aston Martin DB9.

Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Producent zaprojektował i stworzył innowacyjny model auta napędzanego prądem. Samochody elektryczne Fisker już niebawem mają trafić do produkcji seryjnej, dzięki czemu będą ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych klientów. Nie lada ciekawostką, jaką wyróżniają się samochody elektryczne Fisker jest obrotowy ekran na kokpicie. Chcesz dowiedzieć się, jak na tle konkurencji wypada specyfikacja aut elektrycznych z tej stajni? Koniecznie sprawdź porównanie samochodów elektrycznych, a dowiesz się wszystkiego, co niezbędne w tym zakresie.

Samochody elektryczne Fisker – modele dostępne na rynku

Zastanawiasz się, jakie samochody elektryczne Fisker były lub będą dostępne w sprzedaży? Oto one:

Obecnie model Fisker Karma stał się już klasykiem, którego praktycznie nie da się kupić w europie lub jest to bardzo trudne. Samochody elektryczne Fisker obecnie ograniczają się do jednego modelu – Ocean. Jego prezentacja miała miejsce już w 2021 roku, natomiast do produkcji seryjnej auto ma trafić jeszcze w roku 2022.

Czy warto kupić Samochody elektryczne Fisker?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w samochody elektryczne Fisker? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, weź pod uwagę osiągi pojazdów tej marki. W przypadku modelu Ocean zasięg na poziomie około 400 kilometrów oraz niecałe 7 sekund do setki to główne cechy auta. Podsumowując, samochody elektryczne Fisker nie są wręcz rozchwytywane na rynku, ale zawsze warto wiedzieć, co może zaproponować ta marka potencjalnym klientom. Ranking samochodów elektrycznych jasno wskazuje, że na tle konkurencji Fisker wyróżnia się stylistyką oraz osiągami swoich pojazdów.

Aktualności
Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?
19 maj 2022
Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?

Samochody z napędem hybrydowym oraz w pełni elektrycznym jeszcze do niedawna były rzadkością obecnie coraz więcej pojazdów poruszających się po drogach to modele nisko lub zeroemisyjne. I choć oba te rodzaje samochodów zaliczane są do modeli, które są przyjazne środowisku, znacznie się one od siebie różnią przede wszystkim pod względem zastosowanego w nich napędu. W związku z tym, czym jest samochód elektryczny oraz hybrydowy, a także jakie są ich zalety?

Czytaj więcej
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?
14 lis 2022
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?

W dzisiejszych czasach rozwój nowoczesnych technologii oraz ogólne nastawienie proekologiczne sprawia, że samochody elektryczne na całym świecie stają się coraz popularniejsze. Innowacyjne auta elektryczne dostępne na rynku zazwyczaj występują bez skomplikowanej skrzyni biegów na pokładzie.

Czytaj więcej
Auta hybrydowe a elektryczne
9 maj 2019
Auta hybrydowe a elektryczne

Za kilkanaście lat auta spalinowe powinny odejść w zapomnienie, a o prym na rynku motoryzacyjnym będą walczyć tylko pojazdy hybrydowe i elektryczne. Oba typy są uważane za dużo bardziej przyjazne środowisku i to w nich jest pokładana nadzieja na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w aglomeracjach. Naukowcy i technolodzy wciąż prowadzą badania nad stworzeniem możliwie najlepszych maszyn, które nie będą odstraszały nabywców z powodu słabych osiągów i wysokiej ceny.

Czytaj więcej
Ładowanie samochodów elektrycznych w domu
11 paź 2021
Ładowanie samochodów elektrycznych w domu

Samochody elektryczne zasilane energią skumulowaną w zastosowanych akumulatorach tak samo, jak modele spalinowe wymagają tankowania. Jednak nie paliwem, a prądem. Ich ładowanie może odbywać się więc zarówno na ogólnodostępnych stacjach ładowania w miastach lub przy drogach szybkiego ruchu, jak i w domu. Poniżej skupiamy się jednak wyłącznie na kwestiach związanych z ładowaniem samochodów elektrycznych w domu, omawiając dwie dostępne metody oraz związane z tym koszty.

Czytaj więcej

Przeczytaj jeszcze