Porównaj oferty
Pompa ciepła ZMK SAS opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła ZMK SAS opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

ZMK SAS, czyli Zakład Metalowo-Kotlarski to polska firma, która swoją siedzibę ma w miejscowości Busko-Zdrój i od samego początku swojej działalności działa prężnie w branży grzewczej. Produkuje ona w związku z tym głównie kotły podajnikowe do pelletu lub eko-groszku. W 2021 roku postanowiła ona jednak rozszerzyć swoją działalność, wprowadzając do swojej oferty ekologiczne pompy ciepła, na których skupiamy się poniżej.

Nazwa spółki

ZMK SAS sp. z o.o.

Adres siedziby

Przemysłowa 3
28-100 Owczary, świętokrzyskie, Polska

Telefon

41 378 46 19

Email

biuro@sas.busko.pl

Numer KRS

0000704634

NIP

6551975634

Jakie pompy ciepła oferuje ZMK SAS?

Pierwsza produkowana przez ZMK SAS pompa ciepła to model oparty na systemie pracy powietrze-woda, która powstała przy współpracy ze światowymi liderami z zakresu chłodnictwa. Ten typ pompy ciepła idealnie sprawdzi się więc w przypadku osób, które za pomocą bazujących na odnawialnych źródłach energii źródłach ciepła chcą nie tylko ogrzewać swoje budynki, ale także podgrzewać ciepłą wodę użytkową przez cały rok.

Pompa ciepła ZMK SAS wyróżnia się przede wszystkim wysoką klasą efektywności energetycznej, a do tego może być współfinansowana w ramach programu Czyste Powietrze, gdyż bazuje ona na ekologicznym czynniku chłodzących R290, będącym po prostu propanem. Z powodzeniem można ją także zastosować nie tylko w nowopowstających budynkach, ale także tych modernizowanych.

Typy i moc pomp ciepła ZMK SAS

Jeden model pompy ciepła, jaką oferuje polska firma ZMK SAS nie dyskwalifikuje jej wcale na tle konkurencji. Urządzenie to oferowane pod nazwą Vesta to bowiem pomp ciepła powietrze-woda typu monoblok. Oznacza to więc, że wszystkie jej elementy zamknięte są w jednej obudowie. Sprzedawana jest ona w systemie CTI, czyli wraz z niezbędnym wyposażeniem do jej montażu.

Współczynnik efektywności COP pompy ciepła ZMK SAS wynosi natomiast 4,54, a do tego wyposażone zostało w szereg innowacyjnych rozwiązań wpływających na wydajność ich funkcjonowania i intuicyjną obsługę takie jak:

  • regulowany wentylator,
  • dodatkowy wymiennik płytowy,
  • system ogrzewania tacy ociekowej,
  • hydroblok,
  • licznik energii elektrycznej.

Dodatkowo pompy te mogą być także sterowane za pomocą aplikacji mobilnej oraz być łączone z instalacją fotowoltaiczną.

Pomimo że pompa ciepła VESTA to tylko jeden model jest ona dostępna do wyboru w kilku wariantach, jeśli chodzi o jej moc, która może wynosić od 6 do nawet 16 kW. Dzięki temu z łatwością można dobrać jej odpowiedni rodzaj do danego zapotrzebowania występującego w budynku, w którym ma być ona zamontowana.

Ile kosztuje pompa ciepła ZMK SAS

Choć cena nie powinna być nigdy decydującym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła, dla większości osób i tak jest ona jedna z najbardziej interesujących kwestii. W związku z tym należy przede wszystkim podkreślić, że koszt zakupy pompy ciepła ZMK SAS nie odbiega znacznie od kosztów zakupu konkurencyjnych modeli, czyli wciąż utrzymuje się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlatego też warto wziąć pod uwagę pompę ciepła ZMK SAS korzystając, chociażby z naszej porównywarki pomp ciepła podczas analizowania poszczególnych modeli tych urządzeń grzewczych.

Pompy ciepła ZMK SAS — opinie

Polska pompa ciepła ZMK SAS, choć dostępna obecnie wyłącznie w jednej wersji i tak może poszczycić się wieloma zaletami, nie odbiegając pod tym względem od swojej konkurencji. Wśród nich wyróżnić można przede wszystkim:

  • zastosowanie czynnika chłodniczego o niskim współczynniku GWP, czyli propanu,
  • sprzedaż urządzenia wraz z gotowymi elementami do jego zamontowania w cenie,
  • wiele innowacyjnych rozwiązań ułatwiających sterowanie pracą pompy ciepła,
  • kilka wariantów do wyboru pod względem mocy.

Dodatkowo warto także wspomnieć, że standardowa gwarancja na pompy ciepła ZMK SAS może być także opcjonalne przedłużona do 5 lat od daty jej zakupu.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności