Porównaj oferty
Pompy ciepła Auer opinie
OptimalEnergy

Pompy ciepła Auer opinie

5 (3 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Pompy ciepła to obecnie jedno z najekologiczniejszych rozwiązań przeznaczonych do ogrzewania budynków oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Z tego względu cieszą się one dużą popularnością, także w naszym kraju. Przy wyborze tego typu rozwiązania na rynku spotkać można natomiast między innymi pompy ciepła Auer. Czym wobec tego wyróżnia się oferta tej marki oraz jakie rodzaje pomp obejmuje?

Nazwa spółki

Grupa BRANN Sp. z o.o.

Adres siedziby

Polna 76C
55-010 Groblice, dolnośląskie, Polska

Telefon

71 726 24 18

Email

kontakt@grupabrann.pl

Numer KRS

0000941409

NIP

8951940505

Oferta i ceny pomp ciepła Auer

Auer to jedna z marek należących do powstałej w 2006 roku polskiej grupy Brann z Groblic koło Wrocławia. W jej ofercie znaleźć można kotły kondensacyjne, zespoły grzewcze dużych mocy, folie grzewcze, a od niedawna także nowoczesne pompy ciepła, na których się skupiamy. Urządzenia te przeznaczone są zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i firm i mogą być montowane nie tylko w nowopowstających budynkach, ale także modernizowanych. Dodatkowo z powodzeniem mogą być one także łączone z innymi źródłami ciepła oraz zasilane za pomocą instalacji fotowoltaicznych.

Jakie pompy ciepła Auer można znaleźć na rynku?

Pompy ciepła Auer dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza z nich obejmuje powietrzne modele dostępne w 3 wariantach do wyboru:

  • HTi o mocy od 6 do 8 kW,
  • HTi o mocy od 11 do 14 kW,
  • HRC o mocy od 13 do 32 kW.

Przy czym pompy ciepła HRC mogą być montowane w kaskadach, osiągając tym samym moc do nawet 96 kW.

Druga kategoria pomp ciepła Auer to natomiast urządzenia grzewcze przeznaczone wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Wyposażone są one we wbudowane zbiorniki oraz dostępne są w 6 wariantach do wyboru różniących się między sobą nie tylko mocą, ale także pojemnością zbiorników.

Czym wyróżniają się pompy ciepła Auer?

Dostępne w ofercie polskiej marki Auer pompy ciepła to urządzenia, które cechują się przede wszystkim wysokim współczynnikiem COP, który w niektórych modelach wynosi nawet 5,4 oraz zastosowanym w nich czynnikiem R290. Zakres temperatur, w których mogą one pracować to natomiast od - 20 do + 40 stopni Celsjusza, przez co idealnie sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych. Sterowanie pompami ciepła Auer odbywa się z kolei za pomocą umieszczonego na nich panelu lub aplikacji mobilnej.

W przypadku urządzeń tej marki przeznaczonych wyłącznie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej są one w stanie ją podgrzać do 70 stopni Celsjusza. Wbudowane w nie zbiorniki mogą mieć natomiast pojemność wynoszącą:

  • 200 litrów,
  • 250 litrów,
  • 270 litrów.

Oprócz tego jeden z ich modeli EDEL Air 270 oferowany jest wraz z wężownicą w zestawie.

Cena pomp ciepła Auer

Cena pompy ciepła Auer zależy od wielu czynników, do których zaliczyć można między innymi:

  • moc wybranego modelu,
  • dodatkowe rozwiązania technologiczne zastosowane w urządzeniu,
  • przeznaczenie.

W związku z tym w przypadku klasycznych modeli powietrznych utrzymują się one na średnim poziomie rynkowym, co jest niezwykle korzystne, zwłaszcza w porównaniu do ich jakości. Chcąc natomiast zainwestować w pompę ciepła C.W.U. Auer trzeba się liczyć z wydatkami rzędu około 10 000 złotych.

Pompy ciepła Auer – opinie

Podsumowując ofertę pomp ciepła Auer można stwierdzić, że prezentuje się ona naprawdę korzystnie. Klienci otrzymują do wyboru kilka modeli urządzeń zarówno powietrznych, jak i przeznaczonych wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, których parametr COP plasuje się na bardzo dobrym poziomie. Oprócz tego na plus jest także to, że pompy ciepła tej marki mogą być z powodzeniem łączone z innymi źródłami ciepła oraz produkowane są przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności