Porównaj oferty

Enea pompy ciepła opinie

Enea to jedna z popularniejszych firm w Polsce kojarzona głównie ze sprzedażą oraz dystrybucją energii elektrycznej. Obszar jej działalności obejmuje jednak tak naprawdę cały sektor energetyczny, także ten związany z ciepłownictwem. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że rosnący popyt na ekologiczne rozwiązania grzewcze, jakimi są pompy ciepła sprawił, że Enea również postanowiła wprowadzić je do swojej oferty. Dzięki temu stała się jednym z kolejnych instalatorów pomp ciepła w naszym kraju.

Oferta i ceny pomp ciepła Enea

Analizując ofertę firmy Enea na samym początku warto zaznaczyć, że jest ona realizowana przy współpracy z jej partnerem marką Viessmann. W związku z tym montaż pomp ciepła, a także ich serwis przeprowadzany jest właśnie przez tę firmę, która zajmuje się także dodatkowo przeprowadzaniem bezpłatnych audytów i oceny możliwości montażowych u potencjalnych klientów.

Same montowane przez Enea pompy ciepła to natomiast modele powietrze-woda marki Atlantic oraz Stiebel Eltron i Viessmann, które zapewniają ogrzewanie nie tylko budynków, ale także umożliwiają przygotowywanie za ich pomocą ciepłej wody użytkowej. Dostępne są one w kilku wariantach mocy od 5 kW do nawet 20 kW.

Do kogo skierowana jest oferta pomp ciepła Enea?

Z oferty związanej z montażem pompy ciepła przez firmę Enea mogą skorzystać osoby będące obecnymi klientami firmy lub planujące nimi zostać na terenie całego kraju. Montaż pompy ciepła przez tę firmę skierowany jest natomiast zarówno do tych, którzy są dopiero na etapie budowy domu, jak i modernizujących obecnie występujący w budynku system grzewczy. Obecni klienci Enea zyskują dodatkowe korzyści za zdecydowania się na montaż pompy ciepła przez tę firmę w postaci przedłużonej o 1 rok gwarancji na modele powietrzne, która standardowo wynosi 2 lata.

Montaż pompy ciepła Enea w 4 krokach

Chcąc skorzystać z oferty montażu pompy ciepła przez firmę Enea wystarczą 4 proste kroki. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stronie tej firmy. Drugi krok to przeprowadzenie audytu i oceny możliwości montażowych przez partnera Enea, firmę Viessmann. Trzecim krokiem jest przygotowanie oferty oraz jej akceptacja, a ostatnim realizacja zamówienia oraz montażu urządzenia grzewczego w budynku.

Ile kosztuje montaż pompy ciepła przez firmę Enea?

Na cenę montażu pompy ciepła przez firmę Enea składa się zarówno koszt samej pompy ciepła, który zależny jest od jej rodzaju oraz mocy, jak i koszt przeprowadzanych prac montażowych. Niestety szczegółowe ceny nie są podawane przez tę firmę. W związku z tym można je dopiero poznać po przygotowaniu przez nią oferty. Warto jednak wspomnieć, że w cenie montażu pompy ciepła przez Enea klienci otrzymują dostęp do całodobowej infolinii, dzięki której można skontaktować się z konsultantem lub doradcą technicznym. Rozwiązanie to realizowane jest w ramach usługi serwisu online.

Opinie o pompach ciepła montowanych przez Enea

Choć Enea to firma kojarzona raczej ze sprzedażą energii elektrycznej, jej oferta związana z montażem pomp ciepła również przyciąga uwagę. Na plus jest w niej na pewno to, że prace montażowe oraz związane z przygotowaniami do niego przeprowadzone są przez doświadczonego partnera, firmę Viessmann. Dodatkowym atutem jest także możliwość uzyskania dłużej gwarancji na urządzenie, w przypadku obecnych klientów Enea. Brakuje jednak informacji dotyczących, chociażby orientacyjnych cen związanych z tymi usługami. Ponadto dla niektórych osób dostępność wyłącznie pomp ciepła powietrze-woda również może być jedną z wad oferty na montaż tych urządzeń przez firmę Enea.

Opinie o firmie

0 (0 opinii o stronie)

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności