Porównaj oferty

Samochody elektryczne MG

MG to brytyjska marka, która obecnie należy do chińskich inwestorów. Taka kolej rzeczy spowodowała, że samochody elektryczne MG zostały wdrożone na europejski rynek na dobre, a coraz większa liczba konsumentów decyduje się na ich zakup. Pierwszy elektryczny SUV w kategorii samochody elektryczne MG został zaprezentowany w 2017 roku. Ta wersja elektrycznego auta była w pierwszej kolejności sprzedawana w Wielkiej Brytanii.

Marka MG istnieje już od lat 20. ubiegłego wieku. W 2005 roku firma ogłosiła upadek i została wykupiona przez chińskiego producenta Nanjing Automobile. To właśnie od tamtego czasu marka przez lata produkowała w chinach auto zaprojektowane jeszcze wcześniej przez brytyjskich konstruktorów. Po 2007 roku był to największy importer samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Obecnie marka stawia na rozwój zaprezentowanego już modelu MG ZS, który zachwyca piękną stylistyką i świetnymi osiągami.

Samochody elektryczne MG – modele dostępne na rynku

Samochody elektryczne MG nie występują w wielu odmianach. Obecnie na rynku znany jest tylko jeden model elektrycznego pojazdu od tego producenta. Warto zaznaczyć, że producenci samochodów elektrycznych obecnie działają podobnie i decydują się na produkcję maksymalnie 2-3 modeli aut zasilanych ogniwami bateryjnymi.

Ten chiński elektryk wyposażony jest w nowoczesne akcesoria technologiczne oraz cechuje się sporymi gabarytami. W połączeniu z naprawdę atrakcyjną ceną na poziomie 102 tysięcy złotych to świetny wybór dla każdego, kto chce spróbować jazdy samochodem elektrycznym MG na co dzień. Pojemna bateria, szybkie ładowanie oraz spory zasięg sięgający do 250 kilometrów to tylko niektóre cechy tego pojazdu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź porównanie samochodów elektrycznych w sieci.

Czym wyróżniają się brytyjskie samochody elektryczne MG? Podpowiadamy!

Jeśli szukasz auta, które zadowoli Cię pod każdym względem (szczególnie tym cenowym), to koniecznie wybierz samochody elektryczne MG. Ten chiński producent importuje swoje pojazdy głównie do Wielkiej Brytanii. Duży SUV z pojemnym bagażnikiem i całkiem sporym ogniwem bateryjnym jest ciekawą alternatywą dla innych producentów elektrycznych pojazdów do zastosowania w mieście i poza nim.