Porównaj oferty

Citroen e-SpaceTourer

Citroen sukcesywnie wprowadza do gamy swoich pojazdów elektryczne wersje dobrze znanych już każdemu modeli spalinowych. Wśród nich znaleźć można także model Citroen e-SpaceTourer, który jest podobny pod względem zastosowanych w nim technologii do swoich rynkowych konkurentów takich jak, chociażby Opel Vivaro-e. Citroen e-SpaceTourer zaliczany jest do gruby elektrycznych kombivanów i oferowany jest w sprzedaży w kilku wariantach do wyboru różniących się między sobą między innymi także wymiarami nadwozia. W jego wnętrzu znajdować się może natomiast od 5 do nawet 9 miejsc siedzących. Doskonale sprawdza się on więc zarówno w biznesie, jak i podczas użytkowania do celów prywatnych.

Cena Citroen e-SpaceTourer

Citroen e-SpaceTourer dostępny jest w salonach do kupienia w dwóch wariantach — klasycznym oraz Business. Przy czym dodatkowo dzielą się one jeszcze na wersję pod względem ich wymiarów oraz wyposażenia. Każdy Citroen e-SpaceTourer może być także wyposażony w słabszy lub mocniejszy akumulator. Wobec tego ceny klasycznego Citroena e-SpaceTourer rozpoczynają się od:

  • 222 700 złotych w wymiarze M oraz wersji Feel,
  • 260 900 złotych w wymiarze M oraz wersji Shine,
  • 226 700 złotych w wymiarze XL oraz wersji Feel,
  • 264 900 złotych w wymiarze XL oraz wersji Shine.

Zakup Citroena e-SpaceTourer Business to natomiast wydatek rzędu rozpoczynające się od kwoty:

  • 225 700 złotych za model M w wersji podstawowej,
  • 258 500 złotych za model M w wersji Lounge,
  • 229 700 złotych za model XL w wersji podstawowej,
  • 262 500 złotych za model XL w wersji Lounge.

Dodatkowo producent tego elektrycznego kombivana zapowiada także wprowadzenie go na rynek w wariancie o jeszcze mniejszych nadwoziu XS. Na razie nie znalazły się one jednak jeszcze w cennikach.

Zasięg Citroen e-SpaceTourer

W przypadku zasięgu Citroen e-SpaceTourer oferuje także wybór dla swoich właścicieli pod względem tego, jaki akumulator ma być w nim zastosowany. Przez co w zależności od modelu kształtuje się on odmiennie.

Dla Citroen e-SpaceTourer wyposażonego w baterię o pojemności 50 kWh wynosi on bowiem do 230 kilometrów. Z kolei modele tego elektryka wyposażone w akumulator o pojemności 75 kWh mogą przejechać na jednym ładowaniu do nawet 330 kilometrów.

Obie baterie w Citroenie e-SpaceTourer ładowany może być za pomocą szybkich ładowarek o mocy 100 kW, jak i zwykłych gniazdek domowych czy Wallbox.

Dane techniczne Citroen e-SpaceTourer

Citroen e-SpaceTourer pod swoją maską skrywa bez względu na to, jaki jest to jego wariant oraz w jaki akumulator jest on wyposażony zawsze ten sam silnik. Jednostka ta posiada więc moc wynoszącą 100 kW oraz 136 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 260 Nm. Dzięki temu Citroen e-SpaceTourer przyspiesza od 0 do 100 km/h w 13,1 sekundy a jeden kilometr trasy pokonuje w 35,8 sekundy. Maksymalna prędkość, jaką pozwala on rozwijać na drogach, wynosi z kolei do 130 km/h. Pod względem danych technicznych Citroen e-SpaceTourer prezentuje się więc całkiem przyzwoicie jak na elektryczny pojazd tej klasy.