Porównaj oferty

Citroen e-Jumpy

W segmencie elektrycznych samochodów dostawczych z roku na rok można znaleźć coraz więcej modeli, a w 2020 roku dołączył do nich natomiast także Citroen e-Jumpy w swojej w pełni elektrycznej wersji. Citroen e-Jumpy bazuje na tej samej platformie EMP2 co chociażby Opel Vivaro-e. Dostępny jest on w salonach w kilku różnorodnych wariantach do wyboru, przez co możliwość dopasowania go do danych potrzeb w biznesie nie stanowi najmniejszego problemu. Wśród nich wyróżnić można między innymi Citroen e-Jumpy Combi, klasyczny oraz w wersji Furgonu brygadowego. Ponadto Citroen e-Jumpy różni się między innymi także długością swojego nadwozia. Najdłuższy jego model zapewnia wobec tego aż 6,6 m3 przestrzeni ładunkowej.

Cena Citroen e-Jumpy

Jak już wcześniej wspomniano Citroen e-Jumpy dostępny jest w trzech wariantach do wyboru. W związku z tym różnica między ceną najtańszego i najdroższego modelu wynosi ponad 40 000 złotych netto.

Za model Citroena e-Jumpy Kombi trzeba bowiem zapłacić od 181 219 złotych netto w wersji M oraz od 184 471 złotych netto w wersji XL. Modele standardowe to natomiast wydatek rzędu od 139 400 złotych netto za model M oraz od 141 900 złotych netto za model XL.

Citroen e-Jumpy Furgon brygadowy dostępny także w wersji nadwozia M oraz XL to z kolei model, którego ceny rozpoczynają się analogicznie od 157 800 złotych netto oraz od 1600 300 złotych netto. Cennik Citroen e-Jumpy podawany bez podatku VAT wynika przede wszystkim z tego, że te modele aut elektrycznych przeznaczone są głównie dla przedsiębiorców.

Na stronie producenta tego elektrycznego samochodu dla biznesu można także znaleźć informacje o tym, że Citroen e-Jumpy dostępny jest także w wersji nadwozia XS. W cennikach nie znajdują się jednak żadne informacje na jego temat, być może nie został on więc jeszcze wprowadzony do sprzedaży.

Zasięg Citroen e-Jumpy

W przypadku zasięgu Citroen e-Jumpy oferuje dwie opcje do wyboru dla każdego ze swoich wariantów. Wszystko za sprawa tego, że wyposażony może być on za każdym razem w akumulator o pojemności wynoszącej 50 kWh lub 75 kWh. Oznacza to więc, że jest on w stanie przejechać na jednym ładowaniu do nawet 330 kilometrów w przypadku modeli wyposażonych w akumulator o pojemności 75 kWh oraz do 230 kilometrów w przypadku modeli z mniejszą pojemnością akumulatora. Każdy z akumulatorów objęty jest z kolei 8-letnią gwarancją z limitem do 160 000 kilometrów.

Dane techniczne Citroen e-Jumpy

Jeśli chodzi o dane techniczne Citroen e-Jumpy podobnie jak chociażby inny elektryczny model tej marki o porównywanej klasie, jakim jest e-SpaceTourer wyposażony został w każdym z wariantów w silnik o mocy 100 kW i 136 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 260 Nm. Prowadząc go, można się więc nim rozpędzić maksymalnie do 130 km/h.

Citroen e-Jumpy oprócz tego cechuje się dostępnością przestrzeni ładunkowej od 4,6 do 6,6 m3 oraz ładownością do 1275 kilogramów. Kompaktowe wymiary jak na tego typu elektryczny pojazd sprawiają natomiast, że Citroen e-Jumpy jest w stanie dojechać niemal wszędzie, nawet w ciasnych, miejskich uliczkach.