Porównaj oferty

Citroen e-c4

Pierwszy raz nowy elektryczny Citroen e-c4 został zaprezentowany w pierwszym kwartale 2020 roku. Największym zaskoczeniem w tym przypadku było jednak to, że z typowego hatchbacka stał się on crossoverem w typie coupé. Zbudowany został on jednak na dobrze znanej już, chociażby z Opla Corsa platformie CMP. Oprócz wersji elektrycznej Citroen c4 dostępny jest także w ofercie producenta także w wariantach spalinowych. Citroen e-c4 pod względem swojej stylistyki doskonale wpisuje się w design nowoczesnych aut, jego wnętrze zapewnia możliwość wygodnego podróżowania, nie tylko dla kierowcy, ale także pasażerów. Wymiary tego modelu to natomiast 436 centymetrów długości, 203,2 centymetra szerokości oraz 152 centymetry wysokości. Jego oś rozstawiona jest z kolei na szerokość 267 centymetrów.

Citroen e-c4 - cena w Polsce

Dostępny w polskich salonach Citroen e-c4 oferowany jest w jednym wariancie, jeśli chodzi o pojemność zastosowanego w nim akumulatora oraz moc silnika. Kierowcy mogą jednak w przypadku jego zakupu wybierać w wersjach wyposażenia.

W związku z tym za Citroen e-c4 w podstawowej wersji wyposażenia Live Pack, które wcale nie jest jednak tak ubogie, jakby mogło się wydawać, należy zapłacić od 134 900 złotych. Modele z wersją wyposażenia Feel, Feel Pack oraz Shine to natomiast wydatek rzędu odpowiednio od 141 400 złotych od 146 400 złotych oraz od 153 900 złotych.

Łatwo więc wywnioskować, że na zakup Citroena e-c4 można uzyskać także dofinansowanie w ramach programu Mój Elektryk, gdyż jego cena mieści się w ustalonych limitach.

Citroen e-c4 - zasięg

W przypadku zasięgu Citroen e-c4 oferuje możliwość pokonania za jego pomocą na jednym ładowaniu akumulatora do 350 kilometrów. Sam zastosowany w nim akumulator to natomiast model o pojemności 50 kWh, który objęty jest 8-letnią gwarancją oraz limitem do 160 000 kilometrów, zapewniającą pojemność akumulatora po tym czasie na poziomie nie mniejszym niż 70%.

Ładowanie akumulatora zajmuje w tym modelu z kolei:

  • w przypadku ładowania od 10% do 80% z użyciem stacji ładowania o mocy 100 kW około 30 minut,
  • w przypadku ładowania Wallboxem o mocy 11 kW około 5 godzin,
  • w przypadku ładowania Wallboxem o mocy 7,4 kW około 7 godzin i 30 minut,
  • w przypadku ładowania za pomocą standardowego gniazdka 9 godzin.

Citroen e-c4 - dane techniczne

Pod maską Citroen e-c4 skrywa silnik o mocy 136 koni mechanicznych, który posiada maksymalny moment obrotowy na poziomie 260 Nm, co w połączeniu z masą własną pojazdu wynoszącą 1541 kilogramów pozwala mu przyspieszać od 0 do 100 km/h w 9,5 sekundy. Nie jest to więc jeden z najbardziej dynamicznych elektryków na rynku, jednak pozwala płynnie się nim poruszać zarówno po mieście, jak i na trasie. Maksymalna prędkość jaką można osiągnąć jadąc Citroenem e-c4 wynosi natomiast 150 km/h

Moc z silnika w tym modelu przekazywana jest na przednią oś pojazdu, za pomocą jednobiegowej przekładni redukcyjnej, a samo prowadzenie auta jest przyjemne, dzięki miękkiemu zawieszeniu, które pozwala odnieść wrażenie, jakby auto płynęło po drodze.