Porównaj oferty

Citroen e-Jumper

Po pojawieniu się w ofercie marki Citroen elektrycznego e-Jumpy było tylko kwestią czasu, kiedy swojej w pełni bez spalinowej odsłony doczeka się Jumper. W pierwszym kwartale 2021 roku ruszyła więc sprzedaż kolejnego elektrycznego auta użytkowego od francuskiego koncernu, jakim jest Citroen e-Jumper. Model ten zaliczany jest do wszechstronnych i uniwersalnych aut dostawczych, a do tego w pełni ekologicznych. Jego wyposażenie wspiera kierowców, a dostępne miejsce pozwala na zastosowanie go w wielu firmach z różnorodnych branż. Citroen e-Jumper dostępny jest w salonach do kupienia w wielu wariantach nadwozia do wyboru od klasycznego furgonu, poprzez modele z podwoziem z kabiną oraz podwójną kabiną, aż do modeli z kabiną z podłogą.

Cena Citroen e-Jumper

Citroen e-Jumper oferowany jest przez swojego producenta w czterech podstawowych wariantach do wyboru, z czego w każdej z nich dostępne są także różnorodne opcje nadwozia. Dodatkowo każdy z modeli może być wyposażony w jeden z dwóch akumulatorów różniących się między sobą pojemnością. W związku z tym rozpiętość cenowa w przypadku Citroena e-Jumper jest naprawdę spora. Ceny najtańszych z modeli rozpoczynają się od 258 100 złotych netto.

Ponadto kierowcy decydujący się na zakup Citroena e-Jumper zyskują także możliwość wyposażania go w dodatkowe pakiety, które jednak także wymagają dopłaty. Wszystko po to, aby ten elektryczny dostawczak mógł być w jak największym stopniu dopasowany do potrzeb swoich użytkowników.

Zasięg Citroen e-Jumper

Jeśli chodzi o zasięg, jak już wcześniej wspomniano Citroen e-Jumper oferowany jest wraz z dwoma pojemnościami akumulatora do wyboru. W związku z tym jest on różny w zależności od zastosowanego modelu.

Citroen e-Jumper wyposażony w akumulator o pojemności 37 kWh jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu do 200 kilometrów, z kolei modele wyposażone w akumulator o pojemności 70 kWh gwarantują zasięg do 330 kilometrów. Przy czym oba akumulatory mogą zostać naładowane do 80% z użyciem szybkiej ładowarki o mocy 100 kW w zaledwie 30 minut oraz objęte są 8-letnią gwarancją z limitem do 160 000 kilometrów.

Dane techniczne Citroen e-Jumper

Duża dostępność różnorodnych wariantów elektrycznego dostawczaka, jakim jest Citroen e-Jumper oraz dwie pojemności baterii przekładające się bezpośrednio na jego zasięg nie mają jednak odzwierciedlenia w liczbie jednostek silnikowych do wyboru. W tym przypadku producent zdecydować się bowiem na zastosowanie tylko jednego wariantu w każdym Citroenie e-Jumper. Jest nią wobec tego jednostka o mocy 90 kW oraz 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 260 Nm.

Dzięki temu te elektryczne auto dostawcze jest w stanie rozpędzić się maksymalnie do prędkości 110 km/h w wariantach o ładowności do 3,5 tony oraz do 90 km/h w wariantach o ładowności do 4 ton. Zastosowana w Citroenie e-Jumper automatyczna skrzynia biegów gwarantuje natomiast płynną jazdę i lekkość prowadzenia pojazdy bez względu na to, czy będzie się on wykorzystywany w mieście, czy też poza nim.