Porównaj oferty

Seat el Born

Seat el Born - cena w Polsce

Seat el Born na rok 2022 to w 100% elektryczny samochód. Marka postawiła w tym przypadku na nowoczesny design, oraz wysoką moc. To wszystko w połączeniu z naprawdę atrakcyjną ceną auta daje gwarancję zadowolenie każdego klienta – nawet tego najbardziej wymagającego. Póki co cena modelu el Born w Polsce nie jest dokładnie znana, gdyż do dziś nosi miano auta koncepcyjnego, choć według założeń już w 2022 roku w Niemczech miała ruszyć produkcja seryjna.

Seat el Born - zasięg

Według założeń producenta Seat el Born miał cechować się zasięgiem nawet ponad 400 kilometrów na jednym ładowaniu. To wszystko za sprawą zastosowania wydajnej i pojemnej baterii o pojemności 62 kWh. W 100% silnik elektryczny w połączeniu z takimi parametrami ogniwa zasilającego gwarantuje nie tylko komfortowe podróżowanie przez wiele kilometrów, ale też szybkie ładowanie. Co ciekawe, wykorzystanie ładowarki od producenta ma zapewniać napełnienie baterii do 80% w niecałą godzinę. Wady i zalety samochodów elektrycznych są różne. Warto poznać wszystkie w przypadku auta elektrycznego el Born, które może okazać się prawdziwym hitem.

Seat el Born - dane techniczne

Seat el Born jako model elektryczny ma generować moc z silnika elektrycznego na poziomie ponad 200 koni mechanicznych. Dzięki temu rozpędzenie auta do setki ma zająć nie więcej niż 10 sekund. Co ciekawe, elektryczny napęd w tym przypadku podzielony został na wszystkie cztery koła. Producent zdecydował się także na zastosowanie wydajnego systemu chłodzenia klocków hamulcowych oraz lekkiego nadwozia, które znacznie zwiększa zasięg pojazdu. Samochody elektryczne Seat to bez wątpienia przyszłość w branży motoryzacyjnej. Warto więc czekać na to, aż producent wejdzie w produkcję seryjną tego typu aut.