Porównaj oferty

Renault ZOE

Zaliczany do segmentu B lub C Renault ZOE to samochód elektryczny produkowany przez francuski koncern od 2012 roku. Od lat pozostaje on więc jednym z bestsellerów, jeśli chodzi o auta elektryczne w Europie, a także w Polsce. W 2020 roku sprzedano bowiem w naszym kraju 355 egzemplarzy tego modelu. Renault ZOE to 5-drzwiowy hatchback, który ma naprawdę ciekawy wygląd, małego, zwinnego auta miejskiego. Zawdzięcza on go między innymi nowoczesnej linii świateł Full LED, a także chromowane grillowi i umieszczonemu nad nim hologramowemu logo koncernu Renault. Dostępny jest do wyboru w 7 kolorach lakieru oraz 4 wariantach tapicerki. Ponadto Renault ZOE cechuje się nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem, a jego wymiary to 408,7 centymetra długości, 194,5 centymetra szerokości oraz 156,2 centymetra wysokości. Rozstaw osi w tym modelu elektryka od francuskiego koncernu to z kolei 258,8 centymetra.

Renault ZOE — cena w Polsce

Renault ZOE obecnie dostępny jest w salonach w dwóch wersjach silnikowych oraz 3 opcjach wyposażenia. W związku z tym za jego najtańszy wariant należy zapłacić 124 900 złotych, z kolei najdroższa i najbogatsza wersja Renault ZOE kosztuje 152 400 złotych.

Przy czym należy pamiętać, że wersja Renault ZOE ze słabszym silnikiem nie jest sprzedawana wraz z najbogatszym wyposażeniem INTENS, podobnie jak wariant z mocniejszym silnikiem nie jest dostępny w salonach w wersji z podstawowym wyposażeniem ONE. Pomimo to w każdym z wariantów samochód ten mieści się więc w rządowych limitach kwot, jeśli chodzi o dopłaty do zakupu aut elektrycznych.

Renault ZOE — zasięg

Jeśli chodzi o zasięg Renault ZOE zarówno w wersji ze słabszym, jak i mocniejszym silnikiem auto to wyposażone jest w akumulator o pojemności 52 kWh. W związku z tym bez względu na wybraną wersję jego zasięg kształtuje się na podobnym poziomie wynoszącym, jak podaje sam producent około 385 kilometrów na jednym ładowaniu latem oraz do 250 kilometrów zimą.

Zaletą Renault ZOE jest jednak to, że wyposażony on został w system rekuperacji, który pozwala odzyskiwać energię podczas hamowania, co z kolei wpływa na wydłużenie jego zasięgu.

Samo ładowanie Renault ZOE „do pełna” w zależności od metody zajmuje natomiast:

  • w przypadku ładowarki Wallbox, o mocy 7,4 kW około 9 godzin,
  • w przypadku wykorzystania podkładowej ładowarki Caméléon podłączonej do gniazda 22 kW około 3 godzin,
  • w przypadku szybkich ładowarek DC około 1 godziny.

Renault ZOE — dane techniczne

Renault ZOE wyposażony jest w napęd elektryczny kierujący moc na przedni napęd, wraz z 1- biegową przekładnią redukcyjną zarówno w wariancie R110, jak i R135, od którego zależy moc jego silnika.

W związku z tym kupując Renault ZOE R110 otrzymujemy silnik o mocy 80 kW i 108 koni mechanicznych oraz maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 225 Nm, przekładającym się na przyspieszenie od 0 do 100 kilometrów na godzinę w 11,4 sekundy. Maksymalna prędkość jaką można rozwinąć tym wariantem Renault ZOE to natomiast 135 km/h.

Z kolei wariant R135, jak sama nazwa już wskazuje, oferuje silnik o mocy 100 kW i 135 koni mechanicznych oraz o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 245 Nm. Dzięki temu Renault ZOE w tym przypadku od 0 do 100 kilometrów na godzinę przyspiesza w 9,5 sekundy oraz pozwala rozwijać maksymalną prędkość do 140 km/h.