Porównaj oferty

Renault Kangoo E-TECH

Jeden z najpopularniejszych dostawczaków doczekał się swojej w pełni elektrycznej wersji. Mowa oczywiście o Renault Kangoo, a dokładniej modelu Z.E., który łączy w sobie ekologiczność z dobrze znaną funkcjonalnością tego auta. Renault Kangoo idealnie sprawdza się jako auto dostawcze w mieście. Zapewnia sporo miejsca do przewożenia towarów oraz pełen komfort prowadzenia dla kierowców. Obecnie dostępny jest w salonach w dwóch wersjach. Klasycznej oraz MAXI. Przy czym pierwsza z nich ma wymiary wynoszące 269,7 centymetra długości, 151,2 centymetra szerokości wraz z lusterkami oraz 184,4 centymetra wysokości. Renault Kangoo Z.E. MAXI to z kolei model o długości 466,6 centymetra, szerokości 153,3 centymetra oraz wysokości 181 centymetrów.

Cena Renault Kangoo

Wyposażony w elektryczny napęd Renault Kangoo Z.E. wciąż pozostaje ciekawą propozycją dla przedsiębiorców, nie tylko ze względu na jego możliwości, ale także cenę. Renault Kangoo z klasycznym nadwoziem to bowiem wydatek rozpoczynający się od 123 990 złotych. Za Renault Kangoo MAXI należy natomiast zapłacić od 128 990 złotych.

Oba modele tego dostawczaka oferowane są przez producenta w jednej wersji, jeśli chodzi o ich wyposażenie, choć przy ich zakupie można je uzupełnić o dodatkowe elementy po dokonaniu odpowiedniej dopłaty, wśród których wyróżnić można między innymi klimatyzację, składany fotel pasażera, czujnik parkowania czy też pakiet widoczności.

Zasięg Renault Kangoo

Bez względu na wymiary Renault Kangoo Z.E. wyposażony został w akumulator o pojemności 33 kWh. Dlatego też w przypadku klasycznego nadwozia oferuje ono zasięg do 236 kilometrów na jednym ładowaniu. Z kolei kierowcy, którzy wybiorą Renault Kangoo Z.E. MAXI, mogą liczyć na to, że pozwoli on przejechać do 229 kilometrów. Warto także wspomnieć, że Renault Kangoo Z.E. został wyposażony również w szereg technologii pozwalających uzyskiwać energię podczas jazdy, do których zaliczyć można między innymi tryb ECO czy odzysk energii podczas hamowania.

Ładowanie akumulatora w tym aucie zajmuje natomiast 4 godziny i 25 minut przy zastosowaniu ładowarki AC o mocy 7,4 kW, a w przypadku podłączenia go do domowego gniazdka nieco ponad 15 godzin.

Dane techniczne Renault Kangoo

Jeśli chodzi o dane techniczne, Renault Kangoo pod maską skrywa silnik o mocy 44 kW i 60 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 225 Nm. Oznacza to więc, że pozwala on na rozwinięcie nim maksymalnej prędkości do 130 kilometrów na godzinę. Od 0 do 100 kilometrów na godzinę Renault Kangoo Z.E. rozpędza się natomiast w 20,6 sekundy. Pomimo to doskonale sprawdza się on podczas jazdy po mieście, zapewniając bezproblemowe poruszanie się po nawet najbardziej ciasnych uliczkach oraz płynne ruszanie ze świateł czy włączanie się do ruchu.

Nie można jednak zapominać, że Renault Kangoo Z.E. to auto dostawcze. W związku z tym warto także wspomnieć o oferowanej przez ten model przestrzeni ładunkowej i ładowności użytkowej. W pierwszym przypadku wynosi ona więc do 3,5 m3 dla klasycznego nadwozia oraz do 4,6 m3 dla nadwozia MAXI, natomiast jeśli chodzi o drugi z wymienionych parametrów, w obu wersjach ładowność Renault Kangoo wynosi do 650, kilogramów.