Porównaj oferty

Peugeot e-Expert

Wśród dostępnych na rynku elektrycznych samochodów użytkowych znaleźć można między innymi model od koncernu PSA, jakim jest Peugeot e-Expert. Wyróżnia się on bogatym wyposażeniem w funkcje sprawiające, że użytkowanie go w firmie ułatwia codzienną pracę. Stylistyka nadwozia, jaką prezentuje Peugeot e-Expert nie odbiega zbytnio od jego rynkowych rywali, we wnętrzu pojazdu znaleźć można natomiast sporo miejsca zarówno dla pracowników, kierowcy, jak i przewożonych w nim ładunków. Peugeot e-Expert oferowany jest przez swojego producenta w dwóch wariantach nadwozia do wyboru o wymiarach standard oraz long. kompaktowa wersja Peugeot e-Expert nie doczekała się natomiast elektrycznego napędu.

Cena Peugeot e-Expert

Peugeot e-Expert jak przystało na samochód użytkowy, oferuje dla swoich przyszłych właścicieli możliwość dopasowania go pod wieloma względami do swoich potrzeb. Dlatego też dostępny jest on do wyboru w dwóch wariantach, jeśli chodzi o zastosowaną w nim pojemność akumulatora oraz dwóch wersjach wymiarów nadwozia.

Ceny Peugeot e-Expert rozpoczynają się więc od 196 300 złotych za model w wersji Standard oraz z mniejszą pojemnością akumulatora, oraz od 222 100 złotych za ten sam model, tyle że wyposażony w większą baterię. Analogicznie w wariancie Long cena Peugeota e-Expert wynosi wobec tego od 200 300 oraz od 226 100 złotych.

Przy czym wersja Standard mierzy 495,6 centymetra długości, 192 centymetry szerokości oraz 189 centymetrów wysokości, a wersja Long jest jedynie dłuższa o ponad 30 centymetrów i mierzy 530,8 centymetra.

Zasięg Peugeot e-Expert

Jak już wcześniej wspomniano Peugeot e-Expert dostępny jest do kupienia wraz z dwoma pojemnościami baterii do wyboru, które tym samym przekładają się na oferowany przez niego zasięg dla kierowców. Pierwsza z baterii posiada wobec tego pojemność wynoszącą 50 kWh, dzięki temu modele wyposażone w nią mają zasięg do 230 kilometrów. Druga wersja akumulatora posiada natomiast pojemność wynoszącą 75 kWh, dzięki temu Peugeot e-Expert jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu do 330 kilometrów.

Dane techniczne Peugeot e-Expert

Jeśli chodzi o osiągi, jakie zapewnia Peugeot e-Expert jak na elektryczne auto użytkowe prezentują się one naprawdę bardzo dobrze. Wyposażony jest on bowiem w jednostkę silnikową o mocy 100 kW i 136 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym równym 260 Nm. W związku z tym przyspiesza on od 0 do 100 km/h w 13,1 sekundy, a pokonanie kilometra zajmuje mu 35,8 sekundy. Maksymalna prędkość, z jaką można się nim poruszać po drogach to z kolei 130 km/h.

W przypadku Peugeot e-Expert warto także wspomnieć o jego ładowności. Jest ona bowiem różna w zależności od wariantu nadwozia tego modelu oraz zastosowanej w nim baterii. Wobec tego wynosi ona:

  • w wersji standard do 1969 kilogramów oraz 1989 kilogramów, wyposażonej odpowiednio w akumulator o pojemności 50 kWh, oraz 75 kWh,
  • w wersji Long do 2140 kilogramów oraz do 2167 kilogramów, wyposażonej odpowiednio w akumulator o pojemności 50 kWh, oraz 75 kWh.