Porównaj oferty

Peugeot e-208

Dostępny w sprzedaży od 2019 roku Peugeot e-208 w wersji z 5 drzwiowym nadwoziem to model, który równolegle oferowany jest także standardowej wersji spalinowej. Wyróżnia się on przede wszystkim dopracowaną konstrukcją, a także ciekawym nowoczesnym wyglądem, który przyciąga uwagę podczas poruszania się nim po drogach. Na minus w tym modelu można natomiast wymienić, chociażby niewiele miejsca na tylnej kanapie, co sprawia, że podróż nim nie jest do końca komfortowa dla pasażerów. Wynika to między innymi z tego, że Peugeot e-208 zaliczany jest do samochodów elektrycznych z segmentu B oraz ma wymiary wynoszące odpowiednio 405,5 centymetra, 196 centymetrów, 143 centymetry długości, szerokości wraz z lusterkami oraz wysokości. Rozstaw osi Peugeota e-208 to natomiast 254 centymetry, a jego bagażnik ma pojemność bazową 265 litrów z możliwością powiększenia jej do 960 litrów.

Peugeot e-208 — cena w Polsce

Choć Peugeot e-208 dostępny jest w salonach wyłącznie w jednej wersji silnikowej, jeśli chodzi o napęd elektryczny, to pod względem jego wyposażenia kierowcy mają naprawdę spory wybór. Koncern udostępnił bowiem ich aż 6 wariantów. W związku z tym ceny Peugeot e-208 w zależności od wyboru rozpoczynają się od:

  • 124 900 złotych w wersji ze standardowym, jednak wciąż bogatym wyposażeniem Active zawierającym między innymi systemy ABS, EBFD, EBA, ESP, ASR, TSM, pakiet safety oraz multimedialny ekran dotykowy,
  • od 130 200 złotych w wersji z wyposażeniem Active Pack, w której znaleźć można np. czujniki parkowania, elektrycznie sterowanie szyby przednie i tylne,
  • od 132 700 złotych w wersji z wyposażeniem Allure obejmującym tapicerkę z pół skóry oraz światła tylne LED,
  • od 135 900 złotych w wersji z wyposażeniem Allure Pack, które obejmuje między innymi Pakiet Safety Plus, kamerę cofania 180 stopni,
  • od 144 100 w wersji z najbogatszym wyposażeniem GT składającym się z np. systemu monitorowania martwego pola, czujników parkowania przód tył oraz kierownicę wielofunkcyjną pokryta skóra licową.

Jak więc widać Peugeot e-208 nawet w wersji z najbogatszym wyposażeniem mieści się w limitach kwotowych rządowego programu dofinansowań zakupu auta elektrycznego Mój Elektryk.

Peugeot e-208 — zasięg

Peugeot e-208 wyposażony jest w akumulator o pojemności 50 kWh. Wobec tego zapewnia on możliwość przejechania nim na jednym ładowaniu do 340 kilometrów. Zasięg zwiększany jest w nim jednak podczas jazdy za sprawą zastosowanego systemu rekuperacji.

Z kolei samo ładowanie tego modelu samochodu elektrycznego prezentuje się korzystnie pod względem czasowym. W przypadku ładowarki 100 kW od 10 do 80% ładuje się on bowiem w około 30 minut. Przy użyciu ładowarki typu Wallbox o mocy 11 kW pełen stan baterii uzyskać można po około 5 godzinach. Standardowe gniazdo ładuje Peugeot e-208 do pełna z kolei w ponad 24 godziny.

Peugeot e-208 — dane techniczne

Jeśli chodzi o dane techniczne oraz osiągi jakie zapewnia Peugeot e-208 pod jego maską możemy znaleźć silnik o mocy 136 koni mechanicznych, oraz o maksymalnym momencie obrotowym przekładającym się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy. Maksymalna prędkość z jaką można się natomiast poruszać tym modelem po drogach to 150 km/h.

Zastosowany w Peugeot e-208 napęd przekazuje moc na przednią oś pojazdu. Auto jest zrywne i pozwala z łatwością poruszać się nim po mieście. To, co dla jednych może być zaletą, dla drugich może być jednak wadą, gdyż za sprawą swoich osiągów Peugeot e-208 potrafi czasem stracić trakcje, dlatego należy uważać podczas jego prowadzenia.

Aktualności
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?
14 lis 2022
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?

W dzisiejszych czasach rozwój nowoczesnych technologii oraz ogólne nastawienie proekologiczne sprawia, że samochody elektryczne na całym świecie stają się coraz popularniejsze. Innowacyjne auta elektryczne dostępne na rynku zazwyczaj występują bez skomplikowanej skrzyni biegów na pokładzie.

Czytaj więcej
Czy samochody elektryczne są ekologiczne?
22 lis 2021
Czy samochody elektryczne są ekologiczne?

Samochody elektryczne swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim stosunkowo taniej eksploatacji oraz temu, że miały się one stać ekologiczną alternatywą dla aut z napędem spalinowym. Wraz ze zwiększającą się ich liczbą na drogach coraz częściej można jednak usłyszeć, że elektryki nie są tak przyjazne środowisko, za jakie się je uważa. Jak jest więc naprawdę? Czy samochody elektryczne są ekologiczne, czy też jest to wyłącznie chwyt marketingowy?

Czytaj więcej
Samochody elektryczne a VAT
13 cze 2022
Samochody elektryczne a VAT

Rozszerzenie zakresu beneficjentów, którzy od 22 listopada 2021 roku mogą skorzystać z dofinansowań na zakup samochodów elektrycznych o podmioty niebędące osobami fizycznymi, w tym także przedsiębiorców miało sprawić, że firmy chętniej zaczną decydować się na rozbudowę swojej floty pojazdów o zeroemisyjne elektryki. W praktyce okazuje się jednak, że o ile zakup samochodu elektrycznego do firmy może być dzięki temu tańszy, kwestię związane z rozliczaniem VAT-u pozostają w tym przypadku niezmienne. 

Czytaj więcej
Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?
26 wrz 2022
Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?

Popularność samochodów elektrycznych wynika z kilku kwestii. Te są przede wszystkim wysoce ekologiczne, komfortowe w użytkowaniu oraz znacznie mniej awaryjne niż pojazdy spalinowe. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że modele elektryczne są nieco droższe od aut tradycyjnych. To wynika głównie z tego względu, iż do ich produkcji używa się znacznie większych ilości elektroniki, układów scalonych, a do zasilania potrzebne są drogie w produkcji ogniwa bateryjne o dużej pojemności. Mimo to, rynek aut elektrycznych cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników nowoczesnych technologii, jak i osób chcących przyczynić się nieco do ochrony środowiska naturalnego.

Czytaj więcej

Przeczytaj jeszcze