Porównaj oferty

Peugeot e-Boxer

Gamę samochodów dostawczych koncernu samochodowego PSA w 2021 powiększył nowy elektryczny model, jakim jest Peugeot e-Boxer. Dostępny jest on do kupienia w 4 wersjach długości oraz 3 wariantach wysokości nadwozia, przy czym jego przestrzeń ładunkowa pomimo zastosowania w nim napędu elektrycznego pozostała taka sama jak w klasycznych modelach spalinowych. Wnętrze elektrycznego dostawczaka, jakim jest Peugeot e-Boxer wciąż pozostaje więc niezwykle funkcjonalne, a jego wyposażenie zostało uzupełnione o kilka elementów, które sprawiają, że wykorzystywanie go w codziennej pracy staje się jeszcze przyjemniejsze.

Cena Peugeot e-Boxer

Obecnie w salonach Peugeot e-Boxer dostępny jest do kupienia w 8 różnorodnych wariantach. Różnią się one między sobą zarówno wymiarami nadwozia, jak i także zastosowaną w nich pojemnością baterii wpływającą na zasięg tego samochodu użytkowego. Ceny Peugeot e-Boxer są więc naprawdę różne i prezentują się następującą:

  • w przypadku Peugeot e-Boxer L1H1 oferowanego wraz z mniejszą pojemnością akumulatora rozpoczynają się one od 258 100 złotych netto,
  • w przypadku Peugeot e-Boxer L2H2 z tą samą, słabszą baterią wynoszą one od 267 000 złotych netto,
  • w przypadku Peugeot e-Boxer L3H2 z mocniejszą baterią, zastosowaną także w poniższych modelach wynoszą one od 295 400 złotych netto,
  • w przypadku Peugeot e-Boxer L4H2 rozpoczynają się od 299 800 złotych netto,
  • w przypadku Peugeot e-Boxer L4H3 rozpoczynają się od 304 300 złotych.

Przy czym modele tego dostawczaka L3H2, L4H2 oraz L4H3 dostępne są w dwóch wersjach do wyboru. Każdy Peugeot e-Boxer wyposażony jest natomiast w szereg rozwiązań ułatwiających pokonywanie nim kolejnych kilometrów zarówno w mieście, jak i podczas długich tras. Zaliczyć do nich można np. monitorowanie martwego pola, asystenta parkowania i cofania, Distance Alert.

Zasięg Peugeot e-Boxer

Wybór pomiędzy wersją nadwozia i wariantem Peugeot e-Boxer to jednak nie koniec decyzji dla osób planujących zakup tego elektrycznego furgonu. Dodatkowo muszą oni także zadecydować, w jaką baterie będzie wyposażony ich model. Może być nią bowiem akumulator o pojemności 37 kWh zapewniający zasięg do 200 kilometrów lub o pojemności 70 kWh pozwalający na przejechanie na jednym ładowaniu do 340 kilometrów.

Bez względu jednak na wybraną pojemność baterii każda z nich może być naładowana do poziomu 80% w zaledwie godzinę z zastosowaniem szybkiej ładowarki DC o mocy 50 kW.

Dane techniczne Peugeot e-Boxer

Jeśli chodzi o osiągi, jakie zapewnia dla kierowców Peugeot e-Boxer sprawa jest nieco prostsza. W każdym swoim wariancie został on bowiem wyposażony w ten sam silnik o mocy 120 KM oraz automatyczną 1-biegową skrzynie biegów. Niestety producent nie podaje bardziej szczegółowych danych dotyczących, chociażby przyspieszenia od 0 do 100 km/h, jakie posiada Peugeot e-Boxer, czy też jego średniego zużycia energii na 100 km. Pomimo to jest on jednak ciekawą propozycją wśród dostępnych na rynku elektrycznych samochodów dostawczych, chociażby ze względu na pełną możliwość skonfigurowania jego wymiarów i rodzaju nadwozia do swoich potrzeb.