Porównaj oferty

Opel Corsa-e

Elektryczny Opel Corsa-e zaliczany do kompaktowych aut miejskich swoją premierę miał w 2019 roku. Produkowany jest on na bazie tej samej platformy co Peugeot 208, pomimo to cechuje się unikalnym designem. Jego zasługą jest niskie nadwozie, nadające jej nietypowy dla Opli Corsa sportowy charakter. Oprócz wersji z silnikiem elektrycznym model ten dostępny jest także w wariantach z silnikami benzynowymi oraz diesla, od których nie różni się wyglądem zewnętrznym oprócz braku rury wydechowej. Opel Corsa-e posiada wymiary wynoszące 406 centymetrów długości, 196 centymetrów szerokości wraz z lusterkami oraz 143,5 centymetra wysokości. Rozstaw osi wynoszący 253,8 centymetra zapewnia natomiast dość przestronne wnętrze, w którym znaleźć można także bagażnik o pojemności 267 litrów z możliwością powiększenia jego przestrzeni do 1042 litrów.

Opel Corsa-e - cena w Polsce

Obecnie Opel Corsa-e dostępny jest do kupienia w salonach w jednej wersji silnikowej, jednak z możliwością wyboru jednej z 7 wersji wyposażenia oraz 8 kolorów nadwozia. W związku z tym jej ceny zależne są od tego, na który z nich zdecydują się kierowcy i prezentują się następująco. Dla Opla Corsa-e

  • ze standardowym wyposażeniem od 132 490 złotych,
  • z wyposażeniem Edition Business od 137 590 złotych,
  • z wyposażeniem Elegance od 137 990 złotych,
  • z wyposażeniem Elegance Business od 141 090 złotych
  • z wyposażeniem GS Line od 140 290 złotych,
  • z wyposażeniem GS Line Plus od 141 790 złotych,
  • z wyposażeniem Ultimate od 151 290 złotych.

Oznacza to więc, że Opel Corsa-e w każdej z nich mieści się w limitach rządowego programu Mój Elektryk, w ramach którego można uzyskać dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego.

Opel Corsa-e - zasięg

Zastosowany w modelu, jakim jest Opel Corsa-e akumulator umieszczony pod przednim siedzeniem posiada pojemność wynoszącą 50 kWh, dzięki temu jest ona w stanie zapewnić zasięg na jednym ładowaniu do nawet 337 kilometrów. Przy czym zużycie energii na 100 km prezentuje się na poziomie od 16,5 do 16,8 kWh, a zasięg auta wydłużany jest podczas jazdy, dzięki zastosowanemu systemowi rekuperacji.

Samo ładowanie akumulatora zajmuje natomiast około 30 minut w przypadku ładowania do poziomu 80% z użyciem szybkiej ładowarki o mocy 100 kW. Z użyciem ładowarki o mocy 11 kW pełną baterię można natomiast uzyskać w około 5 godzin. Naładowanie do pełna Opla Corsa-e z użyciem gniazdka elektrycznego zajmuje z kolei aż 30 godzin.

Opel Corsa-e - dane techniczne

Jeśli chodzi o parametry techniczne Opel Corsa-e wyposażony został przez niemiecki koncern w silnik o mocy 100 kW i 136 koni mechanicznych z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 260 Nm. Dzięki temu ten samochód ważący niewiele ponad 1,5 tony rozpędza się od 0 do 100 kilometrów na godzinę w 8,1 sekundy i pozwala rozwinąć nim maksymalną prędkość do 150 kilometrów na godzinę.

Jeśli chodzi o napęd Opel Corsa-e przekazuje go na przednią oś za pomocą dwubiegowej przekładni redukcyjnej. Ważną informacją jest także to, że zastosowany w tym modelu silnik pozwala uzyskać maksymalne osiągi wyłącznie w trybie Sport, który jednak znacznie wpływa na zasięg auta. Podczas jazdy Oplem Corsa-e w trybie Normal moc silnika spada natomiast do 109 koni mechanicznych, a w trybie Eco do 82 koni mechanicznych. Pomimo to Opel Corsa-e pozostaje zwinnym autem miejskim, z którego prowadzeniem nie ma żadnych problemów, nawet podczas pokonywania zakrętów trzyma się on bowiem drogi.