Porównaj oferty

Opel Mokka-e

Opel Mokka, a właściwie Opel Mokka-e, gdyż ten SUV dostępny jest zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym to odpowiedź niemieckiego koncernu samochodowego na rosnące zapotrzebowanie na auta tego typu. Opel Mokka-e cechuje się nowoczesną stylistyką, jednak doskonale wpisującą się w wygląd współczesnych crossoverów. Jego wnętrze jest także przyjemne w odbiorze, proste jednak nowoczesne i uproszczone cyfrowo. Zaprezentowany został w 2020 roku a jego konstrukcja oparta jest na platformie CMP, na której bazuje także, chociażby Citroen C4. Jeśli chodzi o wymiary Opel Mokka-e mierzy 415 centymetrów długości, 198,7 centymetra szerokości wraz z lusterkami oraz 153,4 centymetra wysokości. Rozstaw osi wynoszący 256,1 centymetra zapewnia w jej wnętrzu także sporo miejsca, przez co bez problemu jest ona w stanie pomieścić 5 osób.

Opel Mokka-e — cena w Polsce

Podobnie jak w przypadku modelu Corsa-e Opel Mokka-e dostępny jest w salonach do kupienia wyłącznie w jednej wersji silnikowej, jednak z kilkoma pakietami wyposażenia do wyboru, od których zależy jego finalna cena. W związku z tym za ten model trzeba zapłacić:

  • od 139 900 złotych z podstawową wersją wyposażenia,
  • od 147 600 złotych z wyposażeniem w wersji Elegance,
  • od 150 100 złotych z wyposażeniem w wersji Elegance Business,
  • od 152 000 złotych z wyposażeniem w wersji GS Line,
  • od 155 000 złotych z wyposażeniem w wersji GT Line Plus,
  • od 162 700 złotych z wyposażeniem w najbardziej rozbudowanej wersji Ultimate.

Różnica w cenie zakupu Opla Mokka-e między najuboższą wersją, a najbardziej rozbudowaną wynosi więc 22 800 złotych, pomimo to model ten może być w każdym z wariantów dofinansowany w ramach programu Mój Elektryk.

Opel Mokka-e — zasięg

Zasięg, jaki oferuje Opel Mokka-e to maksymalnie 324 kilometry, przy czym należy pamiętać, że zależny jest on od wybranego trybu jazdy. W związku z tym średnie zużycie energii w tym przypadku plasuje się na poziomie od 17,4 do 17,8 kWh na 100 kilometrów.

Jeśli chodzi natomiast o akumulator, SUV ten wyposażony został w model o pojemności 50 kWh, którego czas ładowania od 10% do 80% wynosi minimalnie 30 minut w przypadku użycia szybkiej ładowarki oraz maksymalnie 30 godzin w przypadku ładowania do pełna za pomocą standardowego gniazdka 230 V. Przy czym podczas jazdy doładowywany jest on także za sprawą wbudowanego w Oplu Mokka systemu rekuperacji.

Opel Mokka-e — dane techniczne

Jak już wcześniej wspomniano Opel Mokka-e dostępny jest w jednej wersji silnikowej. Pod jego maską znaleźć więc można silnik o mocy 100 kW oraz 136 koni mechanicznych z maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 260 Nm. Ważący więc 1598 kilogramów Opel Mokka w elektrycznej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9 sekund. Z kolei maksymalna prędkość, z jaką można się nim poruszać po drogach to 150 km/h.

136-konny silnik w tym modelu przekazuje napęd na przednią oś pojazdu i wyposażony jest w jednobiegową przekładnię redukcyjną. Jego moc pozwala natomiast na dostatecznie dynamiczną jazdę zarówno po mieście, jak i w trasie. Podobnie jak i w przypadku elektrycznej wersji Corsy w tym przypadku kierowcy dostają do dyspozycji trzy tryby jazdy Eco, Normal oraz Sport, w których moc silnika jest automatycznie zmniejszana w dwóch pierwszych odpowiednio do 82 oraz 109 koni mechanicznych.

Ogólnie porównując Opla Mokka-e oraz Opla Corsa-e można znaleźć wiele podobieństw, takich jak, chociażby ta sama moc silnika czy ta sama pojemność akumulatora. Nie ulega jednak wątpliwości, że Opel Mokka-e jest przestronniejszą propozycją, która sprawdzi się także bardzo dobrze jako elektryczne auto rodzinne.