Porównaj oferty

Opel Mokka-e

Opel Mokka, a właściwie Opel Mokka-e, gdyż ten SUV dostępny jest zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym to odpowiedź niemieckiego koncernu samochodowego na rosnące zapotrzebowanie na auta tego typu. Opel Mokka-e cechuje się nowoczesną stylistyką, jednak doskonale wpisującą się w wygląd współczesnych crossoverów. Jego wnętrze jest także przyjemne w odbiorze, proste jednak nowoczesne i uproszczone cyfrowo. Zaprezentowany został w 2020 roku a jego konstrukcja oparta jest na platformie CMP, na której bazuje także, chociażby Citroen C4. Jeśli chodzi o wymiary Opel Mokka-e mierzy 415 centymetrów długości, 198,7 centymetra szerokości wraz z lusterkami oraz 153,4 centymetra wysokości. Rozstaw osi wynoszący 256,1 centymetra zapewnia w jej wnętrzu także sporo miejsca, przez co bez problemu jest ona w stanie pomieścić 5 osób.

Opel Mokka-e — cena w Polsce

Podobnie jak w przypadku modelu Corsa-e Opel Mokka-e dostępny jest w salonach do kupienia wyłącznie w jednej wersji silnikowej, jednak z kilkoma pakietami wyposażenia do wyboru, od których zależy jego finalna cena. W związku z tym za ten model trzeba zapłacić:

  • od 139 900 złotych z podstawową wersją wyposażenia,
  • od 147 600 złotych z wyposażeniem w wersji Elegance,
  • od 150 100 złotych z wyposażeniem w wersji Elegance Business,
  • od 152 000 złotych z wyposażeniem w wersji GS Line,
  • od 155 000 złotych z wyposażeniem w wersji GT Line Plus,
  • od 162 700 złotych z wyposażeniem w najbardziej rozbudowanej wersji Ultimate.

Różnica w cenie zakupu Opla Mokka-e między najuboższą wersją, a najbardziej rozbudowaną wynosi więc 22 800 złotych, pomimo to model ten może być w każdym z wariantów dofinansowany w ramach programu Mój Elektryk.

Opel Mokka-e — zasięg

Zasięg, jaki oferuje Opel Mokka-e to maksymalnie 324 kilometry, przy czym należy pamiętać, że zależny jest on od wybranego trybu jazdy. W związku z tym średnie zużycie energii w tym przypadku plasuje się na poziomie od 17,4 do 17,8 kWh na 100 kilometrów.

Jeśli chodzi natomiast o akumulator, SUV ten wyposażony został w model o pojemności 50 kWh, którego czas ładowania od 10% do 80% wynosi minimalnie 30 minut w przypadku użycia szybkiej ładowarki oraz maksymalnie 30 godzin w przypadku ładowania do pełna za pomocą standardowego gniazdka 230 V. Przy czym podczas jazdy doładowywany jest on także za sprawą wbudowanego w Oplu Mokka systemu rekuperacji.

Opel Mokka-e — dane techniczne

Jak już wcześniej wspomniano Opel Mokka-e dostępny jest w jednej wersji silnikowej. Pod jego maską znaleźć więc można silnik o mocy 100 kW oraz 136 koni mechanicznych z maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 260 Nm. Ważący więc 1598 kilogramów Opel Mokka w elektrycznej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9 sekund. Z kolei maksymalna prędkość, z jaką można się nim poruszać po drogach to 150 km/h.

136-konny silnik w tym modelu przekazuje napęd na przednią oś pojazdu i wyposażony jest w jednobiegową przekładnię redukcyjną. Jego moc pozwala natomiast na dostatecznie dynamiczną jazdę zarówno po mieście, jak i w trasie. Podobnie jak i w przypadku elektrycznej wersji Corsy w tym przypadku kierowcy dostają do dyspozycji trzy tryby jazdy Eco, Normal oraz Sport, w których moc silnika jest automatycznie zmniejszana w dwóch pierwszych odpowiednio do 82 oraz 109 koni mechanicznych.

Ogólnie porównując Opla Mokka-e oraz Opla Corsa-e można znaleźć wiele podobieństw, takich jak, chociażby ta sama moc silnika czy ta sama pojemność akumulatora. Nie ulega jednak wątpliwości, że Opel Mokka-e jest przestronniejszą propozycją, która sprawdzi się także bardzo dobrze jako elektryczne auto rodzinne.

Aktualności
Ile kosztuje 100 km samochodem elektrycznym?
7 kwi 2022
Ile kosztuje 100 km samochodem elektrycznym?

Pod koniec grudnia 2021 roku w Polsce było zarejestrowanych 39 933 sztuki samochodów elektrycznych, z czego większość, bo aż 38 001 stanowiły elektryczne samochody osobowe, pozostałe części to natomiast modele użytkowe. Dane te pozwalają więc jasno określić, że elektryki w naszym kraju stają się coraz popularniejsze. Czy popularność ta wynika jednak z niskich kosztów użytkowania? Postanowiliśmy to sprawdzić, a najprostszym sposobem na to jest określenie, jaki jest koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym.

Czytaj więcej
Samochód elektryczny czy hybryda: co będzie dla Ciebie lepsze?
11 sty 2024
Samochód elektryczny czy hybryda: co będzie dla Ciebie lepsze?

Samochody zasilane energią elektryczną z roku na rok są coraz częściej wybieranymi modelami przez kierowców. Dostępne są one zarówno w wersji wyłącznie elektrycznej, jak i hybrydowej. Jeśli więc nie wiesz, czy samochód elektryczny, czy hybryda będzie dla Ciebie lepszy, koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na ich temat, które pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Czytaj więcej
Jak działa samochód elektryczny?
25 kwi 2022
Jak działa samochód elektryczny?

Choć samochody elektryczne z roku na rok zyskują na coraz większej popularności, przez co ich liczba stale zwiększa się na polskich drogach, dla wielu osób wciąż pozostaje tajemnicą, to jak one działają. Dlatego też postanowiliśmy omówić to, w jaki sposób zbudowany jest samochód elektryczny, jaka jest zasada działania napędów elektrycznych zastosowanych w nich oraz to jakie osiągi pozwalają one uzyskać.

Czytaj więcej
Usterki w autach elektrycznych
7 lis 2022
Usterki w autach elektrycznych

Planujesz zakup samochodu elektrycznego? A może chcesz kupić pojazd, który będzie wydajny, ekologiczny i wygodny w użytkowaniu? W takim razie zainteresuj się autami elektrycznymi, jakie dostępne są obecnie na rynku. Musisz jednak wiedzieć, że te pojazdy tak samo, jak wiele innych ma swoje wady i zalety, a także typowe usterki. Chcesz wiedzieć, jakie problemy techniczne dotykają aut elektrycznych? W poniższym artykule znajdziesz kilka ciekawych informacji w tym zakresie.

Czytaj więcej

Przeczytaj jeszcze