Porównaj oferty

Opel Vivaro-e

Opel Vivaro-e to pierwszy w pełni elektryczny dostawczy samochód tej marki, który miał stać się na rynku konkurencją dla modeli dostępnych już od pewnego czasu, takich jak, chociażby Renault Kangoo Z.E. czy też Nissan e-NV200. Jeśli chodzi o wygląd Opel Vivaro-e jest do złudzenia podobny do swojej standardowej spalinowej wersji. Jest to jednak dobra wiadomość, gdyż dzięki temu pomimo elektrycznego napędu nie stracił on na swojej funkcjonalności oraz ładowności. Obecnie dostępny jest w salonach do kupienia w czterech różnorodnych wariantach, które różnią się między sobą ceną, przeznaczeniem oraz wyposażenie, a także wymiarami w wariancie klasycznym Long oraz przedłużonym Extra Long. Dodatkowo Opel Vivaro-e oferowany jest także w wariancie osobowym.

Cena Opel Vivaro-e

Chcąc poznać to ile kosztuje Opel Vivaro-e należy podzielić go na dwie kategorie. Pierwszą z nich są modele Furgon, czyli elektryczne dostawczaki od Opla. Wśród nich kierowcy do wyboru mają 4 warianty auta do wyboru, z czego każdy z nich dostępny jest zarówno w standardowych wymiarach, jak i tych przedłużonych. Wobec tego cena Opla Vivaro-b Furgon wynosi od:

  • 174 107 zł dla modeli Enjoy, w której do wyboru opcjonalnie są także wymiary nadwozia typu compact,
  • 192 311 zł dla modeli załogowych ze stałą przegrodą,
  • od 194 150 zł dla modeli załogowych FLEX,

W przypadku modeli Opel Vivaro-e Kombi jego cena zaczyna się natomiast od 198 950 złotych, w ramach której oferowany jest 9-osobowy przestronny elektryczny bus.

Zasięg Opel Vivaro-e

Jeśli chodzi o zasięg Opel Vivaro-e oferuje dwa warianty do wyboru dla swoich przyszłych właścicieli. W pierwszym przypadku zasilany jest on bowiem za pomocą akumulatora o pojemności 50 kWh. Jego zasięg może więc wynosić maksymalnie do 238 kilometrów przy średnim zużyciu energii na 100 kilometrów na poziomie od 21,7 do 26,1 kWh. Ładowanie tej baterii zajmuje z kolei około pół godziny przy zastosowaniu ładowarki DC o mocy 110 kW.

Drugą opcją jest Opel Vivaro-e wyposażony w akumulator o pojemności 75 kWh, który zapewnia zasięg do 339 kilometrów, a jego średnie zużycie energii plasuje się na poziomie od 24,4 do 27,3 kWh na 100 kilometrów. W jego przypadku ładowanie tą samą ładowarką do stanu 80% baterii zajmuje natomiast około 50 minut.

Dane techniczne Opel Vivaro-e

Podobnie jak i Opel Zafira-e opisywany Opel Vivaro-e wyposażony został w jeden silnik, bez względu na jego wariant nadwozia czy też zastosowany akumulator. Jest nim jednostka o mocy 136 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 260 Nm. Oznacza to więc, że Opel Vivaro-e przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,1 sekundy w przypadku modeli z mniejszą pojemnością akumulatora oraz w 13,3 sekundy, jeśli chodzi o modele wyposażone w akumulator o pojemności 75 kWh.

W obu wariantach akumulatorowych Opel Vivaro-e pozwala natomiast rozwinąć nim maksymalna prędkość wynoszącą 130 km/h. Jeśli chodzi natomiast o długość tych elektrycznych dostawczaków oraz wariantu osobowego Kombi mierzą one:

  • 4,6 m w wersji Opel Vivaro-e Compact, dostępnej tylko z akumulatorem o mniejszej pojemności,
  • 4,95 m w wersji Opel Vivaro-e Long,
  • 5,3 m w wersji Opel Vivaro-e Extra Long.