Porównaj oferty

Opel Zafira-e

Dobrze znany każdemu Opel Zafira w nowoczesnej elektrycznej wersji zamienił się z kompaktowego vana w przestronnego busa. Opel Zafira-e oferuje bowiem aż 9 miejsc w jego wnętrzu w swojej podstawowej konfiguracji. Doskonale sprawdza się on więc w przypadku dużych rodzin, jako auto do hotelu lub taksówka. Stylistyka, jaką prezentuje Opel Zafira-e w przypadku nadwozia łagodzi nieco jego wymiary, we wnętrzu model ten oferuje natomiast sporo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, pozostawiając także przestrzeń na bagaże. Obecnie w salonach Opel Zafira-e dostępny jest do wyboru w aż 18 wersjach, jeśli chodzi o jego wyposażenie i wymiary, oznacza to więc, że przy jego zakupie naprawdę jest z czego wybierać.

Cena Opel Zafira-e

Cena jaką trzeba zapłacić za elektrycznego busa, jakim jest Opel Zafira-e zależy od trzech czynników. Pierwszymi z nich są wyposażenie pojazdu i ilość miejsc znajdujących się w jego wnętrzu, w przypadku których do wyboru są modele Opla Zafira-e 6, 8 oraz 9-osobowe w wersji Business VIP i Family, oraz Family Elite. Kolejnym z czynników są natomiast wymiary nadwozia pojazdu — Compact, Long, Extra Long. Przy czym mocniejsza wersja silnikowa nie jest dostępna wraz z wersją Compact.

W związku z tym cena elektrycznego busa, jakim jest Opel Zafira-e zaczyna się w najtańszej wersji od 211 250 złotych, a w najdroższej od 292 600 złotych.

Zasięg Opel Zafira-e

Podobnie jak w przypadku wersji także, jeśli chodzi o pojemność akumulatora Opel Zafira-e oferuje dla przyszłych kierowców wybór. Wyposażony może być on bowiem zarówno w akumulator o pojemności 50 kWh, jak i o pojemności 75 kWh. W obu wariantach dostępny jest on jednak z tą samą jednostką silnikową.

W zależności od wybranego wariantu nadwozia oraz liczby miejsc zasięg, jakim cechuje Opel Zafira-e może być różny. Według producenta wynosi on jednak do 231 kilometrów w przypadku Opla Zafira-e z akumulatorem o pojemności 50 kWh i przy średnim zużyciu energii na poziomie od 21,7 do 26,1 kWh/100 km oraz do 329 kilometrów w modelach wyposażonych w akumulator o większej pojemności, oraz generujących średnie zużycie energii na poziomie od 24,4 do 27,3 kWh/100 km.

Dane techniczne Opel Zafira-e

Opel Zafira-e w zależności od wybranego modelu może mierzyć minimalnie 292,5 centymetra długości, 162,7 centymetra szerokości lub maksymalnie 530,6 centymetra długości i 220,4 centymetra szerokości, przy czym jego wysokość zawsze pozostaje taka sama i równa się 118,1 centymetra.

Jeśli chodzi o silnik Opel Zafira-e posiada zastosowaną jednostkę o mocy 136 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm. Taką samą jak, chociażby w elektrycznej Corsie-e czy też Citroenie e-C4.

Przekłada się to więc na jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 12,1 lub 13,3 sekundy w zależności od pojemności akumulatora. Maksymalna prędkość jaką można rozwinąć prowadząc Opel Zafira-e wynosi z kolei 130 km/h. Samo prowadzenie Opla Zafira-e jest przyjemne, auto dobrze trzyma się drogi oraz cechuje się całkiem dobrą dynamiką, przydatną zwłaszcza podczas poruszania się po mieście. Jest on więc ciekawą propozycją wśród dostępnych na rynku elektrycznych busów.