Z tego artykułu dowiesz się
W gamie samochodów rodzinnych marki Opel nie mogło zabraknąć także w pełni elektrycznego modelu, jakim jest Opel Combo-e. Model ten pozwala na komfortowe podróżowanie dla 5-osobowej rodzinie, a w razie potrzeby może zamienić się w 7-osobowy pojazd, za sprawą wyposażenia dodatkowego, którym są dwa fotele z możliwością wyjęcia ich, dla zapewniania sobie większej ilości przestrzeni na tyłach samochodu. Kombivan Opel Combo-e to model, który dostępny jest także w wersji z silnikiem spalinowym. Poniżej skupiamy się jednak wyłącznie na jego ekologicznym, elektrycznym wariancie, który mierzy 440,3 centymetra długości, 210,7 centymetra szerokości wraz z lusterkami oraz 184,1 centymetra wysokości. Oprócz tego Opel Combo-e oferowany jest także w wersji XL o przedłużonej i szerszej sylwetce nadwozia.
Cena Opel Combo-e
Rodzinny kombivan, jakim jest Opel Combo-e dostępny jest w salonach we wspomnianych już dwóch wariantach — klasycznym i przedłużonym, oznaczanym przez producenta jako XL. Wobec tego w zależności od wybranego modelu jego ceny zaczynają się od 159 150 złotych w opcji standard oraz od 164 250 złotych w opcji przedłużonej.
Opel Combo-e w bazowym kolorze posiada biały lakier na nadwoziu, jednak istnieje możliwość jego zmiany na jeden z 6 oferowanych za dopłatą metalicznych odcieni. Dodatkowo podczas konfiguracji auta kierowcy zyskują możliwość wyposażenia go w opcjonalne pakiety, takie jak np. pakiet dobrej widoczności czy też bezpieczeństwa. Choć jego wyposażenie w standardowej wersji jest także bardzo bogate.
Zasięg Opel Combo-e
Bez względu na typ nadwozia Opel Combo-e wyposażony został w akumulator o pojemności 50 kWh. Oznacza to więc, że zapewnia on zasięg na jednym ładowaniu do 280 kilometrów. Przy czym jego średnie zużycie energii na 100 kilometrów wynosi od 19,8 do 22,5 kWh w zależności od warunków i stylu jazdy.
Opel Combo-e umożliwia jednak także na zwiększenie zasięgu podczas jazdy. Posiada on bowiem wbudowane dwa tryby odzyskiwania energii podczas hamowania, które mogą być dowolnie wybierane przez kierowców podczas prowadzenia tego elektrycznego pojazdu.
Samo ładowanie Opla Combo-e nie jest także problematyczne. 80% stanu baterii można w nim bowiem uzyskać po zastosowaniu ładowarki DC o mocy 100 kW w zaledwie pół godziny. Po podpięciu pod domowe gniazdko Opel Combo-e „do pełna” ładuje się natomiast przez około 30 godzin, wystarczy jednak zastosować Wallbox o mocy 11 kW, aby czas ten skrócić do 5 godzin.
Dane techniczne Opel Combo-e
W przypadku danych technicznych Opel Combo-e wyposażony został przez swojego producenta w dobrze znany już z innych modeli tej marki silnik. Jest nim jednostka napędowa o mocy 100 kW i 136 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm. Dzięki temu Opel Combo-e przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,7 sekundy. Maksymalna prędkość, jaką pozwala on osiągnąć podczas jego prowadzenia, wynosi natomiast 130 km/h. Jak więc widać Opel Combo-e jest naprawdę ciekawą opcją auta rodzinnego i to w bardzo przystępnej cenie jak na elektryka.