Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Fotowoltaika w największych miastach w Polsce

Fotowoltaika w największych miastach w Polsce

Zużycie energii elektrycznej w polskich miastach systematycznie rośnie. Identycznie jest z gazem ziemnym. Pomimo „ucieczki” wielu osób na tzw. obrzeża miast, konsumują one (miasta) coraz więcej energii. Wynika to z wielu czynników. Po pierwsze opuszczone mieszkania są bardzo często wynajmowane przez firmy usługowe, które zatrudniają osoby używające w ciągu dnia głównie komputer, włączają klimatyzację latem. W miejscach starych kamienic i niezagospodarowanych terenów powstają powierzchnie biurowe na wynajem wyposażone w cały zestaw urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Wreszcie powstająca w bardzo szybkim tempie sieć ładowarek aut elektrycznych powoduje, że zużycie energii w tym obszarze będzie stale rosło. Przekłada się to m.in. na konieczność ponoszenia przez dystrybutorów kosztów związanych z rozbudową sieci dystrybucyjnej oraz nakłada na całe grupy energetyczne obowiązek inwestowania w nowe moce wytwórcze. To wszystko powoduje, że koszty zużycia prądu również rosną wraz z coraz większym zapotrzebowaniem. Rozwiązaniem tego problemu jest inwestycja w mieście w fotowoltaikę. Zanim jednak do niej przejdziemy sprawdźmy ile kosztuje nas obecnie prąd.

Koszty prądu w Polskich miastach

W Polsce działa wielu dystrybutorów prądu i gazu ziemnego. W praktyce jednak pięć największych firm zajmujących się dystrybucją prądu czyli Enea, Energa, Tauron, PGE i Innogy obsługują razem ponad 95% odbiorców. W przypadku gazu ziemnego mamy jeden dominujący podmiot i jest to Polska Spółka Gazownictwa. Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że w zależności w której części Polski żyjemy płacimy różne rachunki za prąd i gaz. W obrębie grup energetycznych ustalane są ceny comiesięcznych opłat stałych oraz koszt 1 kWh energii eklektycznej bądź gazu. Ceny te są jeszcze zatwierdzane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na określony czas – najczęściej jest to okres 12 miesięcy. Czy różnice w kosztach zakupu samego prądu są wysokie? Sprawdźmy na przykładzie jak z kolei cena sprzedaży prądu po tzw. taryfie wygląda w różnych miastach:

  • Sprzedawca prądu w Krakowie to Tauron

sprzedawcy prądu w krakowie

  • Sprzedawca prądu w Poznaniu to Enea

sprzedawcy prądu w Poznaniu

  • Sprzedawca prądu w Gdańsku to Energa

sprzedawcy prądu w Gdańsku

  • Sprzedawca prądu w Rzeszowie to PGE

sprzedawcy prądu w Rzeszowie

Jak widzimy różnice w cenach sprzedaży prądu występują. Wspólna cechą zmian cen na przestrzeni ostatnich lat jest z pewnością fakt, że o ile wartości w danym roku nie są identyczne, to trend związany ze spadkiem lub wzrostem ceny za 1 kWh wygląda identyczne u wszystkich sprzedawców.

Fotowoltaika w miastach rozwiązaniem na rosnące rachunki za energię

Widzimy wyraźnie, że koszty zakupu prądu są coraz większe. Wyjściem z takiej systuacji jest inwestycja w fotowoltaikę. Jak się okazuje nawet na balkonie mieszkania w bloku można założyć 2-3 panele fotowoltaiczne. Oczywiście największymi beneficjentami takiej instalacji są osoby mieszkające na obrzeżachh miast w szeregowcu czy w domku jednorodzinnym. Powierzchnia dachu to idealne miejsce na tego typu instalację. Wracając jednak do mieszkańców bloków, pamiętajmy, że to spółdzielnia mieszkaniowa ma możliwość inwestycji w fotowoltaikę na dachach bloków. Taka inwestycja będzie generowała zyski. Dzięki temu mieszkańcy spółdzieli będą mogli mieć obniżane rachunki za energię elektryczną.

Firm fofowoltaicznych przybywa w każdym mieście bardzo szybko. Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertami i firmami jakie świadczą swoje usługi w konkretnym mieście i okolicznych miejscowościach wejdź na jedną z poniższych stron i poznaj najlepsze na rynku firmy zajmujące sie sprzedażą systemów fotowoltaicznych.

Fotowoltaika w Białymstoku
Fotowoltaika w Bielsko Białej
Fotowoltaika w Bydgoszczy
Fotowoltaika w Bytomiu
Fotowoltaika w Chorzowie
Fotowoltaika w Częstochowie
Fotowoltaika w Dąbrowie Górniczej
Fotowoltaika w Elblągu
Fotowoltaika w Gdańsku
Fotowoltaika w Gdyni
Fotowoltaika w Gliwicach
Fotowoltaika w Gorzowie Wielkopolskim
Fotowoltaika w Grudziądzu
Fotowoltaika w Jastrzębiu Zdroju
Fotowoltaika w Jaworznie
Fotowoltaika w Jeleniej Górze
Fotowoltaika w Kaliszu
Fotowoltaika w Katowicach
Fotowoltaika w Kielcach
Fotowoltaika w Koninie
Fotowoltaika w Koszalinie
Fotowoltaika w Krakowie
Fotowoltaika w Legnicy
Fotowoltaika w Łodzi
Fotowoltaika w Lublinie
Fotowoltaika w Mysłowicach
Fotowoltaika w Nowym Sączu
Fotowoltaika w Olsztynie
Fotowoltaika w Opolu
Fotowoltaika w Piotrkowie Trybunalskim
Fotowoltaika w Płocku
Fotowoltaika w Poznaniu
Fotowoltaika w Radomiu
Fotowoltaika w Rudzie Śląskiej
Fotowoltaika w Rybniku
Fotowoltaika w Rzeszowie
Fotowoltaika w Siedlcach
Fotowoltaika w Słupsku
Fotowoltaika w Sosnowcu
Fotowoltaika w Szczecinie
Fotowoltaika w Tarnowie
Fotowoltaika w Toruniu
Fotowoltaika w Tychach
Fotowoltaika w Wałbrzychu
Fotowoltaika w Warszawie
Fotowoltaika we Włocławku
Fotowoltaika we Wrocławiu
Fotowoltaika w Zabrzu
  Fotowoltaika w Zielonej Górze