Porównaj oferty

Cena prądu w Bydgoszczy w 2024

Cena energii elektrycznej uzależniona jest w naszym kraju przede wszystkim od jednego czynnika. Jest nim to, jaka firma dystrybuuje prąd w danym regionie Polski. Dlatego też, choć średnia cena prądu w 2024 roku wynosiła w styczniu 92 grosze, w wielu polskich miastach była ona wyższa lub niższa od niej. Sprawdzamy więc, ile za 1 kWh energii elektrycznej trzeba zapłacić w 2024 roku w Bydgoszczy.

Kto jest dystrybutorem energii elektrycznej w Bydgoszczy?

Największe miasto w województwie kujawsko-pomorskim jako operator systemy dystrybucyjnego obsługuje firma Enea, która aktualnie oferuje najniższe stawki za 1 kWh energii elektrycznej dla swoich klientów, w porównaniu do innych dystrybutorów prądu w naszym kraju. Dzięki temu pomimo podwyżek cen prądu w 2024 roku, mieszkańcy Bydgoszczy płacą jedne z niższych rachunków za zużycie energii elektrycznej w Polsce. Dodatkowo mogą oni je jeszcze obniżać, poprzez rezygnacje z umów kompleksowych zawartych z Enea i wybór innego sprzedawcy prądu. W takim przypadku dla Operatora Systemu Dystrybucyjnego będą musieli oni wyłącznie uiszczać opłaty dystrybucyjne.

Jaka jest cena 1 kWh prądu w Bydgoszczy w 2024 roku?

W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego cena prądu za 1 kWh znacznie odbiega od tej obowiązującej w pozostałych regionach kraju. Dzięki temu bydgoszczanie mogą się obecnie cieszyć najniższymi rachunkami za energię elektryczną, bez względu na generowane przez ich gospodarstwa domowe zużycie prądu czy wybraną taryfę energetyczną.

Wszystko za sprawą tego, że będąca Operatorem Dystrybucyjnym w tym regionie Enea miała jeszcze przed wprowadzonymi w 2024 roku atrakcyjne ceny prądu. Zatwierdzone przez prezesa URE stawki, sprawiły więc, że cena prądu dla mieszkańców stolicy województwa kujawsko-pomorskiego wzrosła, jednak wciąż prezentuje się atrakcyjnie w porównaniu do innych miast.

Cena prądu w 2024 roku w Bydgoszczy a ceny w innych miastach

Cena prądu w 2024roku, jaką muszą zapłacić za jego zużycie mieszkańcy Bydgoszczy, jest obecnie najniższa w Polsce i niemal taka sama jak w Poznaniu, Szczecinie czy też Zielonej Górze, gdzie za dystrybucję energii jest również odpowiedzialna Enea. Oznacza to więc, że mieszkańcy pozostałych 13 województw w Polsce płacą więcej za prąd niż bydgoszczanie. Różnice w rachunkach za energię elektryczną między Bydgoszczą a resztą kraju wynoszą niekiedy nawet około 20 złotych miesięcznie, chociażby w porównaniu do tego, jak prezentują się ceny prądu w Olsztynie czy też Gdańsku.