Oferta Huawei i ceny magazynów energii
Huawei od lat dąży do tego, aby oferowane przez nią najnowsze rozwiązania technologiczne były dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dlatego też ofercie magazynów energii marki Huawei znaleźć można dwa modele. Pierwszy z nich to urządzenie Luna 200-/10/15-S0, które przeznaczone jest dla gospodarstw domowych i pozwala na zwiększenie poziomu wykorzystywanej energii pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych.
Drugi magazyn energii Huawei w ofercie tego chińskiego producenta to natomiast model Fusion Solar 6.0+ Utility Smart PV Solution, wyposażony w sztuczną inteligencję, która pozwala zwiększać wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznych o dużej mocy. Każdy magazyn energii tej marki jest w pełni kompatybilny z jej pozostałymi urządzeniami dla fotowoltaiki takimi jak falowniki.
Czym wyróżnia się magazyn energii Huawei dla domu?
Magazyn energii Luna, który skierowany jest przede wszystkim do osób pozyskujących energię elektryczną z instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych to model bazujący na technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4). Dzięki temu jest on efektywny, stabilny oraz bezpieczny podczas jego użytkowania.
Na rynku magazyny energii Huawei dostępne są do kupienia w trzech wariantach pojemnościowych:
- Luna 2000-5-S0 o pojemności 5 kWh,
- Luna 2000-10-S0 o pojemności 10 kWh,
- Luna 2000-15-S0 o pojemności 15 kWh.
Ponadto każdy z modeli może zostać połączony ze sobą, tworząc tym samym mocniejsze jednostki o większej pojemności w jednym urządzeniu.
Jeśli chodzi natomiast o sterowanie magazyny energii Huawei umożliwiają wykonywanie tego z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Fusion Solar. Samo urządzenie może natomiast pracować w środowisku, w którym temperatury utrzymują się w zakresie od - 10 do + 55 stopni Celsjusza. Z kolei, jeśli chodzi o gwarancje, Huawei na swoje magazyny energii oferuje 10 lat jej trwania na moduły bateryjne oraz sterujące.
Ile kosztuje magazyn energii Huawei?
Zakup magazynu energii Huawei Luna, który, choć skierowany jest przede wszystkim do osób prywatnych, z powodzeniem może być wykorzystywany także przez małe i średnie przedsiębiorstwa to koszt w granicach od około 16 000 do 40 000 złotych w zależności od jego pojemności. Cena ta jest więc porównywalna do modeli magazynów energii podobnej klasy dostępnych obecnie na rynku.
Opinie o magazynach energii Huawei
Chcąc w jednym miejscu podsumować wszelkie wady i zalety, jakimi cechuje się magazyn energii Huawei, do jego plusów należy zaliczyć przede wszystkim:
- zastosowanie wydajnej technologii litowo-żelazowo-fosforanowe,
- modułową konstrukcję umożliwiającą rozbudowę urządzenia,
- wyposażenie urządzenia w specjalny moduł gwarantujący dostawę skumulowanej w nim energii w przypadku zaniku prądu,
- sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej,
- 10 lat gwarancji,
- kompleksową ofertę skierowaną zarówno do przedsiębiorców, jak i gospodarstw domowych.
Na minus w tym przypadku jest natomiast brak podanych informacji na temat sprawności urządzenia, która w związku z tym prawdopodobnie wynosi poniżej 90%. Pomimo to warto wziąć tę markę pod uwagę podczas poszukiwania magazynu energii i porównać ją z innymi producentami magazynów energii wykorzystując do tego, chociażby nasz formularz.