Strona główna > Cena prądu w Polsce > Cena prądu we Wrocławiu w 2023

Cena prądu we Wrocławiu w 2023

Kolejne podwyżki w cennikach firm energetycznych powodują, że firmy działające we Wrocławiu za 1 MWh zapłacą ponad 2 tys. złotych! Zatrzymaj podwyżki. Porównaj ceny i wybierz ofertę
nawet 30% niższą.


Temat związany z obecnymi cenami prądu elektryzuje całą Polskę. Znaczące podwyżki zarówno cen za energię czynną, jak i opłat dystrybucyjnych, sprawiły bowiem, że rachunki za prąd Polaków stały się o wiele wyższe niż jeszcze rok temu. Nie w każdym regionie naszego kraju są one jednak takie same. Ile wobec tego kosztuje 1 kWh prądu we Wrocławiu?

Kto jest dystrybutorem energii elektrycznej we Wrocławiu?

Ceny energii elektrycznej uzależnione są w Polsce przede wszystkim od stawek oferowanych przez pięć największych firm energetycznych, które są jednocześnie dystrybutorami i sprzedawcami prądu. Koszt energii elektrycznej w ich przypadku zatwierdzany jest przez prezesa URE, a większość pozostałych jej sprzedawców wzoruje się na ich ofercie. W związku z tym we Wrocławiu operatorem systemu dystrybucyjnego jest firma Tauron, która pod względem atrakcyjności swojej ceny prądu plasuje się na trzecim miejscu w naszym kraju, dzięki temu rachunku za prąd mieszkańców stolicy województwa dolnośląskiego nie są najwyższe w Polsce. 

Cena prądu za 1 kWh we Wrocławiu 

Ceny energii elektrycznej we Wrocławiu zależne od stawek firmy Tauron są nieco niższe od średniej ceny za 1 kWh prądu w całej Polsce. Oznacza to więc, że pomimo wprowadzonych w 2023 roku podwyżek rachunki za prąd w tym regionie wciąż są jednymi z niższych w naszym kraju. 

Mieszkańcy Wrocławia powinni jednak pamiętać, że mogą zdecydować się na wybranie niezależnego sprzedawcy prądu i rozwiązać umowę kompleksową z firmą Tauron. Dzięki temu ich rachunki za prąd mogą stać się jeszcze niższe, choć zostaną rozdzielone na dwie różne firmy. 

Cena energii elektrycznej Wrocław a ceny energii elektrycznej w innych miastach w Polsce

Obowiązujące ceny energii elektrycznej we Wrocławiu w 2023 roku utrzymują się na podobnym, jak nie takim samym poziomie w jeszcze czterech innych miastach polski, wśród których wyróżnić można Opole, Katowice i Kraków, w których operatorem systemu dystrybucyjnego jest również Tauron. Są one natomiast nieco wyższe niż w województwie zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim i lubuskim, a także w Warszawie obsługiwanej przez firmę Innogy. Z kolei więcej za 1 kWh prądu od wrocławian płacą mieszkańcy 8 pozostałych województw. Przy czym największa różnica, w wysokości rachunków za prąd, wynosząca nawet aż ponad 10 złotych występuje między Wrocławiem a Olsztynem oraz Gdańskiem, w miastach tych obowiązują bowiem najwyższe stawki za 1 kWh energii elektrycznej w całym kraju.