Porównaj oferty

Cena prądu w Poznaniu w 2024

Wzrost cen prądu w 2024 roku dotknął jednakowo wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce. Pomimo tego, że był on identyczny pod względem procentowym w przypadku wszystkich sprzedawców prądu, wysokość rachunków za energię elektryczną znacznie różni się między sobą w zależności od regionu naszego kraju. Wpływ na to mają przede wszystkim obowiązujące stawki dystrybutorów prądu, którzy są jednocześnie jego sprzedawcami. Sprawdzamy więc, ile po podwyżkach kosztuje energia elektryczna w Poznaniu.

Kto jest dystrybutorem energii elektrycznej w Poznaniu?

W stolicy Wielkopolski, czyli Poznaniu podobnie jak i w Szczecinie, Bydgoszczy, czy Zielonej Górze dystrybutorem energii elektrycznej jest firma Enea. Zaliczana jest ona do jednych z większych firm energetycznych w naszym kraju, a oferowane przez nią ceny prądu za 1 kWh są niezwykle atrakcyjne w porównaniu do innych sprzedawców energii. Dzięki temu ceny prądu w Poznaniu plasują się na pierwszym, zaszczytnym miejscu pod względem ich wysokości.

Jaka jest cena prądu za 1 kWh w Poznaniu?

Cena prądu w Poznaniu jest jedną z najniższych w całej Polsce. Stawka za 1 kWh energii elektrycznej w tym regionie jest bowiem niższa nawet niż średnia cena ustalona w styczniu 2024 roku. Dzięki temu rachunki za prąd poznaniaków prezentują się atrakcyjnie w porównaniu do reszty kraju.

Mieszkańcy Poznania i całej wielkopolski mogą jednak płacić jeszcze mniej za prąd. Wystarczy, że zrezygnują z umowy kompleksowej w Enea i podpiszą umowę na sprzedaż prądu z niezależną firmą oferującą lepsze ceny. Takie rozwiązanie pozwala miesięcznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet do kilkudziesięciu złotych, co w skali roku przekłada się już na niemałą kwotę na inne wydatki.

Cena energii elektrycznej w Poznaniu w porównaniu do cen energii elektrycznej w innych miastach w Polsce

Porównanie cen prądu w Poznaniu względem stawek za energię elektryczną obowiązujących w pozostałej części kraju prezentuje się atrakcyjnie. Wszystko za sprawą tego, że cena energii elektrycznej jest zbliżona do nich wyłącznie w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim. Nieco więcej od poznaniaków płacą z kolei mieszkańcy Wrocławia, Opola, Katowic oraz Krakowa. Największa różnica w rachunkach za prąd w przypadku standardowego zużycia energii elektrycznej w przeciętnym gospodarstwie domowym obecna jest natomiast między Poznaniem a Olsztynem i Gdańskiem. Jej wysokość wynosi bowiem ponad 10 złotych każdego miesiąca.